Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Ryby > chov pstruhov

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.168.157 (?)
3.11.2018 8:56
Jak fungují ty zakopané nádrže? A dopoustite čerstvou vodu stále? Nestačí provzdušňování? Jaké čerpadlo používáte? A jak odkalujete?
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Venturova trubice super okysličí vodu...., host, 19.11.2018
Dobrý večer, chtel bych poprosi..., host, 19.11.2018
Jak fungují ty zakopané nádrže? A dopoustite čerst..., host, 3.11.2018
Pokud nebudete dopouštět čerstvou vodu tak t..., host, 27.10.2018
Fungovat to bude. Mám to zařízené podobně. J..., host, 18.10.2018

chov pstruhov

host - xxx.xxx.50.182 (?)
28.2.2009 22:49, počet návštěv: 518410
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

mate niekto skusenosti s chovom pstruhov v jazierku zhruba 25m3 vody pritok cerpadlom z vrtu.

Připojit reakci   

chov pstruhov

host - xxx.xxx.47.182 (?)
1.3.2009 11:34
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

být Vámi s takovým vybavením bych to zkusil proč ne :).

Ovšem pro pstruhy je lepší když voda protéká neustále, tj. to poženete čerpadlem vodu neustále z vrtu? A kam s tou která bude muset odtékat?

Další faktor pak může být také to, že si myslím, že pstruzi budou více citliví na znečištění vody (nemusím mít pravdu) tj. nitráty, nitrity ammoniak, to všechno může dělat problémy.

Pokud ale věříte, že to půjde, zkuste to s pár kousky a pak dokupte další :)

Další věc, třeba u nás je "rybárna" kde se prodávají ryby ne na chov ale k jídlu... být vámi raději "chovné" ryby nekupuji na podobných místech ale u některého chovatele, který Vám zároveň bude schopen poradit co a jak.

Hezký den

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.176.233 (?)
3.7.2012 21:24

Dobry den mozte my poradit kolko granul mam davat pstruhom mam ich 200 ks a maju 25 cm, a mozem ich krmit aj varenimy cestovinamy?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.113.237 (?)
19.10.2016 14:16

Ja mam 200 duhačov v 30 kubikovom jazierku teraz po prvý krát krmim ich 2x za den 1% z ich váhy.Nakolko pstruhy bude pre mňa určené na konzumáciu používam zásadne profesionálne krmivo COPENS.,príležitostne ich prikrmujem kostnými červami, pokial zaprší tak po nociach zbieram dážďovky, tie milujú ale občas im nachytám aj dreobné rybky, poterr z bielej ryby a to je iná akcia. pstruhy som kúpil začiatkom augusta mali 12-15 cm a teraz už niektorý presahujú 26 cm.

Treba dať pozor na lacné krmiva, rychlo sa rozpuštajú a nenormalne kazia vodu a väčšinou mäso takto krmených rýb nieje určené na ludskú konzumáciu ale len na športovy rybolov.Na dne jazierka pláva 10 jeseterov aby spotrebovali granule ktoré nezjedia pstruhy a nekazila sa potom voda, výhoda jesetera je, že je aktívny a príma potravu aj počas zimy narozdiel ok naprkad koi alebo karasov ktorí v zime lajtsky povedané spia.Krmná dávka pre pstruha je daná aj tabulkovo ale ja ich krmím tak odhadom nekrmím ich min 1,5 hod pred zotmením aby dobre do noci vytrávili.skúste mrknuť na link.Výhoda mojich pstruhov je že si dosť aj nachytajú prirodzenej potravy hmyzu nakolko v okolí nieje taky prirodzený zdroj vody tak vela hmyzu lieta na moje jazierko, pstruhy sú vlastne cely den nalove a cihajú celý deň čopadne na hladinu

Pstruh Dúhový chov

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.127.221 (?)
6.3.2017 23:13

Zdravím, od listopadu 2016 mám v nádrži o objemu 10m3 asi 120 duháčů, násada měla cca 9 cm a teď již někteří duháči mají 18 až 20cm. Zkoušel jsem pár duháčů dát do IBC kontejneru a asi po 2.měsících se začali obracet i když jsem intenzivně vzduchoval a filtroval, chyba byla v napouštění čerstvé vody přímo z vrtu. Nedávno jsem celý systém překopal a zdá se že k dobrému. Zrušil jsem filtry a jen dolňuji čerstvou vodu. Ještě zkouším siveny, kříženec sivena alpského s americkým, sehnal jsem pludek a teď již maji 7 - 8cm.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.114.253 (?)
7.3.2017 18:21

A krmil jste přes zimu?

Připojit reakci

Chov pstruhov

8.3.2017 22:30

No jasně. Když byla voda kolem 2°C tak moc nebrali, ale jakmile se voda dostala k 6°C začali pěkně baštit. Je někde nějaké forum kde se diskutuje žívěji?

Připojit reakci

Chov pstruhov

9.3.2017 21:34

a vydržely dva měsíce ledu a bez krmení?Jinak se dá diskutovat, ale když je tady víc lidí a zrovna u compu.

Připojit reakci

Chov pstruhov

11.3.2017 22:44

No já mám tu nadrž přilepenou k baráku, hloubka 2m, délka x šířka = 5x1m, umístění 1 m pod terénem, je to ze šalovaček a uvnitř vyvařená střešní folie, z venku extrudovaný polyš. Když byly ty mrazy tak jsem nádrž přikryl polykarbonátem, takže nezamrzá. Hledal jsem nějaké info o chovu pstruhu na netu a moc jsem toho nenašel a přitom vím, že se tím zaobírá dosti lidí. 

Připojit reakci

Chov pstruhov

13.3.2017 10:55

Tak to je pěkná nádrž.To máte siveny nebo duháky.Já napustil siveny a po zimě je nemůžu najít... Byly rozkrmené granulema, pak jsem tam pustil střevličky a přišla zima, doufám,že jich pár přežilo a živí se střevličkama.Dám do vody kamerku a uvidím.Mám totiž větší jezírko70-90m3 a spostu skrýší.

Připojit reakci

Chov pstruhov

14.3.2017 0:07

V nádrží mám tak 120 duháků a pak mám ještě 3 kubitejnery, v jednom asi tak 550 sivenů kříženců americký s alpským, ve druhým kubitejneru pár jatečních duháků, pánvičková velikost. Ve třetím asi tak 30 sivenů na přeléčení, chytl jsem s nějakou násadou jakéhosi nálevníka, ale zdá se že to rozdýchají, už se zase začínají rozplavávat.
Jak velcí byli ti siveni před zimou? 90m3 je pěkný rybníček. Já loni vykopal rybníček cca 130m3, 2m hloubka, bez folie, bylo tam dost jílu tak jsem břehy pobouchal vibrační žehličkou a doufám že se to zatáhne, dopouštím čím dál tím míň vody. Teď na jaře chci kolem rybníčku a v něm vysázet rostliny. 

Připojit reakci

chov pstruhov

host - xxx.xxx.76.65 (?)
2.3.2009 14:57

Mám jezírko se pstruhy, ale napájené vodou z potoka. U vašeho vrtu by záleželo na složení vody, dostatečnému okysličení této vody, teplotě vody v jezírku i přes léto (oslunění, hloubka jezírka, atd.), množství osádky a intenzitě krmení, druh chovaného pstruha(potoční, duhový, siven - každý má jiné nároky), atd. Doporučuji vám knihu Pstruhařství, kde jsou uvedeny potřebné informace co se týče např. složení vody (min a max množství určitých látek ve vodě).

Uvažuji teď o stavbě většího koupacího jezírka bez průtoku(10x15m) s kořenovou čističkou, kde bych chtěl mít i pár pstruhů duhových, tak budu moc rád pokud se někdo, kdo by měl se pstruhy v zahradních jezírcích zkušenost, přidá do diskuse.

Připojit reakci

chov pstruhov

host - xxx.xxx.50.182 (?)
3.3.2009 18:27

ja mam to jazierko 25m3 uz tri roky pritok z vrtu asi 30m3denne, mam tam 230 duhovych pstruhov a 50sivonov jedneho jesetera a 3 kapre, vyhoda vody z vrtu je cez zimu ked mam staly pritok tak voda v jazierku vobec nezamrza ale cez leto je chladnejsia, tak pomalsie rastu ale zase nemam problem s prehriatim jazierka a ubytkom kyslika, mam tam este vzduchovaci kompresor a difuzor.vodu z vrtu som dal na rozbor a ma trochu zvyseny mangan ale rybam to nevadi, jasne ze ma menej kyslika ale mam kaskadu kade voda pada a okyslicuje sa, odtok je do odpadu a do rieky co mam asi 50m od domu, nemam z rieky samospad tak som to riesil vrtom a cerpadlom.

Připojit reakci

chov pstruhov

host - xxx.xxx.118.20 (?)
13.3.2009 9:35

ahoj zdravim ta ja by som si chcel tiez takto nejak riesit jazierko na chov ako mas ty mozes mi prosimta poslat nejake blisie info co a ako kde a ake cerpadlo sa da kupit ci tam treba daky filter a podobne len ja by som chcel vodu vracat spat do studne trativodom tak neviem ci to je dobry napad tak zato hladam rady od tych co stym maju uz skusenosti.dakujem za odpoved a prajem vela uspechov v chove. misova&gmail.com

Připojit reakci

chov pstruhov

host - xxx.xxx.39.127 (?)
13.3.2009 13:59

Ahojte.

Chovám už pstruhy 5. rok v jazere 2x4 m a 1,6m hlboké cca 1Om3.

Prítok nemám len voda zo studne sa cca 3x za rok mení.

Mám tam filter domácej výroby s čerpadlom a UV lampou.

pri chove cca 50 max. 100 pstruhov ročne to nnádherne postačuje.

Pstruhy sú náročné na kyslík, takže keď sa v systéme niečo pokazilo napr. upchaté čerpadlo, alebo upchatý filter vznikol mi problém.

Tietoproblémy som už z časti odstránil, takže sa teším na ďalšiu sezónu. Rád zodpoviem každú otázku.

fdurkac@gmail.com

Připojit reakci

chov pstruhov

host - xxx.xxx.202.86 (?)
20.3.2009 20:16

mne teraz nabehla vydra do rybnika a vybrala 100 pstruhovmali okolo 40cm a jedneho kapra

Připojit reakci

chov pstruhov

host - xxx.xxx.125.135 (?)
23.3.2009 16:07
Tak to Vám vôbec nezávidím, kamarát mal podobný problém ale pokiaľ Vám nevychytá všetko, neodíde. Má to istý zdroj poravy. Jedine že by ju niekto ulovil, ale je chránená, takže Vás na nič nenavádzam. Je to neskutočne hravé zvera a nepomôže ani plot s elektrinou. Držím prsty
Připojit reakci

chov pstruhov

tatnda (62) - xxx.xxx.164.150 (?)
23.3.2009 16:14

brácha má zděnou nádrž a přikrývá ji sítem, proti vydrám i vydrám lidským... ale při velkých rybnících, jedině pes a to ještě jestli ji uhlídá, záleží kudy se tam dostane.

..Zajímalo by mne, kolik to stojí energie, když dáváte vodu z vrtu, čerpadlo něco sežere a při cenách el. energie... běží stále nebo jen třeba na časové hodiny??dík

Připojit reakci

chov pstruhov

24.3.2009 19:11

cerpadlo mam 370w cez zimu islo v kuse ale od jari do jesene ide 12hod denne mam dvojterifne hodiny tak mi ide len na ten lacnejsi prud ja to mam ako konicek takze to cosi stoji, vydra mi vybrala skoro vsetko, ostalo asi desat kusov a to som zabyl teraz tam chcem natiahnut elektricky ohradnik a pustit psa a este dat fotobunku svetlo na pohyb, ak mate niekto radu ako ochranit rybnik pred vydrou budem rad

Připojit reakci

chov pstruhov

tatnda (62) - xxx.xxx.164.150 (?)
25.3.2009 10:14

a jak velkou nádrž a jak hlubokou máte?beton, folie?Uvažuji nad folii, na hloubce mi nezáleží, samo,že minimálně 80,myslím, že půjdu co nejhlouběji, kvůli studené vodě.

Připojit reakci

chov pstruhov

25.3.2009 16:23

nadrz asi 25m3 a hlbka 170cm ked mam pritok z vrtu tak namam problem s prehriatim vody prave naopak chcelo by to trosku zvysit teplotu planujem 10m potok jazierko mam s 1mm folie a kompresor a dakedy pustam fontanu

Připojit reakci

chov pstruhov

tatnda (62) - xxx.xxx.164.136 (?)
28.3.2009 9:39

to je dobrý nápad, voda se ohřeje a hlavně okysličí, protože voda ze studny nebo vrtu je bez kyslíku, takže nějaký splav a pár šutrů do cesty, ať voda nachytá kyslík.Chlapi, nějaké fotky by nebyly?

Připojit reakci

chov pstruhov

host - xxx.xxx.29.27 (?)
2.4.2009 21:26

potrebujem poradit s chovom pstruhov mate niekto skusenosti m.rotek@centrum.sk

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.33.118 (?)
19.11.2018 22:42

Venturova trubice super okysličí vodu.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.101.238 (?)
20.5.2011 12:36

Ja mam proti vydře rel.ohradník, ktery mám natažený kolem celého obvodu rybníka a od té doby mam klid od vydry a užovky.

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.164.4 (?)
30.1.2012 10:29

ohradník je bezva nápad, jaké je tam napájení a jak to jede přes zimu, když sníh zasype drát?díky

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.55.6 (?)
5.3.2012 17:47

Chel by som spraviť tiež jazierko, ktoré by bolo vystavané z betóna a kameňov (predpokladám, že na takomto jazieru je oveľa lepšia údržba), ako máte na fotografii, ale priatelia ma od toho odhovárajú, pretože tvrdia, že mi určite praskne. Prosím Vás o radu (aká rúbka betónu, armovanie, druh betónu atd.) Ďakujem Mário mario.mikic@foxconn.com

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.130.83 (?)
29.5.2013 21:01

Neviem aký aktuálny je tento príspevok, ale skúsim poradiť aspon čo sa vodostavebnosti betónovej nádrže týka. Hrúbka stien nieje veľmi dôležitá - stačí aj 150 mm dôležité je aby sa k armatúre nedostala voda. To znamená armovanie musí byť min. 50 mm od hrany steny kde bude voda. Z vonkajšej strany kde bude obsyp zeminou atd stačí aj 25 mm. Ďalej je dôležité použiť betón triedy XA2,ktorého zloženie najviac bráni priesaku - samozrejme musí byť poriadne zvibrovaný. Čo sa týka medzery medzi spodnou doskou "základovkou" a stenami - je tam vhodné dať tzv. boptnavý pás - ten v styku s vodou naboptná a vyplní mikromedzery vzniknuté pri slabom zavibrovaní špáry (bráni tak vode unikať von a z vonku prenikať dovnútra). Pás je lacnejšia aj menej náročná varianta. Zložitejšou, drahšou, ale aj kvalitnejšou variantou je nainštalovať perforovanú trubičku a po zabetonovaní stien sa táto trubička naplní špeciálnou hmotou. Druhá varianta je prakticky takmer 100 percentná. Ak máš ďalšie otázky - kľudne napíš na mail joe-m@azet.sk veľmi rád zodpoviem

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.99.66 (?)
22.5.2012 15:37
Ja to mam v garazi 3*3 m *1,5 takze zadnej lump nechodi
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.222.166 (?)
15.1.2013 20:56

Zdravím, jsem z hor a mám u domu studnu s bočním výtokem, pod kterým mám větší vanu voda padá zhruba 20 cm na hladinu a tím jí slušně okysličuje, je možný nasadit si tam 2,3,4 pstruhy(nevim totiž jak to maj s prostorem, do tý vany si dospělej člověk lehne.Co se krmení týče házel bych jim červy) Když sem byl malej bejval tam vánoční kapr :-D budu moc vděčnej za radu...

Připojit reakci

Chov pstruhov

Jarda Slatinany (85) - xxx.xxx.209.88 (?)
16.1.2013 0:33

Já si myslím, že je to spíš jen na uskladnění, než půjdou na gril. Je to prostě malý. Asi přežijou, ale zakryl bych tu vanu poctivě nějakou sítí, aby nevyskočili.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.61.150 (?)
11.2.2014 13:30

a dalo by sa to vyriešiť to tak že pustím psa do záhrady ? 

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.168.31 (?)
6.5.2009 13:58

Dobrý den, také bych se rád díval na prohánějící se pstruhy na zahradě.:-) problém je s přítokem-mám pouze vodu z okapů plus kopaná studna, kde mám odběr vody omezen.tím pádem bych to musel řešit nakým elektronickým vzduchovadlem případně čerpadlem.přemýšlím nad menším jezírkem asi z folie.nebo z tvárnic ztraceného bednění?? které by se dále odizolovalo z venkovní strany. ale nevím jestli by se pstruzi neporanili o ten beton? rád bych choval asi 40 pstuhů plus pět kaprů na Vánoce.poradí mi prosím někdo s velikostí jezírka, materiálem,okysličovacím zarízením, případně filtovacím zařízením?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.49.131 (?)
8.5.2009 17:46
Doporučoval bych vodu deštovou a studniční míchat jedna k jedne.Kapry nedoporučuji přidávat ke pstruhum.Jako prevence nemocí se mi osvědčilo savo v dávce deset mililitru na tisíc litrů vody každý čtvrtý den./při davkovaní sava na hodinu vyřadit filtr/To ale pouze v případě že máte pstroužka do těch deseti centimetrů pak bych to aplikoval tak jednou za čtrnáct dnů podle potřeby.Je třeba takové čerpadlo aby se voda otočila alespon jednou za dvě hodiny.Mně se osvědčil filtr z ovocných bedýnek do kterých jsem umistil biomolitan a do té nejvyší ten co nejvíce jemný který se musí co nejčastěji prát.Aby se do spodních vrstev nedostávaly nečistoty.V připadě použití jiného filtru je dobré aby voda s něho stříkala na hladinu tím se zajistí i dostatečné množství kyslíku.Vodou ze studny se dá pozitivně ovlivnovat teplota zejména v horkých letních dnech.Pstruzi by nemněli mít vyší teplotu než 20stupnu.Maximum kratkodobě 25.Ale od dvaceti stupnu nahoro nekrmit.Chovu zdar dan.
Připojit reakci

Chov pstruhov

12.5.2009 20:50

Moc díky za cenné rady.Trochu váhám nad tím savem.ten opravdu likviduje různé plísně a nežádoucí rostliny, ale nepopálí to ryby? U nás na rybníku vysipali skalici a s rybama to nedopadlo zrovna dobře.Ale je pravda, že mezi savem a skalicí jsou rozdíly... Nadchl mě váš nápad s filtrem z těch ovocných bedýnek.V jednoduchosti je síla, že? Pochopil jsem to tak, že jednoduše dáte bedýnky na sebe, čerpadlem ženete vodu do vrchní bedýnky a ta prosakuje na plocho molitany.Pod poslední bedýnku mělkou vaničku a z té nechat vodu padat z menší výšky do jezírka.Dokonalost sama:-) Co UV lampu, používáte? A proč nedávat kapry a pstruhy k sobě?Kvůli nemocem? 

Připojit reakci

Chov pstruhov

HoldingInfinity (11) - xxx.xxx.47.182 (?)
12.5.2009 21:36

Ten filtr z bedýnek je známá věc... zkuste do google zadat "trickle tower filter" nebo podobné heslo...

navíc má ještě jednu výhodu, pokud je ve vodě přítomný amoniak/dusičnany/dusitany tak se některé dostanou z vody právě tím protékáním do vzduchu... odpaří se... řekněme, pro nedostatek lepšího termínu :)

Připojit reakci

Chov pstruhov

Martin Hrkal (11) - xxx.xxx.73.81 (?)
12.5.2009 23:11

Řekněme spíš, že nitrifikační bakterie se ho pokusí rozložit, a on do jisté míry odvětrá :)

Připojit reakci

Chov pstruhov

2.12.2009 22:37
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

Chov pstruhov

15.5.2009 23:17
Co se týče sava tak to používám jako nahradu za chloramín T.Pokud dodržíte dávku kterou jsem uvedl tak bude vše bez problému.UV je vyborná věc ovšem pozor na to když by došlo k poruše.Dle mého názoru jsou ryby chovány ve sterilní vodě a tak jsou náchylnější k nemocem v případě že dojde k výpadku uv.Ano kapry kvuli nemocem.Všeobecně se to nedoporučuje.Navíc kapr docela dost kalí vodu.Ale jinak se běžně chovají kapři se pstruhy na rybnících.Výhoda sava je v tom že se po pul hodině rozloží a ve vodě nezůstávají zbytky chloru.Kdyby jste používal chloramín t musela by se voda měnit.Filtr z bedýnek jsem viděl v provozu u p.Švarce který se zabývá výkrmem sumců.Jedná se otzv zkrápěnou filtraci.Veškeré rady které zde nabizím mám osobně vyzkoušené a fungují! S pozdravem Tichý tichy22@seznam.cz
Připojit reakci

Chov pstruhov

18.5.2009 12:06

Koukám, že mě čeká pořádný kus práce:-) řeknu Vám, vyznat se ve všech těch foliích, čerpadlech,filtrech, čističkách,uv lampách... alespon částečnou představu už ale mám: jezírko 2x4x1.2 m kolem dokola mělčí část (asi 20cm) s bedýnkami na ovoce s rostlinkami, které by napomáhaly čistit vodu. dále mám 1000l nádrž (myslím, že se jmenuje ekoderm, nebo tak nějak) s uřízlým vrškem. na dno bych dal jemný štěrk, na něj nařezané husí krky a umývací houbičky.celé bych to přikryl velkým molitanem.voda by pak odtud odtékala spodem do jezírka+UV lampa. kdyby to nestačilo, zřídil bych ještě menší kořenovou čističku.snad to bude fungovat a voda z filtru bude stačit odtékat...? s čím si nevím rady, je síla UV lampy a čerpadla? vodu budu muset čerpat asi 1,2m vertikálně a přibližně stejně horizontálně. je lepší vodu čerpat z hladiny, ve vodním sloupci, nebo u dna? tím by se vertikální vzdálenost zvětšila... Nemusím vidět na dně desetník, spíše mě jde o to, aby se tam pstruhům dařilo.Chovatelům pstruhů zdar a panu Tichému zvláštˇ   Zelený

Připojit reakci

Chov pstruhov

Martin Hrkal (11) - xxx.xxx.73.81 (?)
18.5.2009 23:04

Pokud použijete dostatečně silný průměr hadice, nebude vzdálenost 1,2metru žádný problém, pro většinu čerpdel nebude problémem ani ta udávaná výška. Pokud by jste nádrže (myslím jezírko i filtr) vyrovnal, mohlo by být při vhodném typu čerpdla a velkém průměru přívodu ještě úspornější. Pokud tam budete mít ryby, je vhodné odsávání dna - bud samotným čerpadlem, nebo gulí  (spodní výpustí) - ta je ideální na samotíž. Odsávání hladiny skimmery je věc hrozně moc opomíjená, doteď jsme nepochopil proč. Ušteří Vám to spustu práce na údržbě, o kvalitě vody nemluvě.
Co se UV lampy týče, vybírejte spíše podle výkonu čerpadla, snažte se komponenty vyvážit, nebo pořiďte lampu s bypasem. Pouček kolik Wattů na jeden kubík vody, kiolgram nebo metr ryb, plochu nádrže atd. najdete na internetu asi tolik, kolik je výrobců jezírkové techniky

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.76.65 (?)
19.5.2009 14:12

A co vzduchování? Při této hloubce předpokládám, že se voda bude v létě přehřívat (jak máte osluněné místo na jezírko?)a s rosoucí teplotou rapidně klesá obsah kyslíku ve vodě. Jinak předpokládám, že mluvíme o chovu pstruha duhového, který je aspon trochu přizpůsobivý na horší podmínky.

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.5.2009 14:36

Ano chtěl bych zkusit duháče.Jezírko plánuji mít v místě, kde svítí jen asi pět hodin denně. v záloze mám vzduchovadlo 5w. nemusím řešit nedostatek místa, tak bych asi tu kořenovku zřídil hned při realizaci jezírka.výhoda by byla, že by stačilo slabší čerpadlo a asi i méně náročná údržba. Nevím jestli je u kořenové čističky nutná UV lampa? Do kořenovky by voda tekla samospádem z té pak do stávajících skruží.Odtud bych ji čerpal zpět do jezírka přes naký filtr a možná UV lampu.Nebo naopak, kdy bych vodu čerpal výše zmíněnou gulou a tím odčerpal nečistoty na dně

Připojit reakci

Chov pstruhov

VM (7) - xxx.xxx.1.194 (?)
21.5.2009 20:45

Kladu si otázku co potom s těmi pstruhy? Kde by na ně byl trvalý odbyt?

Připojit reakci

Chov pstruhov

Ladik (10) - xxx.xxx.22.158 (?)
21.5.2009 22:14

vlastní gril? vlastní udírna? ;-)

myslím, že pokud někdo takto chová tak to má pro svou potřebu a ne na kšeft

Připojit reakci

Chov pstruhov

22.5.2009 17:41

To je pravda, neplánuji velkochov :-) zkusil bych to první rok s deseti až dvaceti kousky a pak se uvidí.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.151.2 (?)
5.12.2010 19:50

Dobrý den byl bych strasne rad kdyby nekdo poslal odkaz na nejaky kvalitni okysličovač vody pro chov asi 100 pstruhu duhových ve stavu o objemu vody 30m krychlovych a max hloubce 140 cm ja si myslim že toto by mohlo býti dostačujicí rád si přečtu vaše komentářě předem dekuji.

Aqua Air TZ 615 Heissner

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.78.50 (?)
17.11.2009 16:24

Dobrý den, mam též nádrž na 10tis.litrů mam v ní zduchování, čerpadlo i bakterie ale pořád mám vodu špinavou přemíšlím na UV lampě ale nevím prosim o radu.V nádrži mam tak 25 pstruhů duhových, ale jak začnu krmit granulemi je problém, každý týden měním tak 10% pitné vody zatím dík

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.52.80 (?)
30.7.2012 23:55

podle toho c jsem si po různu přečetl by vám mělo stačit snížit průtok čerpadla. voda se kalí vlivem většího proudění.

Připojit reakci

Chov pstruhov

CMIEL1410 (1) - xxx.xxx.210.193 (?)
22.4.2010 18:22

Zdravím také chovam pstruhy, zajímalo by mě jaký jste udělal ten filtr, a jaké máte čerpadlo. Díky moc.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.210.237 (?)
7.4.2011 21:46

ahoj ja mám 31 m3 jazierko hĺbku má 2,5 metra dlhé 9 m a široká skoro 5 m koľko by som tam mohol mať pstruhov jazerných alebo dúhových je tam prítok čistej vody a aj odtok a je tam ešte vzduchovanie a chcem tam mať aj... beličky a plotice a ne jaké hrúziky čo by čistili spodok

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.235.196 (?)
10.4.2011 18:00

Ahojte mam 13 rokov a v rybnicku mam 40 pstruhova ae 10 mi ich uz zdochlo. Mam aj pritok zo studne, a taktez mam aj filter s uve lampou. Bojim sa ze pstruhom vady kal na dne. Pretoz som pred yý choval kapre... No newem ci mam na jar vycistit rybníík a dat nove nasadky alebo daco... mohol by si mi ty s týým mali rybnickom poradit co mam spravyt aby mi zili?? Dakujem pridem zajtra :: DDD

Připojit reakci

Chov pstruhov

konvalinka (101) - xxx.xxx.143.17 (?)
10.4.2011 21:57

Tak za 1. jak velký je,,malý rybníček"? Není jich tam moc? 2. kal by vadit neměl, alespoň já ho mám taky a žijí  3. co žerou? 4. Přítok ze studny není ideální, ve studni je tvrdá voda.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.127.7 (?)
16.4.2011 20:57

počuj, pstruhy a kapre to neide dokopy. Kapre maju pod supinamy nejake enzýmy ktoré usmrcujú pstruha. To isté platí nielen pre kapre ale aj pre jalce, karasy či podustvy.Pstruh musý byt len čisto sam. Vyrieš to tak že vypusti vodu, vyber kal a poriadne vyčisti jazierko (ak máš foliove tak odstran riasy) a napusti čstú vodu. Ryby si nechaj tie isté.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.55.6 (?)
5.3.2012 18:39

Tiež si chcem vytvoriť podobné jazierko 10 až15m3, ale nemám žiadne výhody, ako tu všetci píšu (prítok vody, studňa, vysokohorská oblasť / zaručená chladná voda). Chcel by som tak cca 80 pstruhov. Podľa toho čo som sa dočítal Vy meníte vodu 3/rok, čo by sa dalo finančne zvládnuť. Bývam v Holíči 6 km od Hodonína je to celkom teplá oblasť. Ale cez všetky prekážky by som to rád skúsil. Tak mi prosím Vás poraďte. Mám k dispozícii nádrž na 10m3 dažďovej vody (poslednú dobu som rád keď tam sú 5 m3) a fotovoltaickú elektráreň na streche 8kW/hodina(už teraz mi ide cez deň v priemere na 4kW/h, preto uvažujem nad klimatizovaním v najvyších horúčavách / má s tým niekto skúsenosti?). Skúste mi poradiť: akú hĺbku by jazierko malo mať, aby sa cez leto neprehrievalo a v zime ryby prežili pod ľadom  (v zime tak 30 ks, nech je aj na jar a leto čo grilovať :) (ako sa zabezpečuje okysličovanie cez zimu - funguje okysličovadlo aj pod ľadom). Aká filtrácia na uvedený objem vody bez jej výmeny by mala byť (rád si ju vyrobím) aké silné UV, aké silné okysličovadlo a páči sa mi betón vykladaný kameňom (myslím, že bude lahší na údržbu/ napraskne cez zimu?). Predom Vám ďakujem za odpoveď. mario.mikic@foxconn.com

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.26.210 (?)
7.1.2013 22:40

dobrý deň,

nevyznám sa síce v chove rýb, ale rada by som o radu požiadala Vás, čo sa týka fotovoltaickej elektrárne.Pokryje Vám úplne celú spotrebu elektriny v rodinnom dome, aj kúrenie a podobne. Mám rodinný dom v stredoslovenskom kraji s elektrickým kúrením, rada by som si obstarala FVE, a stala sa nezávislou od elektrární, ale neviem na koho sa obrátiť, ani koľko to stojí. Môžete mi poradiť prosím. Ďakujem za Vašu odpoveď.

janette.jancuskova@gmail.com

Připojit reakci

Chov pstruhov

tokacek (1) - xxx.xxx.18.58 (?)
11.6.2009 15:38

Zdravím začínám s chovem pstruhů v rybníčku s cca 80kubíky vody a přítokem rourou 150mm, vody by mělo být dost, máte zkušenosti s krmením, myslím čím, koli a jak krmit díky

Připojit reakci

Chov pstruhov

20.6.2009 19:41

Ke krmení pstruhů je možno zakoupit granule určené pro výkrm pstruhu zde uvedu odkazy na prodejce krmiv pro pstruhy.Na obalech těchto krmiv je uvedeno dávkovaní anebo je možno se poradit s prodejci krmiv. Prodejcu je celá řada. Chovu zdar Tichý

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.224.24 (?)
28.6.2009 10:52

Mam takovy pod dotaz.Dá se pstruh živit krom granulí i živou rybkou?Po případě dá se obě složky kombinovat?Do stavby pstruhového jezirka se teprv chystam, tak jsem myslel že bych jednu sezonu do jezirka nasadil střevličku nebo ouklej.A pak do rozmnožené populace nasadit pstruha.Myslite si že tak živeny pstruh by si pak mohl zvyknout na granule?Díky za odpovědi.

Připojit reakci

Chov pstruhov

24.8.2009 13:11
Zdravim, potřebuju poradit. Mám čerstvé jezírko cca dva měsíce. Asi před měsícem sem vysadil čtyři karasy a padesátku kapra. Jen na zkoušku. Vše bylo o.k. Jel sem koupit dvě sta ryb přibližně deseticentimetrový pstruzi a siveni. Jezírko má 25m3, čerpadlo dává 11000l za hodinu, UV-C lampa 55w, největší hloubka 1.7m. Deně uhyne 3-5 ryb, dnes dokonce 8. Nemám žádné zkušenosti. Představoval sem si to jako Hurvínek válku. A teť mám nervy. pokud vás něco napadá pomožte mi prosím. Moc děkuji dik
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.41.194 (?)
8.9.2009 16:48

karasy vyhodit - darovat známému :-), kapra porazit na maso, jezírko vyčistit, vydesinfikovat, nasadit pstruhy, dbát na dobré prokysličení vody a hlídat přes léto zejména teplotu, jestli tam v tom srpnu bylo 26°C, nedivím se... pstruh se cítí dobře max do 20°C, nejlépe mezi 15-18°C teplou vodou!!!

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.82.4 (?)
28.9.2009 9:14

Mám jazierko 20m3 druhý rok. Prítok vody je asi4l za minutu a nemám filtráciu. Občas hadicou podtlakom vyťiahnem kaly. Vlani som choval 16 dúhakov a 40 sivoňov. Dúhaky mi narástli na35cm za 8 mesiacov. Sivone rástli pomaly a po12 mesiacoch mali len 28cm a menej. Lovil som ich postupne a čím ich bolo menej, tým horšie žrali. Tento rok som nasadil 70 dúhakov a 30 sivoňov. Ostalo mi už len 8 sivoňov. Asi umierajú od hladu, lebo pri krmení sa nedostanú k potrave a stále sa zdržiavajú pri kraji. Jedného som vypitval a mal prázdne brucho. Dúhaky sú asi20cm veľké. Sivone 10cm. Pri ich nákupe mali oba druhy asi10cm. Preto neodporúčam chovať tieto dve ryby spolu. A zistil som že pri krmení je lepšie im dávať krmivo v menších dávkach a častejšie. Keď nekrmim 1alebo 2 dni tak potom nechcú žrať.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.147.196 (?)
12.11.2009 9:59

Můžu ke pstruhům nasadit raky?

Myslel jsem, že když nějaká rybka pojde, tak raci ji spotřebují jako přirozenou potravu. Mám, ale obavu, aby z račího moru, případně z jiné račí nemoci, ryby neonemocneli.

tak zatím...

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.73.78 (?)
14.11.2009 18:45

kto mate este dake skusenosti s chovom pstruhov tak sa snami o ne podelte

Připojit reakci

Chov pstruhov

Bedrich Tichý (2) - xxx.xxx.49.131 (?)
5.1.2010 22:12
Máte nebo měl jste je nemocné typické chovaní ryba se zdržuje u přítoku a nepřijimá potravu.
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.211.122 (?)
17.9.2013 21:12
precitaj si nieco o nitrifikacnich procesoch (filtri) pravdepobobne amoniak alebo nitrit kup test v akvaristike NO2
Připojit reakci

Chov pstruhov

lotusek (1) - xxx.xxx.44.59 (?)
5.9.2010 19:47
zdravim zkusenosti s pstruhy mam zatim pouze 3 tydny brali jsme asi 100 pstruhu do rybnicku a tak jsem si jich vzal 10 do sveho jezirka o objemu cca 3m3. spolu s par karasy se snaseji dobre pstruhy krmim granulemi pro vykrm pstruhu zerou ale i plouvouci krmivo pro karasy. z deseti pstruhhu jich mam uz jen 9 podle meho u nej prevladal strach pred zravosti a uhynul. pred tremi tydny meli pstruzi cca 5cm a dnes mozna o 1 nebo 2 cm více. voda je hnana pres filtr UV lampu a korenovou cisticku voda je cely rok krasne pruzracna hloubka cca 1,2m. Momentalne planuju nadrz pro prezimovani pstruhu a malych karasu kde ve sklepe vybetonuju nadrz o objemu cca 1,5m3 uvidime jak se mi to povede realizovat krz cistotu vody osvetleni a vzduchovani snad mi to dopadne jinak voda ze studny v jezirku jen dopoustim odpar jednou dvakrat do tydne.
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.81.38 (?)
4.11.2010 14:56
Pstruh je hejnova ryba deset pstruhu je malo doporucuji aspon 100.Lepe pak žerou a prospívají.
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.5.32 (?)
29.1.2011 19:27

loni v létě jsem dokončil jezírko cca 25000l, v září jsem vypustil 6 karasů(z rybníka), at otestuji vodu, přežili, tak jsem koupil v rybárně 3 kapry(původně na vánoce), přežili, tak v říjnu jsem zakoupil v rybárně 33 duháků, měli 25 až 30dkg. Všichni žijí, žádná ryba mi dosud neuhynula, až se tomu sám divím. Asi jsem zdatný chovatel. Ale vážně. Krmím je Biomarem, jsou tak žraví že jak krmím kapry těstem z chleba a rohlíků tak polykají i 2cm kuličky těsta. Momentálně někteří mají i 40dkg, v létě myslím budou i možná někteří mít 1kg. Mám vzduchovadlo se čtyřmi vzduch. kameny, které mám 10cm pod hladinou, a čerpadlo, a každé 4 hodiny na 15 minut připouštím vodu z potoka. Je to voda z hor, takže proto pstruhům šmakuje! Půjdu ještě dokoupit tak 20 duháků, a 5 línů, at žerou zbytky ze dna. Původně jsem chtěl ryby chovat a konzumovat, ale bude to jinak, budu jen chovat, konzumaci odkládám, chci se pokusit odchovat nějaké několikakilogramové příšery.I kapra na vánoce jsem byl zakoupit, mí 3 kapříci tak pěkně papají! Uvažuji i o jeseteru, poradte mi někdo. Zdravím všechny fanoušky ryb. Ahoj. Ivan.  info@auta-lpg.cz

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.190.252 (?)
29.1.2011 23:11

Zdravim, s otcom uz chovame 1000-1200 pstruhov duhovych. objem jazera okolo 120m2. Okyslicovanie je riesene podzemnym prirodzenym zdrojom, ktory vyteka vo forme pramena.. Najviac si pri chove treba zalezat na cistote okoliteho prostredia, kedze tieto rybky su velmi nachylne. Teplota vody by nemala presiahnut 17 stupnov, v lete by najma pocas teplych noci a dni moze lahko dojst k prehiatiu vody, tak treba natahat siete proti priamemu slnecnemu ziareniu, aspon pocas leta.

Ide predovsetkym o hobby a relax, je to skoro kazdodenna starost, prikrmovat, cistit... Rybnikom, si prilakate vazky, mnozstvo hmyzu, vtáctvo ktore sa pride napojit, a v neposlednom rade kacacie páriky:)

Prajem vela stastia pri chove :)

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.190.252 (?)
29.1.2011 23:15

m3

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.8.101 (?)
3.3.2011 11:49

Dobrý deň,

chovám pstruhy dúhové už tretí rok.  Mám rybník 20 x 20 m, max. hĺbka 1,7 m. Prítok 1 až 2 l/sek. z lesa.  Nasadil som cca 1 000 ks pstruhov dlhých cca 6 cm. Priebežne ich odchytávam na konzum. Majú prirodzenú potravu plus dokrmujem granulami. Je to každodenná starosť ale aj radosť. Na rybníku môžte pozorovať vážky, kačky, úžovky, spozoroval som rybárika, ale v jeseni aj kormorány.  

Nedoporučujem ku pstruhom pridávať kaprovité ryby vo väčšom množstve. Majú rozdielné nároky na potravu, vodu, životné zvyklosti a v neposlednom rade z toho vyplývajúce choroby.  Ja mám v rybníku kvôli poteru niekoľko plotíc a menšie druhy ako hrúz, slíž, belička. Objavil som aj raky.

Na jar budem mať menšiu starosť, chcem dokúpiť nové mladé pstruhy.  K pôvodným ich len tak dať nemôžem. Chcem predeliť rybník pletivom. Máte niekto s tým skúsenosti?

S pozdravom

Pavol

Připojit reakci

Chov pstruhov

tatnda (62) - xxx.xxx.164.4 (?)
3.3.2011 15:40

neviděl jsem předěly, ale konstrukce z lešeňových trubek, jakési krychle na stojkách a obalit pletivem

Připojit reakci

Chov pstruhov

3.3.2011 19:44

Hezké, také to tak mám a pozorování toho života kolem je nádhera  Máte fotky? Co se týká ryb, jsem úplný laik, ale zajímalo by mně: rozdělit ryby chcete kvůli chorobám a karanténě? Na to ale pletivo nepomůže...

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.164.4 (?)
3.3.2011 19:47

číst pořádně, chce malé ryby k velkým

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.218.138 (?)
3.3.2011 21:23

Ak by som dal na jar malé pstruhy (6 až 8 cm) do rybníka, poslúžili by ako potrava pre tie staršie. Potrebujem ich na cca tri mesiace držať oddelene. Uvažujem predeliť rybník pletivom zo strany prítoku. Vymedzil by som im asi štvrtinu rybníka. Chcel som vedieť, či niekto s tým nemá praktickú skúsenosť.

Pavol

Připojit reakci

Chov pstruhov

9.3.2011 0:48

Mám jezírko 35m3, kořenovou filtraci, oběhové čerpadlo dává 10 kubíků za hodinu, maximální hloubka 190cm, voda je čistá. Zkoušel jsem pstruhy duhové a siveny americké o velikosti odrostlého plůdku, to je asi 4 až 5 cm. Pomalu mizeli, až nezbyl ani jeden. Nebylo to způsobeno žádnou predací, ale teplotou vody. U hladiny se mi v létě teplota vody přiblížila až k 28°C, což je pro tyto ryby sakra moc (na několikaúrovňovém měření teploty vody se pracuje). Už to zkoušet nebudu. Jsou i jiné ryby. Na to, co mi tu žije se můžete podívat na mém webu, který jsem založil specielně kvůli tomu. Teď na konci zimy (i dříve) jsem trochu natáčel videa pomocí svých podvodních kamer.

Pstruzi vyžadují studený odchov plný kyslíku. Moje jezírko splňuje jen jeden parametr.

Co se týče raků, nebál byc se jich. Ještě jsem neslyšel, že by račí mor škodil rybám. Sám mám ve svém jezírku raky červené. Musím ale zdůraznit, že moje jezírko není v blízkozti vodního toku, takže nehrozí útěk raků do ekosystému a tím k jeho ohrožení račím morem. Proč jsem se rozhodl chovat raky červené - mám k tomu čistě praktické důvody.
Jestli máte jezírko s průtokem vody třeba z potoka, raci se Vám tam nastěhují sami. Jsou dost mobilní a invazivní. Podle mě se jich nemusíte bát, ať už jsou, jací jsou. Buďte rádi, že tam jsou! Jestli to jsou ale raci pruhovaní (orconectes limosus), tak je likvidujte na potkání. To jsou šmejdi nejvyššího kalibru!!

Mějte se všichni fajn.

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.121.238 (?)
9.3.2011 16:47

Jardo co mate proti rakom pruhovanym?

Připojit reakci

Chov pstruhov

tatnda (62) - xxx.xxx.164.4 (?)
10.3.2011 14:41

Rak pruhovaný je nebezpečný nepůvodní druh raka. Může mít značný vliv na ostatní vodní organismy a habitat. Je vysoce nebezpečný pro původní druhy raků. Je odolný vůči račímu moru a je schopný jej přenášet.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.195.153 (?)
10.3.2011 20:22

To mi snad také ne?

Připojit reakci

Chov pstruhov

11.3.2011 0:38

Rak pruhovaný je totiž pěkná potvora. Nejen, že roznáší račí mor a podařilo se mu z Německa zokupovat kompletně celou Vltavu a Labe až k Pardubicím a kdoví kam ještě, čímž jdou samozřejmě do kytek naši původní raci říční, kamenáči a i raci bahenní, tak co se týče jeho výskytu v jezírku společně s rybami, může vzniknout zimní predační problém. Pstruhů se to asi moc netýká, ale ostatních ryb, zvyklých dát si v zimě šlofíka někde na dně, ano. Rak pruhovaný je podle některých zdrojů aktivní i při teplotě kolem 4°C a možná i nižších, takže na jaře budete tyto spinkající rybyčky nejspíš hledat marně. Celé zahradní jezírko je pro raka "litorál", protože je málo hluboké, tak je jeho. Asi bych ve výčtu důvodů k averzi proti přítomnosti tohoto nepůvodního druhu raka v naší přírodě mohl pokračovat ještě dlouho (I když jeho množivost, odolnost a invazivnost je obdivuhodná-to ale ať si příště nechají v Americe), ale namísto toho vám doporučím nastudovat web nebo nejakou literaturu o racích. Je to dost zajímavé, fascinující čtení. A co teprve, když máte možnost pozorovat je při kopulaci, snášení vajíček a růstu těch mrňousů až po dospělce... Mimochodem pánové, víte, že rak má 19 párů končetin, takže i penisy má dva?

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

11.3.2011 22:04

Když máte takovou averzi vůči nepůvodním drhům co říkáte na želvu nádherou volně v naší přírodě

Připojit reakci

Chov pstruhov

11.3.2011 23:43

To je něco podobného, ale želvy naštěstí neničí jiný druh už jen tím, že se někde objeví. Je to spíš otázka konkurence a predace. Daleko horší jsou asi kormoráni. Sám funguju jako taková malá sběrná stanice pro vodní želvy všeho druhu právě proto, aby je jako nechtěné hlučné a smradlavé potvory jejich majitelé nenosili do Vltavy, Brněnské přehrady a jiných vod. Mám jich už hodně přes dvacet.

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

12.3.2011 0:16

No myslím že želvy ničí jiné populace už jen tím že ve volné přírodě jsou, jsou dost nenažrané a nemají přirozené nepřátele takže dle méhou názoru je to v podstatě to samé, jak zabráníte aby Vám neutekli do volné přírody.

Připojit reakci

Chov pstruhov

12.3.2011 22:35

Jezírko mám oplocené. Kazí to trochu estetiku a přirozenost, ale má to i druhé plus. Kočky mají stížený přístup k vodě a nedochází k úbytku ryb.

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.117.19 (?)
13.3.2011 6:34

kedy kupujete nasadu pstruha rocka tiez chcem teraz vycistit jazierko asi 25m3 vody a kupit asi sto pstruhov.mam vodu s vrtu.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.164.4 (?)
14.3.2011 10:11

jestli je voda z vrtu nebo studny, doporučuji pouštět ji na hladinu z výšky, ať strhává se sebou vzduch a okysličuje vodu, ve vrtu nebo klasické studni je voda bez kyslíku.

Připojit reakci

Chov pstruhov

14.3.2011 21:05

Já bych doporučil použít Venturiho trubici. Vzhledem k tomu, že z vrtu, nebo ze studny se voda čerpá pod větším tlakem, bude fungovat skvěle a dodá do té mrtvé vody alespoň kyslík.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.198.138 (?)
19.3.2011 19:29

kde by som kupil tu trubicu, ja mam vodu z vrtu mam jazierko 25m3 chovam uz 5 rokov rocne 300 pstruhov v pohode mam vodu pustenu po kaskade a prevzdusnovac

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.198.138 (?)
19.3.2011 19:30

po kolko kupujete male pstruhy

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.3.2011 20:17

Pstruhy a siveny jsem kupoval v Polance asi po dvacetikoruně. Už přesně nevím. Kvůli vyšší letní teplotě se mi v jezírku jejich odchov nedaří, tak už to nezkouším. Ze Slovenska je to ale docela z ruky. Jistě to tam někde máte také.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.66.145 (?)
31.3.2011 10:04
Nevíte kde bych mohla sehnat raka do svého jezírka?
Připojit reakci

Chov pstruhov

31.3.2011 15:21

Máte nějakou představu jakého a víte něco o racích? Z kterého kraje jste?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.66.145 (?)
1.4.2011 7:19
jsem ze Zlínského kraje o racích něco vim, prave bych chtěla sehnat původního raka aby nedošlo k připadnému poškození biotopu, poněvač mé jezírko je docela blízko potoku, u nás dříve bývali raci vidět běžně v potoku ale před nejěkými 12 lety uplně vymizeli
Připojit reakci

Chov pstruhov

Jarda Slatinany (85) - xxx.xxx.122.248 (?)
1.4.2011 12:26

Aha. Chtěl jsem vědět odkud jste jen z důvodu mě známých prodejen akvarijních raků. Takže to je už stejně jedno, protože chcete původního. Může z toho být průšvih. Asi to nepůjde, ledaže by se Vám tam sami nastěhovali. Nevím, jaký druh jste dřív měli v potoce, ale je možné, že tam ještě jsou. Zkuste je nějak ukecat, aby se koukli i k Vám, ale hlavně nenápadně.
Oficiálně totiž sama nesmíte se třemi našimi původními fruhy raků (rak kamenáč, rak říční, rak bahenní) manipulovat, přenášet, ničit ani je vlastnit a to podle zákona 114/92 Sb.
Dobrá stránka o racích je tato.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.46.34 (?)
1.4.2011 14:49
jj ja vim já jen co kdyby...
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.218.134 (?)
1.4.2011 20:48

Mne sa raky do rybníka nasťahovali sami z blízkeho potoka. Potok je vzdialený cca 50 metrov a medzi potokom a rybníkom je príroda. Dvoch som ulovil pri výlove a jedného počas daždivých dní asi 10 metrov od rybníka.

Pavol

Připojit reakci

Chov pstruhov

3.4.2011 8:10

Dobrý den, jen k předešlému... k nám se raci taky zatím nenastěhovali, i když by mohli - tu možnost mají 

S rychlým nástupem jara nestíhám, musím rádobyrychle vyčistit zahradu 

Jezero po zimě: ani jedna mrtvá ryba (si myslím, žádnou jsem nenašla  ) Přežili snad všichni pstruzi i jeseterové  Jinak : to výření kalu při každém prudším pohybu pstruha mně štve. Jestli na to nepomůžou nějaké ty,,pytlíčky" co to mají deklarováno, tak v tom za chvíli ty ryby nenajdem 

Momentálně máme invazi žab  Vloni jich bylo dost, ale letos je určitě víc. A to jsem se bála, že už nepřijdou po tom, co většina pulců někam zmizela - no, pstruzi jsou v podezření... a během léta jsem našla asi tři mrtvé ropuchy  V tom nevím, kdo má prsty, protože psi a kočky si jich teď ani nevšimnou a to jich jsou všude kolem desítky. Člověk se bojí šlápnout, protože jsou v trávníkách, na cestách... vyhrabávám trávník, najednou před hráběma koulím žábu... A v jezeře - to je,,masakr"  Je tam plno žab - jeden na jednoho (tedy na jednu) Včera po jezeře celý den plavala,,koule" - jedna ropucha...10 chtivých  Manžel říkal, že to asi musí být nějaká,,miss ropucha" 

Obrázky:
Jen malá ukázka..
Jen malá ukázka..
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.101.238 (?)
14.5.2011 19:12

Dobry den, nevite někdo co znamená chovaní pstruha duhového, když plave nebo stojí u hladiny a je mu vidět hřbetní ploutev a část těla nad hladinou? Mam cca 300 pstruhů v rybníčku, okysličuji vodu kompresorem a mám silný přítok, poslední dobou se ´pstruzi zdržujou u hladiny s hřbetní ploutví nad hladinou/na te ploutvi mají plisen/.pstruzi, ale normálně žerou, nevíte někdo co je příčinou jejich chování.

Obrázky:
PSTRUZI
PSTRUZI
Připojit reakci

Chov pstruhov

15.5.2011 15:58

Naši pstruzi plujou u hladiny když mají hlad (což je u nich prakticky pořád  ) a hlavně, když jde někdo kolem, či se postaví na molo. A nebo, když tam něco žbluňkne (třeba ponořím konev) Už umí potvory reagovat i na zvuk dveří 

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.218.178 (?)
16.5.2011 8:47

To Ti naši taky dokonce žerou z ruky, ale nevím jestli jsem je nepřekrmil, poslední dobou stojí při hladině s ploutví nad vodou, když přijdu tak se dají do pohybu a chtěli by žrát/dávám granule/.jen nevím co se s nimim děje už loni mi na toto divné chování leklo několik ryb.Jak často krmíte a kolik jim toho dáváte?

Připojit reakci

Chov pstruhov

17.5.2011 8:35

Našim překrmení nehrozí, krmí se, kdy si kdo vzpomene. Většinou je to:,,dávala jsi pstruhům? Já ne. Já taky ne, ani včera" Stane se, že nedostanou klidně tři dny. Razím teorii, že hoši tam nejsou na výkrm a ostatně: jezero je velké, zabydlené... ať si něco najdou  Doporučením na granulích,,krmte nejlépe několikrát denně" se rozhodně neřídíme 

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.200.166 (?)
17.3.2012 14:01

ja kupujem pstruhy po cca 5-6sk za kus (v starej mene) cca 7-8cm.  pstruharen Čučma pri rožňave, alebo pstruharen Gerlachov cca 0,1e za sivena, tam chovaju aj pstruhy za rovnaku cenu.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.145.34 (?)
20.6.2011 14:43

Takže co se událo za půl roku, dva kapry jsem musel zabít protože dostali plísen, mám prý hodně ostrou potoční vodu. Pstruzi ale jedou, až moc. Kontrolně jsem odchytil pár kusů a mají od 650 po 900gr. Takže na podzim, po roce napíšu roční přírůstek. Jo jednoho jsem zabil, měl bílé vypouklé oči a oslepl, nežral. Pstruhům zdar. Ivan.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.218.131 (?)
20.6.2011 21:37

Kapry a pstruhy nie je vhodné chovať spolu, pretože majú rozdielne nároky na životné prostredie. Na jar som pýtal radu, ako nasadiť malé pstruhy k veľkým. Vyriešil som to tak, že som predelil rybník zo strany prítoku v jednej štvrtine pletivom z umelej hmoty (5 x 5 mm). Vrchná časť pletiva je cca 20 cm nad hladinou. Toto riešenie prekonalo moje očakávanie, pretože veľký pstruh sa doteraz k malým nedostal a druhý dôvod je ten, že malé pstruhy mi pekne rastú (lepšie, ako by som ich mal v klietke alebo by boli same v celom rybníku).

Pavol

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.160.157 (?)
20.5.2011 10:59
Zdravím mám skúsenosť. Ja mám riešený chov dúhačov čerpadlom zo studne a zatial nie je problém. Mám v cirke 600 duháčov. Čerpadlo mám nastavené na každé 3 hodky, mi ho spúšťa. Čo pritečie to aj odtečie. Podla mňa dá sa to dá, poviem v jesení zatial to ide a nemam po mesiaci a pol žiaden uhyn. Mám ale okysličovač ACO Z RW Orava je to taký kompresor. Źerie to 35 W, čo je úplna pohodka na 18000 litrovú nádrž. Ćerpadlo mám METABO. V prípade viac info sa mi ozvy na gitarko@gmail.com poradim ak budem vedieť, tiež len začínam.
Připojit reakci

Chov pstruhov

5.6.2011 16:19

Zdravím Vás, Jardo ze Slatiňan 

Jak žije Vaše jezírko, máte něco nového? Já ano, u nás se poslední dobou ukazuje nový návštěvník  Vy by jste asi moje nekritické nadšení nesdílel, ale zase, když je u nás, tak uznejte, že je to nádhera  Navíc, on chudák dlouho nepobude, psi ho odeženou 

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

25.6.2011 1:00

Také Vás zdravím.
Čáp černý je krásný, nicméně je fakt, že v jezírku nevítaný. Naše jezírko občas navštěvuje ledňáček od řeky Chrudimky. Bohužel se nám ho ještě nepodařilo vyfotit. Je hrozně plachý. Vím ale, kde a jak hnízdí. Můžou si podat packu s břehulí.
Ledňáček je něco jako létající diamant. Prostě krása. Těch pár malých rybek, co odloví úhořům, mu odpustím.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.143.17 (?)
25.6.2011 8:37

Dobrý den Jardo, téda, dlouho jste tu nebyl! Ledňáček k nám taky obas zaletí, kde hnízdí, to narozdíl od Vás nevím  Břehule, ty u nás nemají podmínky, břehy jsou obsypané bordelem našich,,milých" spoluobčanů  Máte pravdu ledňáček - to je taková nádhera!!! Je mi líto lidí, kteří ho nemají možnost vidět na vlastní oči. A plašoň, to tedy je děsný  Nsmím za oknem málem ani vydechnout, aby mne nezaregistroval. Ale stalo se nám - a už jsem to sem určitě někam psala, tak to podruhé nečtěte 

Sedím u compu, výhled mám na jezero a koukám - proletěl ledňáček. Trochu jsem zbystřila, ale zatočil za dům, tak jsem myslela, že letí pryč. Jdu vedle na toaletu, ozve se rána ptáka do okna (nic vyjímečného) jdu se podívat a kočka nese ledňáčka! Letím oběhnout barák ke dveřím a už vidím, pes stojí u kočky:,,hele, co to máš, naval to sem!" Vzal ho od ní a s nacpaným v tlamě se šoural za roh. To už jsem vyletěla s hysterickým řevem a zavolala psa, ať mi ho ihned vyplivne. Pustil mi ho do dlaně a bylo vidět, že není nijak pokousaný, spíš jenom asi nějaký otřes mozku od té rány do okna (to tu taky léčíme často) Dala jsem ho do krabice od bot a tak 4h tam byl. Pak jsem ho opatrně vynesla na terasu a krabici otevřela (v patře, aby na něj kočky nemohly) Po hodině pořád jen tak čučel, tak jsem ho posadila na římsu a jeli jsme k tchánům na oběd. Za další dvě hodiny se blížila bouřka a ledňáček tam pořád seděl. Tak jsem na něj nahlížela a najednou, jak začalo trochu pršet, se vzpamatoval a odletěl pryč. Doufala jsem, že ne chcípnout... Dlouho se neukázal, myslela jsem, že je fakt po něm. Pak jednou - asi za 14dní - sedíme na terase a ledňáček se svým typickým štěbetáním, nám udělá nízký průlet nad hlavama (nikdy tam nepřiletěl, když se v zahradě cokoliv hnulo) Teď si sedl na vrbu naproti nám a cvrlikal a natřásal se, popoletěl na druhou, udělal nad náma zase nízký průlet a s křikem odletěl k potoku. Od té doby lítá zase občas, ale už zase jenom brzy po ránu, či k večeru hlavně, když u jezera nikdo není a je klid - už je zase plachý... Ať mi nikdo neříká, že zvířata nemají rozum. On nám vyloženě přiletěl poděkovat a ukázat se, že je v pořádku. Bylo to tak úžasné setkání, že jsme měli s manželem v očích slzy oba. Těch pár rybek mu rádi obětujem 

Nějak jsem se opoměla přihlásit, Konvalinka 

Připojit reakci

Chov pstruhov

26.6.2011 23:23

Zdravím Vás.
Asi zajdu ke kamarádovi na Podskálu a zkusím nafilmovat ledňáčkovu aktivitu u hnízda. Je to taková díra do zvětralé opukové skály a že je využívaná se pozná podle toho, že je naděláno u vchodu. Snad budu mít štěstí. K nám zaletěl vždycky k večeru, nebo jen večer jsme si ho všimli. To by musela být velká klika, abych ho nafotil. Břehule tu nemáme, ale díry dělají podobné.
Dneska se nám nikomu nechtělo ven a všichni jsme se posadili k počítačům. Jedna holka sledovala Top gear, druhá něco kreslí ve photoshopu, žena se připojila do práce na svůj komp a dělá audit, no a já jsem konečně trochu doplnil svůj web, na který nemám furt čas. Doufám, že jsem nenasekal moc hrubek. Předělal jsem texty na úvodní stránce a v historii. Jestli chcete, mrkněte se sem. Jedině fotogalerii doplňuju průběžně.
Dneska jsem pod jednou želvou na pláži sebral docela velké vajíčko a hned jsem ho donesl do připraveného inkubátoru. Budu doufat, že se vylíhne malá želvička nádherná.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.64.190 (?)
20.7.2011 21:12

dobry den planuju stvbu rybniku pro chov pstruhu cca 5-4m a hloubku tak 170cm.   Asi 5M mam od planovaneho rybničku potok ktery teče z řeky ja to pstruhova voda takže by měla byt čista ale problem je ten že potok je cca metr a pul pod urovni plochy rabničku dalo by se dat čerpadlo nebo něco ale avažuji o něčem nizkoenergetickem nemate někdo nějakej navrh? děkuji

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.91.232 (?)
21.7.2011 0:49

Dobrý den

Plánuji chovat v jezírku pstruhy a velice by mě zajímalo na kolik peněz přijde vykrmit cca 100 pstruhů do konzumní velikosti. 

Těším se na Vaše odpovědi Radek. 

Připojit reakci

Chov pstruhov

21.7.2011 13:24

My nemáme pstruhy jedlé  teda, oni by i byli, ale jsou to domácí mazlíčkové... A do těch 40cm nás to stálo peněz... ani nemluvím 

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.218.131 (?)
21.7.2011 21:49

V mojich podmienkach, keď pstruhy majú čiastočne aj prirodzenú potravu sú náklady na krmivo pre 100 ks pstruhov od jari do jari cca 30,-€. Po roku dosahujú veľkosť od 30 do 35 cm.  Koncom jesene začínam s odlovom na konzum.

Pavol

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.204.248 (?)
5.9.2011 22:28

zdravim, mam bazen s objemom 15tisic litrov, je meter hlboky a ma tvar kruhu, je mozne tam chovat pstruhy? filter atd si viem zadovazit, len otazka znie ci takato kvazi nadrz posluzi na ic chov

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.61.106 (?)
6.9.2011 1:01

S přitokem a odtokem nezávadné chladné vody ano. 

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.132.2 (?)
6.9.2011 10:30

pritok a odtok by bol rieseny tak, ze na jednej strane bazenu by bola rura, ktora by vodu cerpala do filtra a na druhej strane by bola rura, ktora by prefiltorvanu vodu vhanala do bazena z urcitej vysky aby zaroven vodu okyslicovala.

Nebude problem, ze nebude voda neako pretekat, ze tam nebude neaky prud? ako to byva v potokoch?

Moj bazen vyzera neako takto, v zime nebude problem, ze bazen nebude zakopany v zemi ale je nadzemov? nezamrzne vsetka voda?

ilustracny obrazok bazena

Samozrejme su to zaciatocne otazky, o pstruhoch toho vela neviem, ale to si nastudujem, len chcem vediet, ci s mojou vybavou(bazenom) sa da pracovat/

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.61.106 (?)
7.9.2011 7:12

A co bude vodu ochlazovat a hlavně taky odstraňovat z ní metabolický odpad, aby se pstruzi neotrávili?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.234.86 (?)
7.9.2011 11:27

ok, opytam sa takto, za akych podmienok mozem v takomto bazene- nadrzi chovat pstruhy, ktore by boli hlavne na konzum a ak sa da aj pri kazdej polozke zhruba cenovo napisat kolko to stoji, nech si spravim predstavu.

Ako som pisal o pstruhoch vela neviem, len jednoducho chcem s tym zacat, samozrejme az buduci rok ked si prestudujem potrebnu literaturu, len na zaciatko chcem vediet, ci je ten bazen pouzitelny a ak ano co vsetko tam treba spravit aby som mal vybavu na chov pripravenu

Dakujem

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.6.233 (?)
7.9.2011 13:40

Pokud do bazénu nezajistíte přítok studené vody například z potoka nebo ze studny je v něm chov pstruhů nereálný.

Pstruh potřebuje teplotu vody do 20°C a už pri 18°C se mu přestává dařit a hyne.

Takže puchybuji že čerpáním vody v uzavřeném okruhu z bazénu do bazénu jí dokážete odchladit. Další věc je filtrace předpokládám že by byl bazén co nejvíce zarybněn z důvodu výnosu což by si žádalo velkou a výkonnou filtraci.

Myšlenka takovéhoto chovu pstruhů je nerealizovatelná.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.203.16 (?)
16.12.2011 2:06

Dobry den, prosim vas vedeli by ste mi odporucit nejaku literaturu o chove pstruhov a vystavbe jazierka/rybnika? Malo by to byt pre otca, spravil si mensi rybnik, ale nejako sa mu nedari a vela pstruhov mu tuto jesen zahynulo. Aj mi viete doporucit nejaku literaturu, ktoru by som mu objednala, pripadne iny material, budem naozaj velmi rada, dakujem, Zuzana z Kosic

Připojit reakci

Chov pstruhov

14.10.2015 21:06

je to sice starší příspěvek, ale váš e-mail není funkční a zajímalo by mne jak pokračujete a zda pošlete nějaké foto,

Připojit reakci

Chov pstruhov

Amurek (1) - xxx.xxx.209.222 (?)
28.6.2014 21:42

Zdravím.Nechal jsem si letos vykopat jezírko asi 6X11X1,3m. Po napuštění jsem vysadil 109ks pstruha duhového.Přítok je křišťálově čistá studená voda.Ryby mám zatím 2 týdny úhyn zatím jeden kus jinak se mi zdají pstuzi v kondici.Zajímalo by mně vše co se týká krmení.Zatím jsem je krmil granulema 2mm ale už přecházím na granule 3mm kterých mám 10kg.Chtěl bych se zeptat Vás zkušenějších jak velké používáte granule a od jaké velikosti pstruhů aby byli schopni je bez problémů spolknout.Předem děkuji za rady.

Připojit reakci

Chov pstruhov

erve (1) - xxx.xxx.135.245 (?)
7.7.2014 21:45

Tiež som si spravil jazierko rozmerov 6x4x1,3m a nedávno sa mi stal nasledovný problém. Kúpil som mladé pstruhy dúhové 30 ks. Vodu mám zo studne, odčerpávam ju filtrujem cez UV lampu a mechanický filter a kaskádou vraciam do jazierka. Podotýkam, že som úplný začiatočník. Zdalo sa mi, že sa mi voda stráca. Každé ráno pokles hladiny o cca 5 cm. Myslím si, že mám vo fólii asi dieru, tak som si povedal, že ju nájdem a zalepím. Začal som teda vyčerpávať vodu von, pstruhy som pochytal a uložil do plastovej bedne, kde bola voda z jazierka. Keď som jazero vyprázdnil bolo poludnie, teplo 32°C. Zrazu začala plávať jedna ryba hore bruchom, o chvíľu dve, tri, štyri... Rýchlo som začal napúšťať vodu do jazera, spustil filtráciu, vrátil ryby a polieval ich hadicou studenou vodou zo studne. Celkovo mi uhynulo 15 kusov. Poraďte mi, čo ich zabilo. Prehrievanie vody v bedni? Nedostatok kyslíka? Boli tam len hodinu...

Dieru som nestihol nájsť a tak denne dopúšťam vodu zo studne, čo nakoniec nie je zlé, lebo ak ich zabilo prehrievanie vody, tá zo studne je poriadne studená. Možno že nakoniec ani nemám dieru, že ide o prirodzený úbytok vplyvom filtrácie a odparovania. Neviem to pororvnať, lebo sa bojím zastaviť filtráciu na 24 hodín, aby to nezabilo aj zvyšok pstruhov.

Ďakujem za každú radu.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.237.90 (?)
27.8.2014 14:13

Hlavně teplota a s ní snižující se obsah kyslíku. Příště to chce dělat v chladu nebo ráno či navečer, dodat vzduchování, nekrmit, chvátat, nedělat šoky. Nová voda v celém jezírku potřebuje několik dní cyrkulace přes kaskádu, aby byla vhodná pro chov. Optimálně slovit, sníst, opravit bazén a na jaře koupit novou obsádku.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.28.250 (?)
29.8.2014 16:55

caute, my sme teraz nasadili 100 kuskov tak 13cm do "kade" 3,3*2*1,6..voda je tak 1,2m hlboka... mame tam spraveny filter z fontanky nech torska precerpava vodu ktoru tlaci hore cez hadicu do 3 bedniciek kde v prvej je molitan ide to par krat za den na 30 min... takze voda sa aj precisti trosku aj okyslici... + kazdu hodinu na 15 min je zapnuty kompresor ktory vhana vzduch (vsetko je spravene cez zasuvky - casovace) takze to je ako tak automaticke nech nemusiem kolo toho stale behat... este to ideme zakryt tienacou sietou nech tam tak nepali slnko kedze od juznej strany nic netieni...

snad sa podaria :) len nevieme co stym cez zimu musiem pokukat popytat sa niekde

Marek

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.0.57 (?)
24.6.2015 8:21

Ahoj,

chovám pstruhy v IBC 1000l na zkoušku a příští rok bych je chtěl nasadit do bazénu cca 20m2.

A mám dotaz, existuje nějaké pravidlo ohledně vzduchování. Tj. objem ryb v kg na vduch l/min?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.166.154 (?)
23.7.2015 12:53

Takové pravidlo neexistuje, okysličení vody je závislé i na jiných faktorech než na tom kolik přes ní člověk prožene vzduchu... Hlavně na teplotě. Vodu nad 25st už neni možné prokysličit tak aby to pstruzi přežili.

Takže vzduchovat tak jak to možnosti dovolují a hlídat teplotu(nad 20 st nekrmit) ;)

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.13.114 (?)
25.7.2015 11:07
co se tejce kysliku mam vyzkousene ze staci jenom kvalitni filtrace ktera ma velky prutok moje ma 27500l pak zadne vzduchovadlo nepotrebuji
Připojit reakci

Chov pstruhov

14.10.2015 21:17

Píšete někteří, že kapr se pstruhem nejdou chovat, že kapr vypouští enzymy a pstruzi hynou, i podoustev.Máte někdo zkušenosti s chovem pstruha a lína dohromady? díky Tonda

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.88.52 (?)
23.11.2015 20:14

Ahoj, měl jsem lina a duháky 2roky spolu a problém nebyl.Líni aspoň dojidali zbylé granule ze dna.Já duháky na zimu ale vyberu a sním takže přes zimu nekrmím, to by mohl být problém pro líny.

Připojit reakci

Chov pstruhov

tatnda (62) - xxx.xxx.114.253 (?)
23.11.2015 20:32

Dík za reakci, prosím,tě jak velká byla nádrž a voda se dala udržet čistá? Líni prý dost probírají dno, tak jim chci dát písek se štěrkem na dno.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.88.52 (?)
24.11.2015 15:06

Mám jezirko(folie) cca120-150m3.Jezirko je bez filtrace, asi dvě třetiny mám zarostlé rostlinami.V letě kdy rostliny fungují tak voda čistá viditelnost 1-1,5m.Horší je to z nástupem podzimu rostliny jdou do vegetačního klidu a voda začíná zelenat.Na okysličení vody používám dmychadlo.Ten písek jak píšeš bych nedával, stejně na něm budeš mit řasu.Já mám jen hrubý štěrk frakce okolo5cm a v něm přímo rostliny.Ryby dost pozoruju a vubec se mi nezdá žeby přerývali dno.Hodně se zdržují v rostlinách zbírají šnečky ojidaji rostliny.Já tam bahno ani nemám takže ani nemají včem vrtat! Pstruhu jsem tam měl 100 a línu tam bylo 800 ale velikost tak do 10cm.Byli to u mě vytřeni.Jinak tam mám ropuchy kuňky čolky jo a taky jsem tam měl vydru ale naštěstí jen krátce sežrala mi liny 30-40cm.

Připojit reakci

Chov pstruhov

24.11.2015 15:16

Zdravím, budu budovat jezírko, ale kubíky se rozhodnou až při kopání, kvůli podloží, cca 60-80 m3. Chci moc do hloubky, kvůli prohřívání. Snad tam budu mít pstruhy, jinak líny, ty by snesly horší podmínky. Kolik líni urostli a čím jste je krmil.Zvažuji kořenovou čističku a k tomu i filtraci samo-domo, kartáče,kroužky, pvc pytle, víčka,molitan. Čemu dáváte přednost v chovu a krmíte granulema?A přes zimu nekrmíte?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.88.52 (?)
25.11.2015 13:03

Ahoj, tu hloubku ti schvaluju já mám 2,20m a kdy bych mohl šel bych ještě hlouběji.V letě se to pak méně prohřívá a to je dost duležité jestli chceš chovat pstruhy.Líni jedli pstuhové granule co pstruzi nesnědli.Já mám jezirka dvě na malém mám taky kořenovku a ta funguje dobře na tom většim jsem ji nahradil přimo rostlinami v jezirku.Protože bych na tak velké jezirko musel udělat mnohem větší kořenovku.A taky čerpadlo které by v létě hodně míchalo vodu, čimž by se moc ohřívala.Když jsou horka a voda stoupne nad 20c tak pouštim dmychadlo jen do provzdušńovače, když jsou teploty nižší tak pouštím dmychadlo do trubice která mi pak michá vodu v celém jezírku.K otázce krmeni.V zimě nekrmim protože už nemám pstruhy.V létě jsem skoušel krmit rybkama(potěrem)a zvykli si rychle.Jinak granulema.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.99.167 (?)
29.1.2016 18:34
Dobry den, taky uvazuji, ze bych vyzkousel pstruhy chovat v ibc. Je to vubec realne?
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.176.26 (?)
19.6.2016 9:55

Ahojte chovam pstruhy, mam vsak problem mam nadrz 3x5m hlba 1,8 m, Ph vody 8,2, teplota 18-19 stupnov, filter domacej vyroby + dopustanie vody zo studne, vzduch mam cez vzduchovacie cerpadlo /prietok vzduchu cca 350 l/h/ ked sa otepli tak niektore ryby zacne vyvracat na bok a uhynu, ryb je tam cca 1000ks, neviete poradit co to moze byt? plavaju na hladine.

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.6.2016 11:11

Kompresor by jste potřeboval, aby dával tolik za minutu a né hodinu, jinak snižte počet ryb, hladinu zastíňte a když bude voda teplá, dejte vodu studenou, ale třeba ji okysličit, jestli je ze studny.Buď vodopádem nebo kompresorem.Doporučil bych zastínit a dodat silnější komresor Aqua oxy 2000,stojí do 4tis.,25W a dá dva tisíce litrů vzduchu za hodinu.

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.6.2016 15:27

Dakujem Vam za odpoved, voda sa dopusta kazdy 15 minut uz, tak teplota klesla na 16-18 stupnov, skusim poriesit prekrytie a ten kyslik, dakujem

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.6.2016 16:51

A při jaké teplotě vám hynou? Ještě mě napadlo rozbor vody.Nemusí vyhovovat pstruhům. V některých článcích doporučují snížit ph.A další věc, neprokysličujte ode dna, ale metr nade dnem, ať se voda nepřehřívá vířením celá, ale zůstane studená dole a teplá nahoře se okysličí motorkem.To samé s filtrací, když je vedro, nebrat ze dna, ale z metru, ať nevybíráte studenou vodu.Když se teploty zvýší, tak nekrmte.

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.6.2016 18:13

cca od 21 stupnov, ale prave teraz som vylovil mrtve ryby / cca 20 ks/ niektore nemaju nic ale niektore maju taky sliz na sebe a z ust im ide krv a z druhej stany zlte, a pripadne krvave skvrny :(zeby choroba? Co urobit?

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.118.6 (?)
19.6.2016 19:09

Dobrý den, osobně to vidím na kombinaci vícero faktorů plynoucí z přerybněnosti nádrže.. Nedostatek kyslíku, velký obsah dusíkatých látek, a vzhledem k vysokému Ph i možnost výskytu vysoce toxického amoniaku. Při této obsádce musí být spotřeba kyslíku na rozklad organického/anorganického odpadu obrovská, takže pro ryby už moc nezbývá. Nevím jak máte dimenzovanou filtraci. Doporučuji si výše zmíněné parametry hlídat a v nádrži nenechat nic hnít/rozkládat. V teplotě do 20st nevidím problém.

Ryby přiotrávené a přidušené jsou velice snadným terčem pro různé bakteriální nákazy, plísně, parazity atd... Jak jsem psal, možná to bude kombinace zmíněných věcí.

Ať se daří a dejte vědět jak pokračujete

VW

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.118.6 (?)
19.6.2016 19:12

Ještě jedna podstatná věc, ryby nepřekrmovat, resp do vyřešení situace bych je nekrmil vůbec.

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.6.2016 19:51

Dakujem vam za radu a ochotu, urcite sa ozvem.

Připojit reakci

Chov pstruhov

19.6.2016 19:52

Povysávat exkrementy ze dna a vzduchovat i kompresorem na pneumatiky

Připojit reakci

Chov pstruhov

23.6.2016 22:01

Ahoj, tak je to odkalene, zatienene a umrtnost klesa :) nieco pozitivne :) dakujem

Připojit reakci

Chov pstruhov

23.6.2016 22:24
Tak alespoň něco, máte to asi přerybněné, chtělo by to vzduchování... silnější.A co nejčastěji čistit filtraci.
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.7.51 (?)
17.9.2016 10:27

Dobrý den, mohu se zeptat, jak vám šlo chování pstruhů v té nádrži? Také bych to chtěl zkusit, mám vlhký sklepm teplota v zimě cca 3°C, v létě obvykle okolo 15°C, pokud bych větral, bylo by tam i tepleji. Kolik pstruhů do takové nádrže nasadit? Děkuji MV

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.7.51 (?)
17.9.2016 10:31

Pozn. ptám se na chov v nádrži IBC 1000l. Děkuji MV

Připojit reakci

Chov pstruhov

17.9.2016 16:30
Zdravím, pokud máte vlhký sklep, kontejnerem s vodou a kontejnerem s filtrací mu moc nepomůžete. Ale k tématu, než vám odpoví tázaná osoba, vše se odvíjí od velikosti filtrace, vzduchování. Je spousta vzorců, kolik ryb je doporučeno. Ať jich tam dáte kolik uznáte, nezapomeňte, že potřebujete okysličovat vodu a při výpadku el. energie to bývá i několik hodin, potřebujete záložní zdroj.
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.7.51 (?)
17.9.2016 17:26

Dobrý den, ten sklep není v obytném domě, je mimo v takovém starém hospodářském stavení, je to takový polo-vinný sklípek. A právě že je tam ta vlhkost, tak tam vlastně nic nemůžu skladovat atd. A víno nepiju :-). O filtraci a vzduchování už jsem tady něco vyčetl, ale stále si nejsem jist, zda vůbec chov v těch nádržích je reálný, spolu s mými specifickými podmínkami - viz teplota v tom prostoru, málo světla. Vzduchování bude asi to nejjednoduší a vzhledem k malé spotřebě toho čerpadla by se asi našlo i řešení v podobě malého záložního zdroje. Ale k tomu čištění se chci zeptat, kolik takové ryby toho odpadu vyprodukují? Ten kal se drží spíše dole, nebo plave? Pokud by byla většina dole, možná by se dal průběžně odpouštět spolu s výměnou části vody, mám k dispozici studnu. Omlouvám se za blbé dotazy a předem děkuji za názory, ten původní přispěvatel sem možná už nechodí, tak budu rád za jakoukoli radu. Díky.  

Připojit reakci

Chov pstruhov

17.9.2016 18:07
Pěkný den, pokud budete krmit granulemi pro pstruhy, je výtěžnost granulí až 90% a zbytek je odpad. Chovat deset, dvacet pstruhů se mi zdá reálné. Čistit vodu bude třeba, ze studny by mohla mít vysoké pH a většinou tomu tak je. Pokud tam máte elektřinu, záložní zdroj by šel vyřešit v podobě baterie z automobilu, stykače a dobíječky baterie. Vzduchovací motorky jsou většinou na 12V-z 220V přes trafo. Takže k tomu vzduchu- vzduchovací motorek by jel ze sítě, nabíječka by oživovala baterii a při výpadku by odpad stykač a přepnul napájení motorku z baterie. Při nahození sítě by stykač zapnul napájení ze sítě a nabíječku připnul k baterii a nabil k opětovnému použití. Jestli ve sklepě máte dost prostoru, zvažte možnost udělat v místnosti vyzděnou přepážku a položit folii. Dostanete se velikostně nad kontejner a můžete mít výšku, třeba jen půl metru a dostupnost při čištění a údržbě dobrá. Cena folie taky není velká.
Připojit reakci

Chov pstruhov

17.9.2016 18:30

zadejte si do gulu pond in the basement

Obrázky:

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.7.51 (?)
18.9.2016 6:15

Díky moc,  ispirace spousta. 

Připojit reakci

Chov pstruhov

3.2.2018 18:25

Zdravím, tak jak vám jdou pstroužci? Loni jsem úspěšně v nádrži a rybníčku odchoval, rozdal a snědl asi tak 200 duháků, uhynulo cca do 10 ks. Nejvetší měl 800 g, odchován v rybníčku společně s kaprem, sivenem, oranžový karas a nevím co ještě, měl bych tam mít ještě jesetery, ale ty jsem od vypuštění neviděl.:-) V létě voda v rybníčku 23C, nevzduchuji, jen mi tam jde přepadová voda z nádrže, cca 3 m3/den.

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.21.247 (?)
7.3.2018 8:04
Zdravim, chovam s kamaratom psrtuhy v asi 1000l zeleznej nadrzi, pritok mame samospadom z potoka. minuly rok sme tam mali 200 kusov len sa nam moc nevidarily, skusali sme nove krmivo a vobec od neho nerastli, takze urcite neodporucam kupovat od spolocnosti krmivahulim. aj ked je tam cena lakava tak tie granule su neni moc dobre na chov a dost vela ryb uhinulo, roky predtym sa nam podarilo dochovat pstruhy o dlzke 32-35 cm od maja do novembra a to sme kupovali nasadu okolo 10 cm.jeden rok nam vsetky uhynuly z dovodu upchatia pritoku vody po burke, ale to sme uz viriesili tak uz hadam tento rok pojde vsetko podla planu a zase dochovame pekne pstruhy :)
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.138.75 (?)
13.3.2018 11:58

Dobrý den, pokud jste kupoval krmivo Coppens, tak to je špičkové krmivo. Pokud jste krmil krmivem, které dělají sami, tak není vhodné pro intenzivní chov. Přímo to píší v popisu krmení. Hodí se spíš na příkrm ryb v rybníku se smíšenou obsádkou. Další věcí je hustota obsádky, kterou jste zvolil. Při této hustotě je podstatné, jak je voda nasycena kyslíkem, její teplota atd. Myslím, že dřív než začnete o někom psát, že má špatné krmení, tak zvedněte telefon a poraťte se s nimi. Mně vždy poradili. Chodně štěstí při Vašem počínání. Karel 

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.21.247 (?)
18.3.2018 12:08
Tak pokial som kupoval kvalitne krmivo tak nebol ziadny problem, a nevadilo ani ze tam bolo tolko vela kusov, kedze voda ktoru pouzivam je z potoka ktory je dobre okisliceny a aj cez leto je dost studena voda kedze viteka z lesa, nepouzil by som to uz ani ako doplnkove krmivo, kedze uz podla vone a vizoru je vidiet ze to je len z obilnin a ziadna rybia mucka, to s tym moze tak kapre krmit a nie pstruhy ktore su dravce
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.191.3 (?)
2.6.2018 12:39

otazne je jakú kvalitu ma potočná voda :D by ste sa divil jaka bola voda modrá na niektorých miestach ked u nás bol potok vyschli uplne do dna

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.90.53 (?)
15.8.2018 17:26
Ahoj lidi.Chtel bych se zeptet, jestli lze chov ryb realizovat v cca 40 m3 jezirku bez filtrací, jen s dopoustenim vody z vrtu a cerpanim vykalu ze dna jezirka.Kolik vody bych pripadne musel napriklad denne dopoustet?diky za odpovedi
Připojit reakci

Chov pstruhov

12.10.2018 14:22
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se dají pstruzi chovat i v nádrži, která je celá zakopaná pod zemí. Napadlo nás, že bysme použili septik, ale nevíme, jestli by to šlo a co všechno bysme k tomu potřebovali. Nebyl by přítok, jen cirkulace vody. Nádrž by byla obetonovaná.
Připojit reakci

Chov pstruhov

27.10.2018 22:03

Pokud nebudete dopouštět čerstvou vodu tak to fungovat nebude. Mám zakopané 3 plastové nádrže o objemech 5m3, vzduchuji, dopouštím okysličenou vodu a odkaluji. V každé nádrži mám 400 duháků nebo sivenů, odchovaných z plůdku, teď už mají konzumní velikost.

Připojit reakci

Chov pstruhov

3.11.2018 8:56
Jak fungují ty zakopané nádrže? A dopoustite čerstvou vodu stále? Nestačí provzdušňování? Jaké čerpadlo používáte? A jak odkalujete?
Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.228.67 (?)
18.10.2018 10:10

Fungovat to bude. Mám to zařízené podobně. Jezírko cca 27m3. Dopouštění vody z vrtu + vzduchování. Voda z vrtu je bez kyslíku, sice mi do jezírka přitéká přes menší kaskádu a nějaký kyslík pochytí, ale vzduchovat je potřeba. V jezírku chovám běžně cca 100 ks pstruhů bez problémů. Vody budete potřebovat tolik, abyste stíhal v létě uchladit pod 20°C. Já přes léto dopouštěl cca 8m3 vody. Dopouštění je nastaveno na časovač a rozloženo průběžně na celý den, aby se teplota vody neměnila skokově. 

S pozdravem,

Petr

Připojit reakci

Chov pstruhov

host - xxx.xxx.179.251 (?)
19.11.2018 22:05

Dobrý večer,

chtel bych poprosit o kontakt, kde nakupujete pludky pstruha duhoveho.

Děkuji, Pavel

pavelpikryl@gmail.com

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
chov pstruhov 16519.11.2018518411
Nemocný koi kapr 114.10.2018227
Výpadok prúdu (pstruhy)26.10.2018837
Chov ryb doma 7123.9.2018180099
Chov ryb623.8.20188781
Poranění jezírkové rybičky414.8.2018613
Chov karasu v 1000l jezirku bez filtrace43.6.201819010
Jeseteři2830.5.201875585
Změna barvy krasů116.4.20181063
Kolik kusů 422.3.20182817
Nemoc jezírkových ryb, poraďtě 822.3.201815224
Jak s karasy v zimě?1024.12.201721726
Úhyn ryb v jezírku212.11.201747970
Vyschlý rybník - co dělat818.10.20173868
Umírající okouni v jezírku230.8.20172192
Co na komare?416.8.20173188
Uhyn pstruhu a sivenu1914.7.201751455
Jde chovat uhoř říční v jezírku?730.6.201723788
Sliz v žábrech u pstruha 114.6.20172046
Něco likviduje koi kapry 28.5.20172737
Výstavba rybníčka - chov pstruhov219.3.20174549
Úhyn ryb v jezírku212.3.20172811
přezimování karasů v jezírku 2231.1.201762105
Ochrana leknínů624.1.201710292
Hloubka vody pro přezimování 513.1.201715868
Chov lososa 110.1.20175040
Kapří hypofýza (ovopel)13.1.20173533
Otázka22.1.20172329
Dotazy na chov ryb1616.10.201631422
Úhyn ryb v zahradním jezírku střední velikosti1312.8.201620778
Kompresory, vzduchování - výkon, cena, hlučnost55.8.20166771
Kyslíkový čistič a úhyn Jesena a 2Jeseteru 83.8.20168206
Jezírko a hraboši531.7.201611199
Filtrační čerpadlo a ryby.826.7.201620662
Rybářské pruty pro malého rybáře822.6.201617072
Chovná nádrž na nástražní rybičky - rybkám se nedaří618.6.20167741
Proč nám uhynuli Jeseni?518.5.20166435
Proč mě uhynuli jeseteři?336.5.201694763
Pstruh a jeseter45.5.201618519
Rybičky v jezírku umírají1222.1.201621086
Další diskuze: 1, 2, 3, 4  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení Zadní Hovězí9:57
Výroba domácího sýra19.11.2018
Uzení Zadní Hovězí17.11.2018
Problémy s plechovou udírnou5.11.2018
Vše o konzervaci uzených výrobků pomocí vakuování4.11.2018
Uzení Zadní Hovězí3.11.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?14:04
Jak naroubovat višeň (podnož)?13:41
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?13:40
Jak naroubovat višeň (podnož)?13:23
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?13:12
Určení odrudy13:02
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů