Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Psi > Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit

Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit

host - xxx.xxx.75.246 (?)
11.7.2018 21:07

Dobrý večer, ježko má rád mäsko, tak mu ho dajte, chyťte ho a pošlite mne. ja naopak ježka potrebujem do záhrady. Keďže záhradu mám na to, aby sme nemuseli jesť zeleninu a ovocie z obchodov (plnú chémie), potrebujem chrániť pred žravým hmyzom a na to nie je nič lepšie ako ježko. Už máme pre neho aj domček v kope lístia :-)

A nedá mi aby som sa nevyjadrila aj k téme havkáčov. Ako každý člen našej rodiny má svoje miesto, tak aj naši psy ho majú. Nie sme profi chovatelia, ale psík poslúchať musí. Máme NO a malamuta. Každý je iný, každý má rád niečo iné - stačilo na to prísť a výchova šla ako po masle. "Dáma" NO miluje loptičky a mladý "muž" malamut maškrty. NO sa cvičí oveľa ľahšie, je to psík veľmi naviazaný na svojho pána a jeho rodinu a aj snaživý, veľmi ho teší robiť nám radosť a ešte viac sa teší pochvale formou hry. Malamut je úplne iný, je známy ako útekár a tulák, veľmi rád hrabe - keby sme mu to dovolili, tak už by sme bývali na ulici, podhrabal by nám aj dom. Trvalo to nejakú dobu naučiť ho, že DOMA sa nehrabe, hrabe sa výlučne pri vode kam ho brávame-pochopil.

Čo sa týka hlučnosti psíkov, aj to sa naučili obidvaja. NO sa nám rada pridala k brechajúcim psom v dedine a malamut k zavíjajúcim psom u susedov. Trvalo ich odučiť asi týždeň, ale aj to pochopili, že to robiť nesmú, lebo nás to hnevá.

Všetko sa dá, len to chce trpezlivosť a správny prístup ku psíkovi. Nikdy na neho nekričať a už vôbec nie sa na neho zaháňať a o trestaní psíka bitím ani neuvažovať. Pes je tvor, ktorý chce poslúchať, chce vedieť presne kde jeho miesto... ak to nemá, tak vtedy je zmätený, neistý a môže sa stať aj nebezpečným.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dobrý večer, ježko má rád mäsko, tak mu ho d..., host, 11.7.2018
A to si neumíte poradit s obyčejným ježkem?, host, 12.12.2012
Kde máte přes noc pejska? My máme fenku sala..., host, 29.8.2011
Ježka ošetřuji úspěšně Frontlinem ve spreji ..., host, 28.8.2011
Kočka ježka ignoruje, v případě že na ní zaš..., host, 28.8.2011

host - xxx.xxx.202.62 (?)
28.4.2010 11:59, počet návštěv: 84231
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, potřebuji poradit, co s ježkem, který k nám chodí jen v noci. Náš 10měsíční zlatý retrívr se může zbláznit, štěká, hrabe, je vyjančený. Vstávat každou noc 2 - 3x, ježka dávat přes zeď a on za 2 hod přijde znova mě nebaví. Děkuji

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.155.121 (?)
28.4.2010 14:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zavři si pejska a nech ježka žít...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.202.62 (?)
29.4.2010 10:52

jo a rožkouše dřevěnej plot. zahradu mám malou a ježka cítí na 100 honů

Připojit reakci

host - xxx.xxx.40.145 (?)
29.4.2010 17:09

To je divné, že ten ježek toho psa necítí. Nechala bych teda psa, aby zkusil ježka sežrat (ježek by to měl přežít v klubíčku a pes se snad taky nepopíchá). Třeba by to byl pro ježka dostatečně stresující zážitek, aby se vaší zahradě příště vyhnul. No a psy lze cvičit na ledacos, třeba i na neštěkání na ježka. Přeji hodně trpělivosti a přimlouvám se za ježkův život.

Připojit reakci

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.250.138 (?)
29.4.2010 19:55

ježek by to měl přežít v klubíčku... znám psi, co se na ježky specializují a zakousnout ježka jim nedělá žádný problém.

Mám taky doma psa co ježky zabijí, nezakusuje je,  ale když si nevšimnu, že má v práci ježka, tak ho tak dlouho převaluje a mačká až chudák ježek z toho pojde.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.26 (?)
29.4.2010 20:33

to je teda napad nechat psa at ho zkusi sezrat pes bude radit celou noc pokud to jezek prezije bud jezka vynaset ven jako to delam ja nebo spravit plot aby jezek nemohl dovnitr jina moznost asi neni

Připojit reakci

Nocenka (7) - xxx.xxx.240.66 (?)
30.4.2010 10:16

No, některé ty rady mi přijdou docela úsměvné.

Máme foxteriéra, který když najde na zahradě ježka, začne na něj dorážet - ježek se stočí do klubíčka - pes se na něj nedostane a štěká jako pominutý. V tom případě nezbývá než popadnout nějaký hadr a letět pro ježka a odnést ho pryč. Věřím, že by jim toto vydrželo hodně dlouho, třeba pár hodin, takže bych určitě nedoporučovala nechávat psa s ježkem, to je o nervy.  Naštěstí k nám na zahradu zabloudí ježci jenom občas.

Taky mám zkušenost od jiného psa, křížence foxteriéra, že byl schopen vzít ježka do huby (ale nezakousl ho, s tím jsem se ještě nesetkala, aby pes zabil ježka, asi to musí být nějaký větší pes) - ježek přežil, pes měl poškrábanou hubu, nicméně příště se do ježka klidně pustil znovu. Takže toto taky nemusí být řešení.

Nejlepší by asi bylo, pokusit se zahradu co nejvíc zatěsnit, aby se ježek neměl kudy dostat dovnitř, přece jenom létat neumí:) Možná je ale problém i v otm, že váš pes vyvádí i když jenom ježka cítí někde za plotem (nevím, zda jsem to teď nespletla...) - v tom případě už je asi opravdu každá rada drahá...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.81.137 (?)
12.5.2010 11:32

Ach jo. Zase jeden majitel psa, který asi netuší nic o výcviku. Stačí psovi důrazně a důsledně dát najevo, že nemá štěkat, že má ježka nechat. Jenomže v dnešní době je pes náhrada za dítě a stává se z něj skoro božstvo. Co na to říkají asi vaši sousedi? Buzení a vstávání kvůli štěkotu není hrůza jenom pro vás, ale i pro všechny lidi bydlící v okruhu 300 m! Pes je pes a má se podle toho s ním jednat, to znamená vycvičit. Hawk.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.158 (?)
3.6.2010 15:08

Vážený pane Hawku.o)

Váš příspěvek mě nenechal chladnou a musím odpovědět. Vy jste asi moc chytrý chovatel co? Moc by mě zajímalo, jak k tomu psa přinutíte, ano lze to, ale ne každého psa. Máme doma labradora a čas od času k nám taky zabloudí ve tři ráno ježek. Pes na něj doráží a hraje si s ním dokud ho neodneseme za plot. Je to takové střeštidlo, že tohle mu opravdu nevysvětlíme, několikrát jsem ho potrestala a hodně. Druhý den nebo ještě tu noc dělal to samé. A jestli máte na mysli výcvik stylu: hodím psa o zeď a teče mu červená a nebo jako pán z Prahy 9 tento týden: ubije kladivem... to je opravdu VÝBORNÝ VÝCVIK. Hlavně že nebude štěkat a nikoho otravovat. Paní tady v diskuzi chtěla poradit a ne poučovat o výchově psa.

J.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.190.236 (?)
3.6.2010 17:32

Ježci mají hodně rádi psí granule a piškoty, dokrmujema tím zjara malý, co sotva vylezli z pelechu po zimním spánku, Protože mají výbornej čich, zkuste několikrát pejskovi granule na noc poklidit a pár jich pohotit nekde jinde mimo vaši zahradu, mělo by to zabrat.    j.c.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.55 (?)
3.6.2010 23:25
Šmánkote, ale přesně vo tom to přece je! Nepředpokládáte snad, že se Vám podaří vychovat či jinak ovlivnit všechny ježky, co kdy zabloudí do blízkosti Vaší zahrady. Pak teda asi nezbude, než si vychovat pejsánka. U nás se jich (psů) vystřídala už pěkná řádka, se žádným jsem neházel o zeď, ani je neubíjel kladivem a všichni se pro pochvalu mohli přetrhnout. A absolutně si neumím představit, že by některý z mých psů pokračoval v jakékoli činnosti, když jsem ho u ní okřikl, za párkrát pak každý vždycky pochopil, že to něco prostě nesmí dělat. Každý normální pes totiž nechce nic jiného, než se svému pánovi zavděčit a okamžitě odstranit důvod jeho nespokojenosti. To, že Vy považujete svého nevychovaného pejska za "takové třeštidlo" jenom svědčí o tom, že postavení v rodinné smečce namáte vyjasněné ani Vy, ani Váš psík. A vlastní neschopnost vychovat psa obhajujete názorem, že Vy jste přece na psa hodní. Věřte, že nejste, pes s jasně ujasněným postavením ve smečce prožívá krásný a poklidný život v jistotě a s minimem stresů, na rozdíl od toho, který nikdy neví, na čem je. Mirek
Připojit reakci

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.153.130 (?)
4.6.2010 7:58

Vychova psa hodně záleří i na rase a povaze psa.  Viděl jste, že by třeba bígl šel někdy někomu u nohy? Nebo proč se používal NO jako služební pes? Protože je od přírody taková nervóza, nevydrží na jednom místě, chce pořád nějakou akci a tak není těžké ho pro něco nadchnout. Na rozdíl od některých dnes oblíbených ras, které když je ráno někam postavíte, tak je tam večer zas najdete.

Jiná věc je, že pes poslouchá, když je pod vlivem svého pána, ale něco jiného je pokud je půl dne sám venku na zahradě. Pak pes, který nepodlehne svým pudům je sešikanovaná hromádka nervů. 

Často vidím jak má někdo fakt vychovaného psa, ale když se zaměřím na pozorování psa, tak je něm vidět, jak je vynervovaný, že se bojí udělat jediný špatný pohyb, protože dobře ví, že by s ním páníček hned hodil o zeď nebo ho praštil kladivem.

A místo ve smečce? Není žádné stabilní místo, každý i ten pes se ho stále snaží vylepšovat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.38.195 (?)
4.6.2010 11:21
Vidím, že máte o psech totálně zmatené představy, tak snad rovnou tuto debatu vzdám - NO, pes po generace šlechtěný na dokonale vyrovnanou povahu je ve Vašich očích nervóza, větu "pes, který nepodlehne svým pudům je sešikanovaná hromádka nervů" snad ani nemůžete myslet vážně. Předpokládám, že názorem vychovaný pes = vynervovaný pes jen omlouváte svoji pohodlnost či neschopnost sám (sama?) psa vychovat. Věřte mi ale prosím alespoň jedno: z nejasné či zpochybnitelné smečkové hierarchie pramení veškeré problémy soužití psů s lidmi. Všichni ti uštěkaní, kousající, ničící nábytek či napadající zvířata i lidi jsou jen psi, kteří neresektují tak primitivní věc, jakou je pánovo "fuj, nesmíš". Je mi smutno, když vidím, že si psi pořizují lidé, kteří tuto základní a jednoduchou skutečnost nechápou. Mirek
Připojit reakci

konvalinka (99) - xxx.xxx.143.17 (?)
6.6.2010 22:36

Tak jsem to sice četla jen tak kvůli ježkům, ale nedá mi to nevstoupit do diskuze. Já jsem ta, co má psy místo dětí. Ano, jsou rozmazlení a nejsou to uzlíčky nervů. K poznámce o vyklepaných NO se přidávám, neznám šťastného a veselého NO, který by vypadal, že dělá věci pro zábavu. Znám jen ty, co visí tázavým pohledem neustále na pánovi, jestli proboha snad něco neudělali špatně 

A k ježkům... Po zahradě mi chodí ježek pravidelně, nebojí se, jelikož psi na něj ani neřvou, ani nedorážejí, čichnou a nechají ho na pokoji. To samé je s žábama, užovkama atd. Stačilo jim jednou ukázat a vysvětlit, že je mají nechat být. Když by tam vlezla slepice, byl by to její rychlý konec, jeden pes je prostě lovec a nepomáhá nadávání, trestání nic. Takže tak 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.55 (?)
7.6.2010 22:40
Vztah Vašich psů k ježkům a spol, je přece přesně to, o čem píšu, normální pes nedělá nic, co si nepřeje jeho pán (nežere pošťáky, nečůrá na kytičky, neokusuje nábytek, neštěká na ježky...), jde jen o to, aby to "pochopil". Teda já k tomu ještě dodám i ty sousedovy slepice a či srnky v lese. A k NO - Jako dlouholetý chovatel a cvičitel ovčáků a zarytý psí rasista :-)) naopak chápu ten jejich neustálý pohled jako "co pro tebe pánečku můžu udělat?", ten pes má prostě neskonalou radost z toho, když se může člověku zavděčit. To že Vy si to vykládáte jako strach z trestu, je velké nedorozumění. Je to přesně naopak - NO, po kterém nikdo nic nechce, nezaměstnává ho fyzicky i "duševně", neskonale strádá a stává se "problematický" psem. Tož tak, Mirek
Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.106 (?)
30.7.2010 12:32

Mirku, dokonale vyrovnaná povaha u NO??? Vy jste mě ale rozesmál, obávám se, že opravdu NIC nevíte o dnešním množení psů na kšeft. O vyrovnaných povahách NO by se možná dalo mluvit u psů, kteří se rodí ze speciálních chovů u Policie a armády, ale jinak ani náhodou. Nemluvě o tom, že rozdivočelého psa, který omylem kousne i pána nebo kolegu v akci můžete vidět i u Policie. Toto krásné plemeno už dost zdegenerovalo. Zkuste se méně dívat na Komisaře Rexe.

A vaše poznámka:

"Každý normální pes totiž nechce nic jiného, než se svému pánovi zavděčit a okamžitě odstranit důvod jeho nespokojenosti."

Platí pro submisivní psy a některá společenská plemena, o tom tedy bohužel taky příliš nevíte.

Souhlasím s tím, že každý pes by měl mít výcvik a majitelé by si měli pořizovat plemeno psa na které stačí svou povahou a zkušeností, ale některé povahové vlastnosti jsou prostě u psa dány, stejně jako u člověka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.38.195 (?)
2.8.2010 11:57
Pro xxx.xxx.11.106: No, je ode mne asi hloupé dále zaplevelovat vlákno o ježcích debatou mimo téma, tak se omlouvám. O množení psů na kšeft skutečně nic nevím, věnuji se totiž jejich chovu a výcviku. I když to evidentně netušíte, je právě NO plemenem s naprosto nejpřísnějším podmínkami pro "uchovnění". A nároky na kvalitní a vyrovnanou povahu jsou při zkouškách a zejména pak při bonitaci ovčáků opravdu vysoké, jako dost zasvěcený člověk v této oblasti si troufám tvrdit, že pes s problémy v této oblasti nemá šanci úspěšně bonitací projít. Několikrát jsem už zažil, že byl pes při náznaku bázlivosti, nervozity či bezdůvodné agresivity vyloučen ze zkoušek či z výstavního kruhu. Samozřejmě nezpochybňuji existenci pracovních a exteriérových linií, ale určitě lze říci, že i vítěze výstav lze použít "k práci" a naopak že vítězové výkonových soutěží nejsou žádné nesouměrné obludy. Za hloupé pak považuji Vaše tvrzení, že smečkovou hierarchii a nezpochybnitelné postavení pána na jejím vrcholu, respektují pouze submisivní psi. No to potěš, doufám, že s Vámi a Vaším pejsánkem nebudu mít nikdy co do činění. S pozdravem Mirek
Připojit reakci

host - xxx.xxx.183.242 (?)
2.8.2010 21:23

Ono nejhorší je, že na první pohled se nepozná, který NO je s PP a který je výsledkem nezodpovědného "chovu na kšeft" a bez PP. Štěňata jsou levnější, spousta lidí po nich sáhne raději a "na dvůr to přece stačí" a výsledkem je pokažené jméno německých ovčáků nebo psi s různými defekty nejen tělesnými, ale i co se povahy týče. Ale to je na dlouhé vyprávění a diskuzi spíše mluvenou. A holt, některé lidi nepřesvědčíte. Elena

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.147 (?)
8.6.2010 13:00

Dobrý den pane Mirku,

děkuji za objasnění.o) Nejsem zastánce názoru, že psa nevychovávat. Připojila jsem článek k diskuzi jen proto, protože dotyčný pan "HAWK" místo toho aby paní poradil, tak tady bude poučovat, že neví nic o výcviku. Takže mě to naštvalo. Se psem jsem chodila na cvičák několik let, takže mi nevykládejte, že nemám "postavení ve smečce".o))) Já s ježky problém nemám, holt v noci vstanu a odnesu ho... v některých věcech s vámi souhlasím, ale už tak jsem se psem minimální čas a ještě ho budu prudit víc... holt když si chce s ježkem hrát ať si hraje mě je tohle opravdu jedno, chtěla jsem jen poukázat na to, že ne všichni mají žaludek na to cepovat psa každý den a utvrzovat ho ve svých "povelech" a zákazech. Nic víc, nic míň. Mějte se fajn. J.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.137 (?)
18.6.2010 12:39

Co takhle vyzkušet nějakou psí školu? Jak je vidět, s výcvikem psa nemáte vůbec žádné zkušenosti. Pes smí štěkat jen na povel a ne na každého kolemjdoucího nebo na myši a ježky, co vlezou na zahradu. A to, že psa trestáte, je vůbec ten největší průšvih, který můžete na svém psovi udělat!!! Pes nejlépe reaguje na pozitiní motivaci. Když udělá něco špatně, důrazné pokárat, tvrdým hlasem a ostře (pes neví, co mu říkáte, ale reaguje na tón Vašho hlasu), když udělá něco dobře (odvoláte ho od ježka, přiběhne k Vám), hoooodně chválit a dát pamlsek. Taky přehánět. Naučit na důrazné NESMÍŠ nebo FUJ.

Mnoho úspěchů ve výcviku Vašeho psa a ne jen kritizování zkušenějších...

Připojit reakci

Nocenka (7) - xxx.xxx.240.66 (?)
29.7.2010 15:05

Baví mě ten počet "odborníků" tady, kteří vědí všechno nejlíp a mají dokonale vycvičené psy.

Nicméně já jsem mluvila o foxteriérovi a jednoduše si trvám na tom, že loveckého psa holt některé věci neodnaučíte, i kdybyste se na hlavu stavěl. Argumentovat tu poslušností služebních plemen typu NO je dost od věci.

Padaly tu nějaké narážky ohledně pořizování psů místo dětí a podobné nesmysly - na to nehodlám reagovat, neboť dotyčný pán o mě nic neví, takže tohle je jenom mlácení prázdné slámy. Vést diskusi na této úrovni může jinde.

Nemyslím si, že by sousedi tolik trpěli - předpokládám, že kdyby měli nějaké výhrady, ozvali by se. Vzhledem k tomu, že je to k nejbližším obydlím minimálně pár desítek metrů a než odvoláme psa, trvá to tak půl minuty max, troufám si říct, že o tom většinou ani neví. To ani nemluvím o frekvenci těchto jevů, která je poměrně nízká;o)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.164.4 (?)
3.8.2010 2:10

k původnímu dotazu... musíte mít zabezpečený plot tak, aby ježek nemohl nikde prolézt, takže žádné díry a mezi podezdívkou a plotem minimální mezery, pokud není podezdívka, tak gumové pásy a ostnatý drát pod sítem mezi sítem a zemí.Ježek musí váš plot obejít.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.129 (?)
15.10.2010 22:06

Teď mám doma ježka, kterého mám od malička, který se nám dotoulal na zahradu a také 3 psy.

Každý pes má jinou povahu a je v něčem výjimečný. Proto je nemůžeme soudit jako jednotné a dělat s nimi stejné věci. Já jsem ta, co má psy skoro jako děti, kteří jsou aktivní a hraví, ale jsou i vychovaní, rozhodně jsem se je ale nesnažila vychovat tak, jak to tu někteří "odborníci" píší.

Opravdu bych opravila plot a pejska tím nijak nestresovala, protože si myslím, že ho to neodnaučíte, ale to je otázka povahy toho psa a Vašich skušeností, a co jste ochotná/ý pro pejska obětovat.

Moji pejsci, když před tím uviděli ježka, doráželi na něj a hráli si s ním, štěkali, ale jak jsem řekla  "fuj", nebo "nesmíš", hned toho nechali, ježek se stočil do klubíčka a mám pocit, že se ho i báli... Teď si na sebe ale zvykli a už jsou kamarádi. ;)

Připojit reakci

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.192.100 (?)
16.10.2010 3:55

Máme dva psy, ani jeden na ježky neštěká. NO si jich vůbec nevšímá, nezajímají ho. Bígl ten na ně taky neštěká, ten ale o ježky jeví mimořádný zájem, umí je ve dne aktivně vyhledávat v jejich úkrytech a v noci zpozoruje ježky co pobíhají po venku. Po objevení ježka ani neštěkne a rovnou na ně zaútočí, sbalit se do klubíčka není ježkovi nic platné. Bígl ho zakousne během několika vteřin, jak jsem před pár dny sám viděl.  Na zahradě pes najednou ode mne odběhl a na něco dorážel v trávě. Bylo už tma tak jsem neviděl co tam má, když jsem tam po pár vteřinách došel, byl tam už mrtvý potrhaný ježek. Tím se mi objasnila záhada, kde se před tím v krátké době u nás na zahradě vzali dva jiní mrtví ježci.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.10.6 (?)
3.11.2010 19:36

Miro

Právě jsem si na iReceptar.cz - přečetl jak jsou ježci užiteční jelikož jedí slimáky.Také jich je málo a tak bych je ze zahrady nevyháněl naopak bych jim snad postavil domeček na zimu aby nemuseli jinam.Pes si časem určitě zvykne. Odkaz na stránky o ježcích.

Připojit reakci

4.11.2010 15:08

Já se ho snažím v zahradě udržet už pár let, ale jestli u nás bydlí, netuším. Má připravené dvě kupy dřeva - jednu vyskládaných polen, druhou klestí, jenže taky díry pod plotem, takže možná zahradou jen putuje. Minule jsme sadili nové stromky, ježek šmejdil v bývalých zeleninových záhoncích asi 10m od nás a vůbec si nás nevšímal. Psi leželi opodál, chrněli, mezitím ho po očku sledovali, sem tam na něj zašli juknout - co tam má a jestli to není taky pro ně... Pak odcupital směrem ke klestí, ale jestli tam zalezl, nebo odešel pod plotem jsem si nevšimla  Vůbec ale netuším, jak na ježka reaguje taková kočka???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.51 (?)
4.11.2010 18:55

No jedno se dá říct s jistotou - rozhodně na ně neštěká.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.138 (?)
28.8.2011 18:13

Kočka ježka ignoruje, v případě že na ní zaštěká tak couvne a ty granule mu nechá. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
7.3.2011 17:17

Uplne jednoduse, jezka bych nalozil do kyble a dal bych ho nekde treba do sadu, minimalne 100metru od domu.Ja to tak udelal v zivote nekolikrat a byl minimalne do konce sezony klid.Pes jezka totalne nesnasi a dela hrozne zle, steka,primo rafe.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.70 (?)
23.8.2011 12:36

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu jak mám ježka najít a chytit.Máme ježka na dvoře, dvůr je ze všech stran uzavřený, jen z jedné strany je asi 10 metrový sráz, takže k nám ježek spadl z hora.Ježek na dvoře by mě až tak nevadil, kdyby jsme neměli zablešenej celej dvůr.Tráva i dlažba je samá blecha je to úplně bleší invaze, smozřejmě jsme doštípaní.Toto jsem v životě nezažila, žádné zvíře doma ani na dvoře nemáme, všude na dvoře nacházím drobné,,hovňajze" asi 1cm-2cm dlouhé.Přes den je uklidím a ráno druhý den jsou tam zas.Jsem z toho nešťastná-nevím co dělat v první řadě aby se zničily blechy je potřeba chytit příčinu blech-tedy JEŽKA.

Připojit reakci

23.8.2011 13:51
Ježek samozřejmě blechy má... ale to co popisujete, jsou opravdu blechy?? Nezdá se mi, že by byly,,volně ložené" v trávě, na dlažbě... a bez ježka. Většinou se drží jen tam kde spí, kde má pelech, no a na něm. Tohle jsem ještě neslyšela... i když to neznamená, že někdo tuhle zkušenost nemá... Nám po zahradě chodí ježek často a blechy nemají ani kočky ani psi, i když s ním přijdou do styku přímo, možná sem tam jednu, ale že by jich trousil takové množství jak popisujete... to se mi nezdá pravděpodobné. Nejde ve Vašem případě o nějakou tu často zmiňovanou sametku? U nás to není, ale nevím, odkud jste Vy...Jinak - jak ho najít? No bude někde zalezlý pod naskládaným dřevem, roštím či něčím podobným.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.70 (?)
23.8.2011 15:57

Taky mě psala paní z deratizační firmy, že to nejspíš bude sametka, ale opravdu to na dvoře ze sebe chytáme a dáváme to do kyblíku s vodou, aby se to utopilo.Dívala jsem se na to i přes lupu a podle obrázku je to blecha.

Připojit reakci

Jarda Slatinany (85) - xxx.xxx.209.88 (?)
26.8.2011 14:11

Budete ho muset chytit a odvézt hodně daleko, aby se už nevrátil. Když píšu daleko, myslím tím kilometry. Jen si při tom dejte pozor, abyste pak trefili domů. Pak budete muset nejspíš vystříkat dvorek nějakým sajrajtem proti blechám. Tohle jsme semtam dělali také, dokud jsem bydlel v Chrudimi. Dokonce jsem si ježky značkoval barvou na bodlinách, abych věděl, který to právě přišel. Byli fakt vytrvalí a silně mobilní. Až na ty blechy a klíšťata je mám rád.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.138 (?)
28.8.2011 18:18

Ježka ošetřuji úspěšně Frontlinem ve spreji - je nevhodný pro kočky a bohužel dost drahý, ale na ježka stačí podle velikosti jeden až dva šplíchance, takže vydrží opravdu dlouho. Ježka hledejte podle zdí, alespoň u mne si ježková hnízdo hrabe podle zdi a kryje vrstvou trávy. A chytat jí nemusím, stačí nastražit talířek s kočičími granulemi a přijde sama. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.246 (?)
11.7.2018 21:07

Dobrý večer, ježko má rád mäsko, tak mu ho dajte, chyťte ho a pošlite mne. ja naopak ježka potrebujem do záhrady. Keďže záhradu mám na to, aby sme nemuseli jesť zeleninu a ovocie z obchodov (plnú chémie), potrebujem chrániť pred žravým hmyzom a na to nie je nič lepšie ako ježko. Už máme pre neho aj domček v kope lístia :-)

A nedá mi aby som sa nevyjadrila aj k téme havkáčov. Ako každý člen našej rodiny má svoje miesto, tak aj naši psy ho majú. Nie sme profi chovatelia, ale psík poslúchať musí. Máme NO a malamuta. Každý je iný, každý má rád niečo iné - stačilo na to prísť a výchova šla ako po masle. "Dáma" NO miluje loptičky a mladý "muž" malamut maškrty. NO sa cvičí oveľa ľahšie, je to psík veľmi naviazaný na svojho pána a jeho rodinu a aj snaživý, veľmi ho teší robiť nám radosť a ešte viac sa teší pochvale formou hry. Malamut je úplne iný, je známy ako útekár a tulák, veľmi rád hrabe - keby sme mu to dovolili, tak už by sme bývali na ulici, podhrabal by nám aj dom. Trvalo to nejakú dobu naučiť ho, že DOMA sa nehrabe, hrabe sa výlučne pri vode kam ho brávame-pochopil.

Čo sa týka hlučnosti psíkov, aj to sa naučili obidvaja. NO sa nám rada pridala k brechajúcim psom v dedine a malamut k zavíjajúcim psom u susedov. Trvalo ich odučiť asi týždeň, ale aj to pochopili, že to robiť nesmú, lebo nás to hnevá.

Všetko sa dá, len to chce trpezlivosť a správny prístup ku psíkovi. Nikdy na neho nekričať a už vôbec nie sa na neho zaháňať a o trestaní psíka bitím ani neuvažovať. Pes je tvor, ktorý chce poslúchať, chce vedieť presne kde jeho miesto... ak to nemá, tak vtedy je zmätený, neistý a môže sa stať aj nebezpečným.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.249 (?)
29.8.2011 13:42

Kde máte přes noc pejska? My máme fenku salašáka na chodbě u nás doma na staré matračce. Ježci, kočky,atd. v noci chodí venku pořád a ona neštěkne a neštěkne. :) Spí jako zabitá.Někdy si říkám, že kdyby k nám přišli zloději tak zůstane v póze "vezměte si co chcete hlavně mě nechte spát". :)) Heleďte ten ježek nechodí k Vám.To Vy užíváte jeho stezku.Nebo má tam u Vás nějaký zájem.Nějaké žrádlo, odpadky atd.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.206.48 (?)
12.12.2012 9:01

A to si neumíte poradit s obyčejným ježkem?

Tak ježka odchytnu, strčím do krabice a vysadím o nějakých 30 km dál, nejlépe do pole, nebo lesa. Nepřijde ani náhodou.

Před 3 lety se mi na zahradě objevily 2 slušně velké zmije - řešení totéž.  Odchyt (umím je chytat do ruky, aniž by mi kously) dát do 5 l okurkové sklenice, cestou zastavit u lesa a vypustit. Nepříjemné bylo, že se mi tam vylíhly mladé (8 kousků) a ty se chytají mnohem hůř než dospělci -  takže jsem je chytal 2 měsíce. Dnes nemám ani jednu.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Který pes chytá hraboše, hryzce1115.8.201815568
Antištěk - máte zkušenost?4713.8.2018135809
Pes bouřka, petardy27.8.2018202
Kokršpaněl - kolik se dožije? 356.8.201876737
Čím krmíte?5729.7.2018130422
GPS a výcvikový obojek117.7.2018126
Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit3711.7.201884232
Uši u vlčáka1310.7.2018493277
Border kolie do bytu?2925.6.201873466
Jak odstranit extrémní zápach v bytě po psech106.5.20182433
Výcvik pejska611.4.20181630
Uši nestojí1426.2.201832900
Kvalitní krmivo1615.2.201810014
štěně a bleška2619.1.201859543
2měsíční štěně rovnou ven do boudy?167.1.201829601
Pes s citlivým zažíváním - strava2123.12.20179370
Odnaučení kňučení1314.11.201748870
Domácí výcvik vlčáka63.11.201715265
Máte někdo zkušenosti se sousedem který nesnáší psy? 3325.10.201744582
Pes mi přeskakuje plot710.10.20172411
Alergie na chlupy610.10.20172811
Zápach v bytě1325.5.20177228
pes rozhrabuje zahradu207.4.201767671
Krmení Brit1214.3.201725787
Interaktivní hračky pro psy: kdo vyzkoušel?84.3.201710430
Jak odnaučit pejska kálet a močit v kotci37.2.20172897
Vhodnost lidských léků pro psy234.1.201769018
Vliv úplňku na chování psů a td219.12.20164429
Pes štěká2717.12.201682589
Pes hubne144.12.201628417
Bílá rasa a krmivo196.11.201654908
Jorkšírka přestala hárat1021.8.20167962
20 Malých ratlíků418.8.20164206
Bolestivé uši28.2.20163483
Nahnědlé dásně labradorského retrívra34.1.20164751
Labradorský retrívr210.11.20154153
Rotvajler1330.10.201535135
Krmení Labradorského retrívra312.10.20155202
Hlídání225.8.20153706
Čím vyšesat labradorského retrívra229.7.20154017
Další diskuze: 1, 2, 3, 4  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Výroba domácího vína - dotaz16.8.2018
Výroba domácího vína - dotaz13.8.2018
Výroba vína13.8.2018
Výroba vína13.8.2018
Výroba domácího vína - dotaz12.8.2018
Výroba domácího vína - dotaz12.8.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Paprika Rodrigo10:45
Rajčata podlouhlá10:20
Domácí ořechovice10:05
Určenie odrôd jabloní po dedovi10:02
Čačanská Rodna9:08
Roztoči na sukulentu1:19
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů