Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Psi > pes rozhrabuje zahradu

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.223.14 (?)
23.5.2019 8:47

VAs prispevek je sice hezky, ale nema zadnou hodnotu. Nijakjste neporadil/a, ztrata casu.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
VAs prispevek je sice hezky, ale nema zadnou..., host, 23.5.2019
Právě teď pytel z rašelinou zmizel. Je rozsy..., host, 7.4.2017
Psa musíš zaměstnat tak, aby tuhle potřebu n..., Veselka10, 24.6.2014
zdravím, taky se "trápím" s hrabáním našeho ..., host, 8.5.2014
Málokdy se vidí   tolik nesmyslů&n..., host, 8.5.2014

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.113.14 (?)
5.6.2006 19:02, počet návštěv: 75404
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak odnaučit psa hrabat a ničit zahradu - hlavně rozhrabovat květináče, zkoušela jsem snad všechny odpuzovače psů co se prodávají v obchodě a bez výsledků. Máme ročního vlčáka.
Připojit reakci   

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.27.29 (?)
6.6.2006 9:21
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Milá pani(nebo slečno) , to není otázka pro zahradníky a zahrádkáře ale pro "pejskaře". Je mu tam chudákovi smutno , nemá  si s čím a kým hrát a tak, z vašeho pohledu dělá škody. Až bude starší tak se "uklidní" ale stejně mu nebude dobře. Pes je zvíře "smečky" a tak mu pořiďte ještě pár kamarádů nebo se mu věnujte na plný úvazek. Přesto, že nesklidím potlesk  tvrdím, že psa by si neměli pořizovat lidi  co chodí do práce a nemohou s ním být převážnou část dne. JP..
Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.113.14 (?)
7.6.2006 12:30
Děkuji za odpověď a souhlasím s vámi, můj problém je, že pes hrabe převážně v noci.
Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.79.165 (?)
9.7.2006 10:26
Přeji krásný den a nedá mi po přečtení příspěvku paní JP nereagovat. Jak může napsat, že kdo chodí do práce, nemá si pořizovat psa, to jsem ještě neslyšela a vůbec nechápu proč.Já pracuji a mám psa belgic.ovčáka a nijak netrpí!!!!!že je přes den na zahradě sám, co to je za názor, bože.Ale k problému. Já jsem vyřešila hrabání a jinou neplechu, že jsem kytičky oplotila nízkým plůtkem (cca 50cm) a květináče holt dala tak, aby nedosáhl....a opravdu od roku a půl je pes klidnější, takže letos vydržte a příští rok bude v poho.......i když znám psa-poulič.směsku, který to dělá stále a je mu asi 5 let!taky majitelé nechápou proč, ale něm. ovčák je inteligent!!! Já ještě řeším tzv.značkování, hlavně keřů....Radili mi postavit ke keři PET lahve s vodou, ale jak by to po zahradě vypadalo, tak jsem aspoň kolem rybízů a borůvek ve vzdálenosti 1 metru natáhla provázky, které nesmí ani přeskočit, ani podlézt a zadařilo se!!!!!!!Zdravím Michaela.
Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.32.184 (?)
25.4.2007 13:43
Mame take psa,je to milacek rodiny,ale take mne hrozne stve,ze mi znici vetsinu kytek.Take nevim jak to vyresit.Snazim se ho hlidat,ale asi to neuhlidam.
Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.183.3 (?)
23.5.2007 8:49
No, také mám psa "pouliční směsku", také hrabe, a je mu přes deset let, ale díky jeho hrabání jsem se zbavila nepříjemného a vytrvalého zvířátka hryzce, na kterého do té doby neplatilo absolutně nic. Našemu pejskovi z vděčnosti teď nějaké to hrabání odpustím. Beru to jako prevenci proti nezvanému hostovi, dokonce ho někdy i vyprovokuji, stačí říct "myška, hledej". A s tím hodnocením, že oříšek není inteligentní nesouhlasím, to byste se divila, ba někdy jsou přímo "vyčůraní".
Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.70.38 (?)
18.7.2007 14:23
Máme u domu poměrně velkou zahradu a dva psy: dobrmana a beaucerona - to je francouzský ovčácký pes, větší než dobrman. Zahradu buduji asi 15 let. Původně  jsem si zoufala, že mi psi všechno na zahradě zničí - buď vyhrabou nebo počůrají a ono to zajde. Např. jsem koupila 15 ks rododendronů a zasázela jsem je okolo plotu,kde byl polostín, takže předpoklad dobrého růstu. Za týden je všechny zlikvidovali. Pak mi došlo, že  nemůžu vytvářet zahradu jen pro nás lidi, ale taky pro psy. Prostě se jim přizpůsobit. Takže jsem tam udělala takové úpravy, že mohou na více místech cestičkou k plotům  a taky okolo plotů volně obíhat - vždyť přece musí sledovat, co se kde děje. Ten francouzký pes má asi v genech, že si vyhrabává taková "hnízda", téměř nory. On se v nich v létě chladí a v zimě se tam schovává před větrem, ačkoliv má každý náš pes má svojí moc pěknou zateplenou boudu.Několik těch "hnízd" jsem mu  povolila a to na místech, kde to moc nevadí. např. jedno takové doupě má pod borovicí klečí a hned vedle jsou růže a konifery a ty nechává na pokoji. Když si chce hrabat někde, kde se mi to nelíbí, tak mu tu díru třeba i několikrát za seboz zasypu (nejlépe tam přidat i jeho výkaly) a on to pochopí. Jo a ještě jeden "vynález". Na zahradu jsem umístila na všechna místa, kde psi rádi značkovali, velké kameny. Jednak je to hezké a hlavně, psi teď čůrají na ně. Jak jsou dva,psi tak se pořád přeznačkovávají což je ještě větší problém, než když máte psa jednoho. Při zalévání vždycky ty kameny kropím , aby tam nebyla cítit psí moč. Věřte nebo ne, všichni naší zahradu moc chválí a diví se, že tak velcí psi mi jí nezničili.  
Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.155.198 (?)
16.8.2009 8:37

proboha, to je názor. Nedá mi to a musím reagovat. Pes je opravdu zvíře smečky a ikdyž chodíte do práce a pes je sám a zdá se vám že je spokojený protože nic nezničí a je veselý a rár že jste přišla, tak není veselý když tam je sám. Schválně se zeptejte třeba sousedů jak se pes chová když je tam sám, pravděpodobně celý den prospí nebo jen tak proleží, ale to že nic nerovede neznamaná že je šťastný. My jsme to vyřešili tím, e jsme k fence pořídili kamaráda a lidicky opravdu to doporučuji. Nic lepšího jsme pro ně udělat nemohli. Pak se mmi krásně oslouchají sousedi, kterých se ptám, jak se dnes chovali moji psi na zahradě. Je to to nejlepší co jsme mohli udělat. Uvedomte si že řada lidí kterým pes rozhrabe nebo vytrhá záhon si nemuze poradit tak ze natahne rovazek nebo plutek. Moji novofundlandaci by s tim plutkem byli hotovy driv nez byste se otocila protoze by to pochopili jako novou vec k prozkoumani. Proboha lidi pochopte, že nemáte měnit zahradu pro psa ale vhodným výcvikem přizpůsobit chování psa té zahradě. Pes je tvor inteligentní a je schopen naučit se chodit i po chodníčku mezi záhonky a utřít si packy před vstupem do domu, ale občas žasnu jak jsou schopni lidé sprznit si vlastní zahradu jenom aby nemuseli cvičit psa slušnému chování, jako tahle pani.

Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.80.30 (?)
7.5.2014 14:39

Dobrý den, hledám na internetu stejnou odpověď na otázku psanou výše.. Moc děkuji. Mám 3 měsíční štěně ovčáka a hrabe hlavně květináče - stojí mi z ní vlasy! Snažím se jí věnovat co nejvíce, ale člověk prostě pacovat musí.. 

Jsem moc ráda, že zde vidím větu, že je ovčák inteligentní - snad se to tedy zlepší.. Zatím nám tchýně asi ukroutí krk. :-D Právě sežrala celý květináč kytek... 

S pozdravem Kateřina

profi.sedlackova@seznam.cz

Obrázky:
Sára hrabala
Sára hrabala
Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.178.38 (?)
7.5.2014 19:25

Odnaučí se to spíše časem, ale jsou plemena hrabavá a méně hrabavá (já mám ty méně, ale mi zase okusovali keře a honili se s těma větvemaindecision) Pokaždé jsem udělala virvál, ale stejně to nepomohlo a psi byli akorát vynervnutí... Vyrostli z tohosmiley Co tak si s ní třeba zahrát na schovku: zakopat jí nějakou dobrotu (kost, špekáčekwink) na místě v zahradě, kde by hrabat mohla a pořádněwink ať se u toho alespoň nadřelaugh Přiveďte ji na místo a s povelem,,hledej" či ještě líp,,hrabej" jí ukažte zhruba kde. Prostě tam, na tom místě bude mít hrabání povoleno a hlavně tehdy, kdy jí to povelem dovolíte.

Takto dopadli, když mi roztahali pytel rašelinywink Konvalinka

Obrázky:

Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.249.240 (?)
7.4.2017 12:36

Právě teď pytel z rašelinou zmizel. Je rozsypaný po celé zahradě. Medvětí černek s pažitku sežral. Je to utrpení, ale musíme vydržet. Je to malej psí kluk a rád si hraje no. wink

Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.76.105 (?)
25.4.2007 14:26

No tak by asi psa neměl skoro nikdo-vždyť snad každý musí chodit do práce nebo ne?Máme psi dva a to v malém panelovém bytě a myslím,že se špatně nemají a to přesto,že tráví dost času sami doma.Ovšem každý den si prostě musím najít minimálně hoďku na jejich vyblbnutí venku-ne jen prochajdu na vodítku,ale věnujeme se loveckému výcviku,takže víkendy trávíme na poli,ven chdíme se psími kamarády a s míčkem-takže pesani mají šanci se vyblbnout.Jinak jsou rádi v naší společnosti,ale když nejsme doma,tak se zabaví sami.A myslím,že se mají líp než třeba u nějakého myslivce důchodce,který je celé dny doma-tam si většinou psů nikdo nevšimne a jsou celé dny v kotci.TAkže to není o tom,jestli je páníček nucen chodit do práce.....

JInak k dotazu-vysejte šantu kočičí do míst kam nechcete aby pes chodil a měl by se jim vyhýbat.

Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.71.74 (?)
2.6.2009 10:38

Máme osmiletou fen u jezevčíka, manžel je s ní celý den doma (je v in validním důchodu) a přesto často hrabe. Má to v genech.

Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.251.203 (?)
12.6.2009 10:50

Super rady, doufám, že se jimi dude řídit mnoho začínajících pejskařů.

Za 1. pokud pes trpí nějakou nectností, tak to rozhodně nevyřeší pořízení dalšího psa (do smečky) jako kamaráda. On se totiž ten druhej přírůstek velice rychle naučí onu nectnost od svého staršího druha a problém (hrabání, štěkání, demolice a td.) se ještě znásobí!

Za 2. pes obecně je zvíře šero - svitu. To znamená, že je nejaktivnější ráno a večer, tudíž při správně nastoleném režimu je mu celkem šuma fuk, že je přes den sám protože převážnou část dne prospí. Samozřejmě se mu musíme náležitě věnovat ráno před odchodem z domu a večer po příchodu.

Hrabání na zahradě lze odstranit příkazy (pravděpodobně budou fungovat jen za naší přítomnosti), nebo mechanickými překážkami. Robert

Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.223.14 (?)
23.5.2019 8:47

VAs prispevek je sice hezky, ale nema zadnou hodnotu. Nijakjste neporadil/a, ztrata casu.

Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.33.174 (?)
30.6.2007 12:56
To je u psa zcela normální, nám taky naši psi ničí vše rostoucí /hrabou, značkují/, ale postupem času se lepší. Musíte si ujasnit:
Co je přednější: Pes, nebo kytky? My jsme si řekli pes a tak se snažíme je zabavit pokud možno jinak. Máme pět psů a krásnou zahradu, ovšem občas to něco odnese nedávno nám jedna čubina zcela oholila jeden stromek. Tak zasadíme jiný.
Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.204.208 (?)
30.6.2007 21:58

Máme také dva psy - tibetské dogy. Jsou to bráchové. Ten mladší 1,5 roku je tak aktivní, že před ním neobstálo vůbec nic. Skalku tak zdevastoval, že z ní zbyla jen halda kamení. Všechny květníky a truhlíky okousané, thůjky vytahané a rozkousané na tisíc kousků. Pak nám došla trpělivost a začali jsme hledat v odborných knihách o psech. V jedné jsme se dočetli, že pomáhají pastičky na myši. Tak jsme letos na jaře všude, kam nechceme aby psi chodili, dali tyto pastičky. Nakoupili jsme plastové, protože u dřevěných by zrezivěly ty kovové části. A ejhle - zabralo to!!! Párkrát je to vystrašilo, jak to klaplo, možná je to i trochu cvaklo po čenichu - ale nijak jim to neublížilo. Od té doby  je klid.  Také jsem na místa, kde to šlo, zasadila voňavé bylinky a kytky, které psům smrdí - např. levanduli, mátu, afrikány, muškáty atd. Takže doporučuji, zkuste to také. Mimochodem - pracujeme s manželem doma, takže máme celé dny oba psy i se zahradou pod kontrolou. I když se jim maximálně věnujeme, mají sklony k těmto psím hrátkám (obzvlášť ti mladí psi to dělají běžně - a hlavně jsou aktivní v noci). Je tedy mylný názor některých lidí, že kdyby se člověk psům více věnoval, tak by to nedělali. Tím si projde většina psů ve štěněcím věku a většina z toho vyroste.  Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.240.29 (?)
3.7.2007 10:49
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.10.194 (?)
8.5.2014 12:32

Málokdy se vidí   tolik nesmyslů (až na naprosté výjimky)  napsaných na tak malé ploše, jako   je plocha pro   příspěvky.

Postup

1. Nečtěte příspěvky o tom, že se nedá nic dělat

2 Uvažujte (selským rozumem)  PROČ hrabe tam, kde nemá.   Je to strašně jednoduché. Hrabání je přirozená činnost psa, nemusí být norník.  
Hrabe-li tam, kde nemá znamená, že nemůže hrabat tam, kde má. To znaemná, že hrabe "z nudy"  hrabání je výrazem  " náhradní činnosti" . 

Je to živý tvor inteligentní tvor,  potřebuje činnost, kterou by dělal se zaujetím,  nestačí mu, že dostane nažrat a je v teple (to stačí hadovi, ale i to je zjednodušené)

Řešení:

musí ZÁROVEŇ obsahovat vždy 3 prvky

1. nedejte na pitomé řeči přechytralých sousedek. Ty ví, jak ničit život manželovi, tak si myslí, že ničit život také psovi je normální  

2.Vyberte jinou činnost, kteou by mohl dělat se zaujetím. Slovo " vyberte "je Vaším - lidským korektivem a znamená : V té obrovské škále činností dát přednost takovým, u které nebude dělat škodu (míněno z vašeho hlediska, protože dělat z hlediska Vašeho psa noru v zahradě   je normální)  .  

Naprosto každý pes má udivující schopnosti čichové - rozvíjejte je. Nic nepotřehujete než znalost správné metodiky (na každém psím cvičáku Vám rádi a zadarmo poradí) a tiché zákoutí, kde nebudete nikoho rušit a on Vás.

Naproto každý pes rád aportuje - je to jeho přirozenost - rozvíjejte ji tím, že to naučíte) se naučí přinášet noviny, papuče atd.  Nic než metodiku k tomu znát nepotřebute.

Uvědomte si, že vlčák je služební plemeno,   je šťasný, když může sloužit a pracovat, nechápe, co to je "dát si veget" naopak nedostatek činnosti,  práce, devastuje jeho přirozené schopnosti       

3. prvek výchovný 

v tom minimu rozumných příspěvků je uveden návod natáhnout   šňůry, pet láhve s vodou, atd. prostě označit teritorium,  dát signál (PRO PSA jasný srozumitelný jednoznačný signál)  kde hrabat na tomto místě je "fuj". A dodržování signálu naučit , připomínat a   ODMĚNIT

Viděl jsem psa, kterého jeho pán (s nemocnou páteří)  naučil sbírat spadaná jablka a nosit je do bečky.

Dejte životu Vašeho psa smysl. 

Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

host - xxx.xxx.161.192 (?)
8.5.2014 17:08

zdravím, taky se "trápím" s hrabáním našeho dvouletého psa, naposled včera se dívám z okna,  a čučím na záhon kde je divná hromádka a zrovna na záhonku s mrkví . tak se jdu podívat a jejda krásný hranolek zahrabný naším milým pejskem:)).  Celá rodina se občas pohádá, protože kdo "vzal" tu spojku k hadici - teď tu byla... no tak koupíme druhou - protože nikde se nenajde. Na jaře okopovám zahrádku a kop - spojka od hadice a tady ponožky /teď už nepoužitelné) atd. tak už máme hlášku když něco hledáme - a nevzal to pes? 

Prostě se smiřuji /hlavně já) že budu mít očůrané keře, rozhrabané záhony a samozřejmě kolem plotu  - záhon udusaného betonu  (nastražené překážky zatím vždy úspěšně překoná)... ale když na mě hajzlík udělá "psí oči"...

Připojit reakci

Pes rozhrabuje zahradu

Veselka10 (365) - xxx.xxx.134.151 (?)
24.6.2014 8:40

Psa musíš zaměstnat tak, aby tuhle potřebu neměl.

Nemůžeš po něm chtít, aby nedělal to, co je pro něj přirozené, když nemá jinou činnost při které by se zabavil.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Antištěk - máte zkušenost?4511.6.2019156000
pes rozhrabuje zahradu2123.5.201975405
Krmení starého psa824.4.2019774
Čím krmíte?5924.4.2019148373
Německý krátkosrstý ohař - je vhodný k dětem?1321.4.201910812
Rotvajler217.4.201941101
Pasivní pes po kastraci 65.4.2019885
Kokršpaněl - kolik se dožije? 3822.3.201991947
Kde pojistit psa?120.3.2019238
Kvalitní konzervy a granule514.3.2019825
Krmení Brit2125.2.201933180
Strava pejska s citlivým zažíváním1020.2.20191837
Štěně 5 měsíců 1315.2.20192594
Pes a bouřka401.2.2019121136
Mops627.1.20191412
Kolik a jaké krmivo?1113.1.201912007
Pes divně chodí719.12.20182570
Border kolie do bytu?2923.11.201886141
Uši u vlčáka167.11.2018501544
Pes bouřka, petardy318.9.20181618
Pes špatně čůrá528.8.20182198
Který pes chytá hraboše, hryzce1115.8.201820355
GPS a výcvikový obojek117.7.2018881
Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit3711.7.201898720
Jak odstranit extrémní zápach v bytě po psech106.5.20186901
Výcvik pejska611.4.20184071
Uši nestojí1426.2.201841315
Kvalitní krmivo1515.2.201816606
štěně a bleška2619.1.201869370
2měsíční štěně rovnou ven do boudy?167.1.201838607
Pes s citlivým zažíváním - strava2123.12.201715510
Odnaučení kňučení1314.11.201756166
Domácí výcvik vlčáka63.11.201718166
Máte někdo zkušenosti se sousedem který nesnáší psy? 3325.10.201755926
Pes mi přeskakuje plot610.10.20175200
Alergie na chlupy610.10.20175226
Zápach v bytě1325.5.201712184
Interaktivní hračky pro psy: kdo vyzkoušel?84.3.201712864
Jak odnaučit pejska kálet a močit v kotci37.2.20174425
Vhodnost lidských léků pro psy234.1.201782672
Další diskuze: 1, 2, 3, 4  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Elektrická udírna z Mountfield16.6.2019
Litinový hrnec15.6.2019
Proč mi nechytají víčka?15.6.2019
Litinový hrnec15.6.2019
Elektrická udírna z Mountfield14.6.2019
Proč mi nechytají víčka?13.6.2019
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Psí exkrementy do kompostu17:59
Po odkvětu orchideji usychá stonek14:27
Zahradni traktor po otoceni klicku neni naznak nastartovani14:23
Psí exkrementy do kompostu14:06
Zahradni traktor po otoceni klicku neni naznak nastartovani13:44
Psí exkrementy do kompostu13:12
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů