Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Ryby > chov pstruhov

<< Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...>   

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.99.66 (?), 22.5.2012 15:37
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Ja to mam v garazi 3*3 m *1,5 takze zadnej lump nechodi
Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.222.166 (?), 15.1.2013 20:56

Zdravím, jsem z hor a mám u domu studnu s bočním výtokem, pod kterým mám větší vanu voda padá zhruba 20 cm na hladinu a tím jí slušně okysličuje, je možný nasadit si tam 2,3,4 pstruhy(nevim totiž jak to maj s prostorem, do tý vany si dospělej člověk lehne.Co se krmení týče házel bych jim červy) Když sem byl malej bejval tam vánoční kapr :-D budu moc vděčnej za radu...

Připojit reakci

Chov pstruhov

Jarda Slatinany (85) - xxx.xxx.209.88 (?), 16.1.2013 0:33

Já si myslím, že je to spíš jen na uskladnění, než půjdou na gril. Je to prostě malý. Asi přežijou, ale zakryl bych tu vanu poctivě nějakou sítí, aby nevyskočili.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.61.150 (?), 11.2.2014 13:30

a dalo by sa to vyriešiť to tak že pustím psa do záhrady ? 

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.168.31 (?), 6.5.2009 13:58

Dobrý den, také bych se rád díval na prohánějící se pstruhy na zahradě.:-) problém je s přítokem-mám pouze vodu z okapů plus kopaná studna, kde mám odběr vody omezen.tím pádem bych to musel řešit nakým elektronickým vzduchovadlem případně čerpadlem.přemýšlím nad menším jezírkem asi z folie.nebo z tvárnic ztraceného bednění?? které by se dále odizolovalo z venkovní strany. ale nevím jestli by se pstruzi neporanili o ten beton? rád bych choval asi 40 pstuhů plus pět kaprů na Vánoce.poradí mi prosím někdo s velikostí jezírka, materiálem,okysličovacím zarízením, případně filtovacím zařízením?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.49.131 (?), 8.5.2009 17:46
Doporučoval bych vodu deštovou a studniční míchat jedna k jedne.Kapry nedoporučuji přidávat ke pstruhum.Jako prevence nemocí se mi osvědčilo savo v dávce deset mililitru na tisíc litrů vody každý čtvrtý den./při davkovaní sava na hodinu vyřadit filtr/To ale pouze v případě že máte pstroužka do těch deseti centimetrů pak bych to aplikoval tak jednou za čtrnáct dnů podle potřeby.Je třeba takové čerpadlo aby se voda otočila alespon jednou za dvě hodiny.Mně se osvědčil filtr z ovocných bedýnek do kterých jsem umistil biomolitan a do té nejvyší ten co nejvíce jemný který se musí co nejčastěji prát.Aby se do spodních vrstev nedostávaly nečistoty.V připadě použití jiného filtru je dobré aby voda s něho stříkala na hladinu tím se zajistí i dostatečné množství kyslíku.Vodou ze studny se dá pozitivně ovlivnovat teplota zejména v horkých letních dnech.Pstruzi by nemněli mít vyší teplotu než 20stupnu.Maximum kratkodobě 25.Ale od dvaceti stupnu nahoro nekrmit.Chovu zdar dan.
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.168.31 (?), 12.5.2009 20:50

Moc díky za cenné rady.Trochu váhám nad tím savem.ten opravdu likviduje různé plísně a nežádoucí rostliny, ale nepopálí to ryby? U nás na rybníku vysipali skalici a s rybama to nedopadlo zrovna dobře.Ale je pravda, že mezi savem a skalicí jsou rozdíly... Nadchl mě váš nápad s filtrem z těch ovocných bedýnek.V jednoduchosti je síla, že? Pochopil jsem to tak, že jednoduše dáte bedýnky na sebe, čerpadlem ženete vodu do vrchní bedýnky a ta prosakuje na plocho molitany.Pod poslední bedýnku mělkou vaničku a z té nechat vodu padat z menší výšky do jezírka.Dokonalost sama:-) Co UV lampu, používáte? A proč nedávat kapry a pstruhy k sobě?Kvůli nemocem? 

Připojit reakci

Chov pstruhov

HoldingInfinity (11) - xxx.xxx.47.182 (?), 12.5.2009 21:36

Ten filtr z bedýnek je známá věc... zkuste do google zadat "trickle tower filter" nebo podobné heslo...

navíc má ještě jednu výhodu, pokud je ve vodě přítomný amoniak/dusičnany/dusitany tak se některé dostanou z vody právě tím protékáním do vzduchu... odpaří se... řekněme, pro nedostatek lepšího termínu :)

Připojit reakci

Chov pstruhov

Martin Hrkal (11) - xxx.xxx.73.81 (?), 12.5.2009 23:11

Řekněme spíš, že nitrifikační bakterie se ho pokusí rozložit, a on do jisté míry odvětrá :)

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.49.131 (?), 2.12.2009 22:37
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Generátor kouře28.3.2020
Generátor kouře24.3.2020
Generátor kouře24.3.2020
Generátor kouře24.3.2020
Generátor kouře23.3.2020
Kaiserova elektrická udírna29.2.2020
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Uříznutý terminál ze zahradnictví3.4.2020
Špatný/žádný řez třešně3.4.2020
Rez hrušňová - vím jak na ní3.4.2020
Bílé skvrny na listech rajčat3.4.2020
Vysev paprik3.4.2020
Simonit&Sirch zkušenosti, rady, návody3.4.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů