Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Včely > Včely vylézající ze země

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.141.217 (?)
10.5.2018 20:26

Zde článek s podrobným popisem včelek samotářek

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
, host, 10.5.2018
Plánuji udělat domeček pro hmyzí kamarády, j..., host, 5.1.2015
To je dělnice čmeláka skalního. Vodu používa..., host, 1.8.2013
eště tu, na tom prvním je špatně vidět... , host, 31.7.2013
Paní bych poradil asi to samé co už všichni,... , host, 31.7.2013

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.213.227 (?)
11.5.2010 16:16, počet návštěv: 96028
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

včera jsme sekli na zahrádce trávu a po jejím odklizení narazili na malinkaté dírky (je jich celkem dost), do kterých vlétají včelky plné pylu. Můžete mi, prosím, poradit, co s nimi? Mám malého syna, který si na zahrádce hrává a narada bych, aby ho nějaká poštípala. Navíc ani nevím, zda třeba nejsou nějak infikovány či podobě. Za reakce a odpovědi předem děkuji.

Gábina K.

Připojit reakci   

Včely vylézající ze země

vyslouzil (75) - xxx.xxx.65.50 (?)
12.5.2010 8:37
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Malého synka Vám mohou poštípat mravenci, vosy, včely přilétající z úlů kilometr daleko, komáři, ovádi... Jediná prevence je nepouštět syna na zahradu. Nebo se smířit sem tam s nějakým štípancem

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

12.5.2010 13:24

Jak se říká, dobrá rada nad zlato... a nezapomeňte oznámit všem alergikům, že nesmí chodit ven, jinak jim tam hrozí nebezpečí...

Prosím další reagující pouze o solidní informace. Díky Gábina

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.126.89 (?)
12.5.2010 13:28

Ale reakce toho pána přesně vyjadřuje to, že s tím nic moc nenaděláte. Samozřejmě, že ty včelky můžete nějak zlikvidovat, ale byla by to na jedné straně škoda a na druhé straně by to bylo zbytečné, protože na zahradu opravdu létají včely odjinud a kdykoliv může tato včela štípnout. Jako větší nebezpečí bych viděl nějaká vosí hnízda v rybízu nebo tak, kdyby kluk do toho strčil klackem nebo podobně.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.33.205 (?)
21.7.2010 11:16

Dobrý den, včelky mám ráda a rozhodně vedu děti k tomu, aby nejen jim neubližovaly. POkud mám ale na zahradě jednu dírku vedle druhé, abych byla přesná na 1m jsem jich napočítala 48 a takto postižené mám cca 2/3 zahrady, také bych ráda slyšela moudřejší radu než tu, že dítě může štípnout kdekoli cokoli. Věřte, že moje děte /2 a 5l / vosa bodla za jejich život několikrát a nědělala jsem z toho tragedii. Předem děkuji za praktičtější odpověď. Děkuji Michaela

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.3.83 (?)
12.5.2010 13:41

Pokuste se, Gábino,  příspěvek pana Vysloužila pochopit třeba tím, že si ho přečtete ještě několikrát, pomalu,klidně a hlavně bez emocí.

Dal by se tesat do kamene jako univerzální odpověď zkušeného a moudrého člověka pro všechny rodiče pečlivě se starajících o své ratolesti. Nebojujte s přírodou, prostě se s ní sžívejte.Pokud syn není prudký alergik, nechte tomu volný průběh. 

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.70.100 (?)
12.5.2010 14:44

Souhlas s p. Vysloužilem, jen dodám, že infikované okolo Vás je v podstatě vše, na co se podíváte a i to co nevidíte. Jestli chcete žít ve sterilním prostředí, musíte se odstěhovat na měsíc a i tam je to nejisté. K včelám. Velmi pravděpodobně jde o druh včel samotářek, které samy nikdy neútočí. Jedině, když by ji syn přimáčkl. Nechovají se tak, jako včely medonosné. Navíc jsou nesmírně užitečné.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.153.130 (?)
12.5.2010 16:16

Já se hlásím se solidní informací: Kupte pro dítě gumový protichemický oděv, co mívají vojáci,  ze silné pogumované látky, to včela nepropíchne, k tomu plynovou masku. Když takto vybavené dítě pustíte ven, máte solidní šanci, že se k němu žádný hmyz nedostane. A pro jistotu tu celou ochranu zvenku postříkejte ještě nějakým tím biolitem proti hmyzu, případně repelenty, tim to ještě posichrujete.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.61.106 (?)
13.5.2010 8:00
Samé nesmysly, těchto zemních samotářských včel se nemusíte obávat, nejsou útočné a bodnutí při zamáčknutí není tak silné jako u chovaných včel. Jejich výskyt signalizuje málo zapojený trávník - potřebují určitý prostor k vyhrabání nory. Víc nemůžu napsat, musím na autobus.
Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.126.89 (?)
13.5.2010 8:24

Tak od pana Brablence to byl zcela jistě vtip

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

13.5.2010 13:26

Díky za odpověď. Se včelami nemám žádné skušenosti, nevím jak se která může chovat, zda jsou agrasivní či podobně. Opravdu mi stačila jen informace, jak je uvedeno výše, že jde o včely samotářské a není třeba se jich obávat. Nebudu tedy v takovém případě tuto věc již dál řešit. Díky.

Pozn.: A jak tak sleduji probíhající diskusi, není v naší zemi, kromě pár výjimek, moc slušných lidí. Hlavně když se nemusí registrovat a podepisovat, to se jim to pak radí... !!!

Gábina

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.83.231 (?)
19.5.2011 18:38

Vážená paní Gábino, hledám dnes celé odpoledne nějakou informaci, jak se "zbavit" včel vylétajících ze země a našla jsem zatím jen "cenné rady", které vtipálci psali Vám. Chci se zeptat, jestli na zahradě včely stále máte, a jestli ne, jak jste je "vystrnadili"? 
Nám včely "poddolovaly" takřka celý chodník ze zámkové dlažby, z téměř každé spáry vylézají z malých dírek včelky a přesouvají se pomalu i na trávník. Za chvíli nebudeme moct udělat krok, aniž bysme nešlápli na včelu :-((co se týká agresivity, opravdu samy nic "nepodnikají", ale když se na ni šlápne, bodne, i kdyby měla být hodná jak Mája :-(a mít děti poštípané denně, to opravdu nechci).
Prosím o radu, co s nimi.
Děkuji, Věra K.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.59.131 (?)
19.5.2011 19:10

Vyměnte dlažbu za asfalt a budete mít klid.Možná bude lépe vyasfaltovat a zastřešit celou zahradu.Nebo se rovnou odstěhujte.včely do přírody patří, narozdíl od alergiků :)

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

20.5.2011 12:37

Vážený anonyme, 
opravdu děkuji za úžasnou radu. Z celého srdce bych Vám přála, aby se u Vás osobně vyvinula alergie naprosto na všechno, na co lze alergii mít - sarkastičtí zmetci, jako jste Vy totiž do podobných diskuzí, kde lidé hledají kloudnou radu, nepatří vůbec! Že Vás to baví! 
Přeji krásný den plný nejen včelích bodnutí.

Věra

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.59.131 (?)
21.5.2011 18:33

Jen at deti nějaké žihadlo dostanou, jako malej kluk jsem jich nachytal za sezonu spousta, možná díky tomu nemám žádnou alergii, na zahradě mne také včely lítají, okolo rybízů mi tenhle typ taky zahnízdil, rozhodně z toho nepanikařím.Jsem rád i za mnravence, jejich štípnutí také sakra pálí, ale že bych je likvidoval? Včelky jsou u nás doma a žijeme spolu.smiřte se s nima, ono nějaké hysterčení nemá smysl.Ono držet děti od reality života způsobí další a další alergie... Ona taková čerstvě vytáhnutá neomytá ředkvička ze záhonu má svoje kouzlo a je nejchutnější.Budtě ráda za přírodu a berte ji jaká je.jinak se odstěhujte

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.176.26 (?)
15.4.2012 12:51

včel je málo, jsou maximálně potřebné a užitečné, poraďte se s včelařem ve svém okolí, snad by je mohl odchytit nebo dá jinou radu. 

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.246.23 (?)
15.4.2012 13:28

V tomto případě se zcela jistě nejednalo o druh, který chovají včelaři, tedy včela medonosná. A i kdyby byla, o divoké včely by žádný včelař zájem neměl, protože by bylo nebezpečí, že by si do svého včelína zanesl choroby a parazity (varoáza, včelí mor...).

Josef.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.191.184 (?)
22.5.2011 8:36

No mě se ta rada zdá docela v realitě. :) Ty včelky jsou tzv. Včely samotářky.Je jich hodně druhů, pískorypky,maltářky, drvodělky,...Každá staví své hnízdo sama do kterého klade vajíčka.Ta rada je prostá, musíte udělat takové spáry mezi dlažbou, aby ji nebyly schopné narušit a dělat si přes ní chodbičky.Pak poletí jinam.Jinak samotářky jsou pomerně plaché a neutočí.Jsou opylovači zrovna tak jako včely medonosné nebo čmeláci.Samotářky opylují rostliny často ty na které se včely medonosné vybodnou.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.16.2 (?)
27.3.2012 9:47

Skúste do dierok nasypať rozdrvený naftalín.

Mal by sa dať kúpiť v drogérii.

Malo by to pomôcť.

s pozdravom JJ

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.147.107 (?)
20.5.2011 9:05

1. Jsou to včely samotářky, maltářky, zednice, pískorypky.

2. tyto včely nejsou agresivní, ve smyslu Včely Domácí. Tedy neútočí, nerojí se, nechrání žádný úl. Ale žihadlo mají a bodnout mohou, jsou to včely.

3. Včely namají a nepřenáší nějakou chorobu, či parazita škodlivého člověku.

To je v základu vše, co potřebujete vědět. Samozřejmě můžete jít a to místo postříkat insekticidem. Ale...

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

20.5.2011 12:48

Děkuju moc za info.
Mé děti alergické nejsou (tedy doufám), jen se strašně bojí žihadel a těch včel je tam opravdu hodně. Nechci je zabít, jen docílit, aby se jejich počet minimálně snížil, pokud se tedy neodstěhují úplně. 
Není něco "přirozeného", co by je donutilo jít si maltařit a zedničit do parku o pár metrů dál, kde na ně nikdo nešlápne? Třeba nějaké květiny, které jim "nevoní" a radči půjdou pryč? 

(pro případné rejpaly ohledně vyasfaltování zahrady a podobně.. - kdybych je chtěla zlikvidovat, nebudu se zaobírat dopisováním si se včelaři a prostě bych šla koupit nějaký insekticid..)

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.153.130 (?)
20.5.2011 13:19

nějaké květiny, které jim "nevoní" a radči půjdou pryč? ...Víte, vy zřejmě vůbec netušíte, jak příroda funguje. Ty včely přece nemůžete přesvědčit, aby šly pryč,  je to jejich domov, pečují tam o své potomstvo, jsou tak od přírody naprogramované Takže máte dvě možnosti, můžete je buď zabít nebo nechat být. A i když je pozabíjíte, tak to nejspíš dopadne tak, že při nejbližší možné příležitosti se tam zase nastěhují jiné. Máte tam nejspíš podmínky, které jim vyhovují. Takže jestli tam ty včely nechcete tak ty současné musíte vyhubit a pak by to chtělo změnit na tom uzemí podmínky, ale neporadím vám jak. Možná by pomohlo mít tam husté křoví, co já vím. Nebo změnit typ půdy...

PS: Kdyby ty včely vadili mně, tak je něčím vystříkám.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.147.107 (?)
21.5.2011 8:01

Ano, musely by se změnit podmínky, ale ne v okolií, to je jim putna. Je zajímá kvalita té země a přijde jim optimální. Vyvrtají dírku, nanosí pyl a med, položí vajíčko a zabetonují. Vylíhlá včela se prokouše ven a hledá vhodnné místo...

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

21.5.2011 8:50

Děkuji za konečně přínosnou radu. Takže by mohlo pomoct, že opravíme spáry mezi dlažbou a snad se jim tam přestane líbit.

Tím "přesvědčením", aby odešly pryč jsem měla na mysli právě tohle, ale dohadovat se s některými z Vás, jestli vím nebo nevím něco o přírodě, na to mé nervy už fakt nestačí..

Vám děkuji za info, jak to s nimi chodí, o včely jsem nikdy neměla potřebu se zajímat (chodník máme ve stejném stavu 10 let a včely se nám tam usadily letos poprvé). Takže díky, jdu hledat čím vysypem spáry, krom písku, ve kterém se jim tak zalíbilo..

V.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

Jarda Slatinany (85) - xxx.xxx.4.163 (?)
22.5.2011 17:36

Vážená paní Gábino a Věro, matky ohrožených dětí. I když mám svoji zahradu zamořenou kdečím a moje děti semtam přinesou kousanec, nebo žihadlo, nikdy jsme z toho nedělali vědu. Koupil jsem mastičku na štípance. Jak někdo chytrý kdysi řekl - "Co tě nezabije, to tě posílí".
Já vím, že se každý brání zbytečné bolesti a ve vztahu k dětem to vnímáme jako rodiče ještě silněji, ale i kdybyste doma neměla nájemníky, tak se občasným žihadlům nedá zabránit. Já bych se spíš klonil k tomu, že jsou užitečná. Udržují naši obranyschopnost a nezávislost na kalciovkách.
  Na jaře 2010 jsem zvětšoval jezírko a při kopání stále větší jámy jsem si všiml, že mi do děr v kolmých stěnách začínají létat tyhle černé pracantky. Při pokládání folie mi bylo hrozně líto, že jim ničím obývák a možná už založené hnízdo a bylo jich po obvodu docela dost. A teď se konečně dostanu k jádru věci. Když o tom tak přemýšlím, nemám je nikde. To, že si udělají občas jedno hnízdečko ve slabých trubičkách, nebo ořezaných rákoskách, neberu jako hnízdění. Přesto, že jich kolem baráku jistě lítá hodně, soudě podle aktivity v jezírkovém výkopu, v zemi ani pod chodníkem je nemám. U mě je zem jílovitá, mazlavá, těžká, pravidelně zavlažovaná automatem, nakrátko sekaná a rovinatá. Když vyschne, jen těžko jde do ní vrazit krumpáč. Nevím, která z těchto vlastností jim vadí. U Vás Gábino bych si typnul, že bude spíše sušší, lehká, písčitá, místy neudržovaná kvůli svahu - asi nějaká vátina. Z vátiny jsem si já osobně také rád dělal maltu při stavbě našeho domu.
  Letos už je nechte a napřesrok můžete zkusit alespoň kousek pozemku cvičně, pravidelně mlžit nějakou závlahou, jestli je to možné. Uvidíte, jestli je to nepřestane bavit. Také byste mohli navézt navrch nějakou jinou zeminu, ve které by nevrtaly.
Víte, že bych je docela rád viděl? To musí být mazec, soudě podle emocí.
Mějte se.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

Jarda Slatinany (85) - xxx.xxx.4.163 (?)
27.5.2011 17:42

Včera jsem na fasádě objevil takovou miniaturní keramiku. Je to docela hezké. Nevíte někdo, jestli je to práce včeliček?

Obrázky:

je to ta malá tečka vpravo
je to ta malá tečka vpravo
Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.16.32 (?)
25.4.2013 12:46

Dobrý den,

Včel, vylézajících ze země, se vůbec nemusíte obávat, a to ani děti. Léta je "chovám", na západní straně domu, kde je u země po celé délce vyvýšená sedlá tvrdá hlína, ze které vylétají, a kde pravidelně i přezimují. Jsou to málo známé včely samotářky, u nás žije mnoho různých druhů, Velkou předností včel samotářek proti včelám medonosným je jejich naprostá mírumilovnost a vůbec celková nenápadnost.Samotářky jsou přitom velmi zdatní opylovači, v mnoha případech dokonce výkonnější, než včela medonosná. Platí to zejména v případě opylování cizosprašných odrůd (jsou více "promiskuitní" - ochotněji přelétají z jednoho stromu na jiný) a za špatného počasí. Na rozdíl od včel medonosných se také nenechají odlákat bohatší nabídkou nektaru a pylu u sousedů.

Více informací zde.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.29.47 (?)
26.4.2013 8:49

Dobrý deň,

od pôvodného dotazu už uplynul dlhý čas, ale pripojím svoj názor, možno dakomu príde vhod.

Včely samotárky sú veľmi užitočné. Ako otec dvoch malých detí však chápem, že keď hniezdia v trávniku, môžu na ne deti stúpiť, a je to nepríjemné.

Ja som preto vyrobil pre ne "domček", kde majú veľa príležitostí na zahniezdenie - viď foto. V ňom sú včielky spokojné, deti ich môžu bez problémov z blízka pozorovať, včielky usilovne opeľujú všetky kvety v blízkom okolí, lietajú hore-dolu, a doteraz nikomu nič neurobili.

Pekný deň všetkým, vrátane včielok :-)

Peter

Obrázky:

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

PeterNR (6) - xxx.xxx.29.47 (?)
26.4.2013 8:52

Ospravedlňte prosím, nebol som prihlásený.

Ešte jedna foto - detail na včielku. Je pekne vidieť zazátkované dierky.

Peter

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.49.39 (?)
26.4.2013 17:44

Petře, jste borec! Pěkné.

Já jsem se do tvorby hmyzího hotelu toho ještě nepustil (jsem ostuda).

Josef.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

PeterNR (6) - xxx.xxx.33.75 (?)
27.4.2013 7:32

Ďakujem za uznanie. Teší ma, že sa včielkam u nás páči :-) Už druhú sezónu niekde nablízku hniezdi aj drevár fialový, naša najväčšia včela. Len neviem vypátrať, kde si urobila hniezdo. V našom domčeku určite nie, takú veľkú dieru som nevyvŕtal :-)

Peter

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

konvalinka (99) - xxx.xxx.143.17 (?)
27.4.2013 22:02

Zdravím Petřelaugh  No nádhera, ten váš včelníkyes Taky se k tomu nějak ne a ne dostat, ale tak u nás je dost místa i nějaký ten,,binec" v podobě tu hromady kamení, dřeva, zbytků cihel... takže nám hnízdí kde cowink Drvodělky jsem objevila v kmeni jeřabiny, foto nemám, ale je jako by dostala zásah z kulometuwink Zprvu jsem myslela, že tohle dozajista nepřežije, ale je to už pár let, nějaké centimetry v pasewink nabrala a daří se jí myslím dobřelaugh

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

PeterNR (6) - xxx.xxx.51.184 (?)
28.4.2013 9:06

Dobré ránko, rád Vás zase počujem :-) U Vás je krásne, mať raz takú záhradu... Tie hniezda drvodělky by ma zaujímali, ak máte po ruke šubleru prosím zmeráte priemer otvorov? Aj foto by potešilo, ďakujem a pekný deň prajem :-)

Peter

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.75.62 (?)
26.4.2013 21:02

Perfektni. Hned jak se k tomu dostanu, tak neco podobneho udelam.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.21.103 (?)
19.5.2013 14:44

Dobrý den!

Moc prosím, jak jste ten "hotel" dělal? A jak jste tam ty včelkky dostal - když mají bydliště v zemi? To jste je vykopal nebo jak? Máme velký problém s těmito včelami a hubit jenechceme.  Moc děkuji za odpověď. m.hom@seznam.cz.  

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

pylorus (50) - xxx.xxx.115.186 (?)
9.5.2013 17:15

Krásná práce! Moc se mi to líbí - velká pochvala wink

Co se úzkostlivých matek týče, tak jejich obavy sice chápu, ale jsou zcela liché. Pokud není dítě vyloženě alergické na včelí jed, tak sem tam štípnutí nemůže vadit - naopak. Sám jsem jako silný alergik na kde co (pyl, zvířecí srst) začal asi před 8 lety včelařit. Nyní nevím co je pylová alergie a máme doma 2 Kavkazské pastevecké psy. Štípanců jsem dostal při práci se včelstvy nepočítaně (jistě již mnoho set). Máme doma 2 měsíčního syna, na zahradě 20 včelstev (20 x cirka 50 000 včel = zhruba jeden milion včel). Zatím nebyl nejmenší problém ani v rodnině, ani se sousedy. Pár včel samotářek bych na místě tazatelek vůbec neřešil. 

Srdečně zdraví

Martin

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.81.42 (?)
10.5.2013 20:26

Včely vylézající ze země.

Pozorně jsem si přečetl všechny příspěvky a mám co dodat.

Jako malý kluk, a toje už skoro 60 let, jsem na našem starém statku(než nám byl vyvlastněn), pozoroval spoustu samotářek, a nejen pozoroval, jako každé zvídavé děcko. A že jich na náspích ve vepřovicových zdech chlévů bylo mraky, to si můžete myslet. Jak prezentují někteří z Vás- jsou to včely mírumilovné a dá dosti velkou práci je přinutit k bodnutí. Proč? Každá včela na rozdíl od jiného bodavého hmyzu ztrácí žihadlo, a tím též život a pokračování potomstva. Takže sama si nikdy nezačíná. Bylo by tedy lepší vysvětlit dětem, že včelička jim neublíží, když ji nechají na pokoji. Někdo z Vás si řekne, co nám to tu chce starej ďedek kázat. Choval jsem včely donedávna a syn má asi 60 včelstev. K nim oba chodíme s mou Vnučkou, Která má tři a půl roku a s vnukem, kterému bylo 6 dubna rok. Oba, tak jako já se synem chytnou také sem tam nějaké žihadlo. není jim to na škodu. A ve volné přírodě je učíme, nesahej- nic se ti nestane. Zvláště vnučka-" ďedo, neco mám na ruce". Barčo prohlédni si to a nech to být, samo to odletí. Jinak ty hotely pro samotářky se mi velice líbí, možná, že obě dámy by měly méně problémů s něčím podobným(nebo s kouskem umělé vepřovice, kam by se včelky nastěhovaly.Jinak to, co jsem pozoroval jako kluk, je včela zední. A na závěr mého dlouhého kecání- samotářky, čmeláci a jiná opylovací havěť, opyluje květenu až z 80%. Včela medonosná pouze z 20%, protože je mlsná. Je třeba, aby člověk s přírodou žil, a ne ji ubližoval. Už raději končím.

Wendy

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.34.194 (?)
31.7.2013 13:07

Paní bych poradil asi to samé co už všichni, asi tolik, naučit děti aby na včelky nesahali a když sáhnou tak příště už určitě ne a to žihadlo které dostanou jako poučení, spíš jak ublíží prospěje, hlavně neplácat rukama kolem sebe když včelka na člověka sedne, vím je to pro někoho těžké si nechat beze strachu včelku sednout ale pokud ji nechám tak brzo zjistí že si na mě nic nevezme a sama odletí,  když ale budu plácat rukama kolem sebe tak si myslí že ji chci plácnout a samozřejmě bodne a nejenom včela ale i vosy a podobný hmyz, nemyslím tímto ovády a komáry, ty je plácnout třeba, tak mě to vysvětlil tata dyž sem byl eště malé děcko a pak taky náš soused byl, (teď jeho syn) včelař a měli vedle plotu včelín s asi deseti včelstvy, teď už je přestěhoval o pár domů vedle tak už se počet včel na naši zahradě snížil no a k tomu "hotelu" ten se mě moc líbí to musim taky udělat, jelikož včely medonosné nepěstuji, není nato čas ani to s nimi neumím tak tím hotelem na zahradě si vlastně vyřeším situaci opylovačů, jak už tu psal pan Wendy tak máme taky ve vepřovicové zdi samou dirku, a nejen ve zdi ale ve všech dirkách co se kde najdou je nacpaná hlína, (zavíčkované chodbičky s vajičkem) i v železných strojích, upadne šroubek a hned je tam hlína, baterie na traktoru mívala odplynovací dírky taky zadeklované hliněnou čepičkou, ty sem bohužel musel vydloubat aby baterka při provozu nebouchla, vždycky se vysypalo pylu až mi to přišlo líto ta jejich práce, no u té baterie jsem už udělal opatření, ohnul kus drátku vsunul do dirky a udělal takovou mříž aby si tam nedělali obývák, jinak ať si dělají co chtějí a kde chtějí a vubec celou přírodu mám rád takže mě nevadí ani pavouci v domě, ty akorád stěhuju ven když mě tu visí ze stropu a houpe se mě na tom svém lanku před obrazovkou, přidám fotku vděčného čmeláčka jak sem ho vytáhl ze sudu s vodou kde se chudáček chtěl napít, vytahuju je holou rukou, i včelky a nikdy mě žádná nebodla, no nic jdu něco dělat, přeji všem dobrým lidem pěkný den, týden, měsíc a vubec. Břeťacheeky

Obrázky:
čmeláček
čmeláček
Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.34.194 (?)
31.7.2013 13:10

eště tu, na tom prvním je špatně vidět

Obrázky:
čmeláček
čmeláček
Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.96.88 (?)
1.8.2013 10:22

To je dělnice čmeláka skalního. Vodu používají na zpracování pylu v hnízdě. Musel byste mít na hladině nějaké "plováky" jako třeba slámu apod, aby se netopily.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.157.239 (?)
5.1.2015 21:32

Plánuji udělat domeček pro hmyzí kamarády, jak zabránit vyplenění ptáčky- strakapoudy a jinými? Snesou se jiné druhy-včel, čmeláků v jednom hotelu?blushDík za radu, S.P.,Ch.

Připojit reakci

Včely vylézající ze země

host - xxx.xxx.141.217 (?)
10.5.2018 20:26

Zde článek s podrobným popisem včelek samotářek

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Včely - jaké rozlišují barvy716.5.201826375
Včely vylézající ze země4210.5.201896029
Jak přemístit včely1428.1.201832248
Zčernalý pyl315.6.20172563
Pančovaný med7531.3.2017198304
Chtěl bych chovat včelstvo185.3.201746075
Rostliny pro včely13.10.20162195
Honeyflow225.3.20165006
Čmeliak23.3.20165169
Jak uchovat plásty s trochou medu413.2.201611196
Hmyzí hotel57.1.20166840
Divoké včely ve staré zdi1714.8.201551065
roj včel193.6.201563068
Chobotnice121.4.20155044
Zabezpečení včelínů a úlů624.2.201513202
Propolisová tinktura127.8.201436894
Včely v komíně39.6.20147930
Levný cukr85.6.201432164
Roj včel v těšnění pod střechou v chalupě165.3.201440003
Užitková havěť - vosy428.11.20137796
Zapomenuté včely při změně stanoviště430.5.20138184
Jsou včely samotářky nebezpečné?320.4.20137464
Kdepak jsou včely?3016.2.201364265
Začátečník - plánek úlu144.2.201351199
Jak zužitkovat zatuhlý med v plástech529.1.201314616
Kdy meduje řepka?1029.1.201323802
odpuzení včel929.1.201326161
Umiestnenie včiel na dvore329.1.201312861
Co s nevyužitými zásobami427.12.20128512
Aky typ ula615.11.201213740
Sezóna 2009226.8.20117649
Včely jaro 2010925.8.201119313
Sousedské vztahy a včela327.6.201112302
Přidání matky do oddělku416.2.201115208
Akátový med v ČR226.8.20108689
Množství propolisu v úlu127.7.20106164
Čmeláci622.7.201020369
Úprava osobní váhy na úlovou113.5.20109874
Čmeláci - lze je chovat?529.5.200818767
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Výroba domácího vína - dotaz16.8.2018
Výroba domácího vína - dotaz13.8.2018
Výroba vína13.8.2018
Výroba vína13.8.2018
Výroba domácího vína - dotaz12.8.2018
Výroba domácího vína - dotaz12.8.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Paprika Rodrigo10:45
Rajčata podlouhlá10:20
Domácí ořechovice10:05
Určenie odrôd jabloní po dedovi10:02
Čačanská Rodna9:08
Roztoči na sukulentu1:19
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů