Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Psi > Čím krmíte?

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.214.72 (?)
6.11.2018 13:21

Ja dávam vitaminy. Ale s granulema mam problem. Pro naseho yorka jedine kvalitní, ktere mu sedí jsou royal canin. Cetla sem vsak nekde, ze obsahuji karcinogeny. Je to podle vas pravda, popr. kde to vim zistit? Celkem ma tahle sprava znepokojila, takze bych byla rada za diskuzi. Dekuku

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Ja dávam vitaminy. Ale s granulema mam probl..., host, 6.11.2018
A dáváte navíc i nějaké vitaminy pejskům? Ne..., host, 24.9.2018
my mame znacku MARP a granulky moc chut..., host, 25.1.2016
Také krmíme granulemi, teda stejnými jako vy..., host, 25.1.2016
Ale krmíme masem, ale tím ovařeným. jsem rád..., host, 11.8.2014

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.145.151 (?)
23.6.2009 20:51, počet návštěv: 135643
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den Všem! Jsem moc rád že tu je taková to parádní diskuse.Chtěl jsem se zeptat čím krmíte svoje hafany?Máme 2 letou fenku německého ovčáka.Žijeme v Krušných horách cca 750 m.n.m.Fenka je celoročně venku, zateplená bouda saozřejmostí.Přes zimu krmíme vařeným masem, zeleninou,rýži a těstoviny ale teď přes léto aby člověk netrávil půl dne u plotny tak jsem koupil granule.Dostal jsem doporučení na granule zn.Brit, je to prémiovka.15 kg za 750 Kč.Jaké máte zkušenosti vy?Vím že krmiva je téma na půl roku ale... Děkuji David Rubeš.

Připojit reakci   

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.215.221 (?)
7.8.2009 19:48
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, máme laradorku, krmíme pouze granulema, sice sem tam dostane nějakou dobrotku, ale 99% žrádla tvoří granule.Za prvé je to jednoduchší, za druhé pokud koupíte granule kvalitní, nemusíte dokupovat vitamíny a různé doplňky. Krmíme purinou proplanem, ale je i levnější a stejně dobrá varianta a několik, záleží na financích a jak to pesanovi sedne. Krmím dle tabuleka a jae to celkem v klidu. Luiss.Pokud budete chtít pošlu odkaz na psí forum kde je o krmivu veliká diskuse i na jednotlivé typy greanulí.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.143.253 (?)
23.8.2009 22:52

Prosím, poradí někdo jak naučit žrát pejska granule? Máme jej z útulku je to kříženec špice a jezevčíka a žral by jen maso, někdy si vezme psí dobrůtku, ale granule ne zkoušela jsem drahé, levné,malé, velké,měkké tvrdé, namočené a nevezme si nic jen k tomu čuchne a to je vše.Na radu nedávej mu nic jen ať má v misce granule vydržel 3dni nežrat, ale já ne, tak dostal zase masíčko.Míchla jsem je i rozdrobené do žrádla a on si vybere tak že zůstanou v misce.Chtěla bych mu to prostřídat a hlavně vlétě a také si myslím že v granulích je více vitamínů.Moc děkuji za rady.Marie

Připojit reakci

Čím krmíte?

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.153.130 (?)
24.8.2009 7:38

Zkuste granule zalít mlékem nebo vývarem z masa.

Připojit reakci

Čím krmíte?

Veselka10 (365) - xxx.xxx.134.151 (?)
10.8.2014 18:47

Granule NIKDY nekombinovat s mlékem! Může dojít k trávicím potížím.

K dotazu, když pes granule nechce, tak mu je nedávejte, stoprocentně kvalitní beztak neexistují. Granule jsou tolik oblíbené kvůli lenosti páníčků - dobře se skladují i dávkují, odpadá starost o přípravu jídla, prostě se nabere a hotovo.

Nejsem primárně proti granulím, ale považuji je za doplňkové krmivo pokud zvíře chce, nikoliv za hlavní.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.213.184 (?)
25.1.2016 13:19

my mame znacku MARP a granulky moc chutnaji maji i dobre slozeni tak nemusime uz dokupovat zadne takove ty vitaminy atd. srst je pekna s zoubky v dobre forme. na maso jsme nezvykali,  protoze stejne tam neni ten obsah vseho co ma za den do sebe nasoukat. :-) obcas maso dostane aejen prilezitostne

Připojit reakci

Čím krmíte?

Daniela. (29) - xxx.xxx.204.208 (?)
24.8.2009 12:55

Samozřejmě, že nejlepší strava pro pejsky jsou granule. Nemusíte hlídat obsah vitamínů, minerálů a výživných hodnot. Otázkou je, jaké granule budete pejskovi dávat. My krmíme eukanubou. Je sice dražší, ale nestaráme se vůbec o nic, jen dvakrát do roka přidáváme tablety na klouby, protože chováme velké plemeno.  Problém je, jak naučit pejska tyto granule žrát.  Myslím si, že váš pejsek je zmlsaný a že by opravdu nejlepší bylo ho nechat pár dní vyhládnout.  Jeden, nebo dva dny je málo. Musíte to prostě vydržet.  Pokud nezabere namáčení granulí, tak potom stejně budete muset udělat tento rázný postup.  Nebojte se, že se pejskovi něco stane.  Naopak je doporučováno, aby se jeden den v týdnu nedávalo pejskům dávat vůbec žádné žrádlo, aby si vyčistili žaludek.  Tak si váš pejsek pořádně vyčistí žaludek a až na něj přijde opravdový hlad, tak se určitě nažere i těch granulí.   Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

Čím krmíte?

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.250.138 (?)
24.8.2009 19:50

Samozřejmě, že pejsci mají raději maso než granule. Granule jsou nejlepší pro toho, kdo ty pejsky krmí, protože jen odsype z pytle a nemusí nic připravovat.

Tablety na klouby 2x do roka?... Hmm, bych si myslel, že to bude více méně placebo pro majitele psa, protože pokud je nutné něco pro výživu, tak si jistě pes nikde půl roku neschovává v těle ty důležité látky a pomalu si je neuvolňuje do kreního oběhu. Každý den jednu stoosmdesátinu? Jsem myslel, že potřebné látky si z potravy tělo vezme hned a je-li jich nadbytek zbytek vyloučí (pčípadně uloží ale většinou ve škodlivé formě, do jater, cirhoza, cholesterol do cév apod.).

My krmíme naše dvě psy granulemi kolem 200 Kč za 10 kg pytel, k tomu dostanou psy všechny zbytky z kuchyně včetně suchého chleba, ten je mimochodem u nich velmi oblíbený.

Vitamíny si psy najdou samy na zahradě, samy ožírají rybíz, třešně, jablka, broskve, hrušky, ořechy, švestky, ryngle atd. A pokud udělají dietbní chybu tak žerou trávu, která u nich vyvolá zvracení a to jim pomůže obnovit správnou rovnováhu v žaludku.

Připojit reakci

Čím krmíte?

babima (1) - xxx.xxx.143.253 (?)
25.8.2009 23:28

Děkuji Vám všem za radu, mlékem jsem zalévala, ale vývarem ne hned to zkusím.P.Danielo, ale není to kruté nedat mu 3dni nažrat?Ty granule jsem ještě neměla ato kupuji v obchodě pro psy ne v marketech, unás není takový výběr, ale někde se podívám.Marie

Připojit reakci

Čím krmíte?

Daniela. (29) - xxx.xxx.204.208 (?)
26.8.2009 0:21

Paní Marie, kruté to není, vím o čem mluvím.  Náš úplně první pejsek byl také zmlsaný. Jedl jen piškoty namočené do mléka, protože ho to tak naučili.  Nechali jsme ho vyhládnout a pak jsme mu do piškotů začali přidávat granule. Postupně jsme ubírali piškoty a přidávali granule, až si zvykl. Vzpomínám si, že tehdy víc jak tři dny nežral. Trochu zhubnul, ale to pak rychle dohonil.  Vydržte, jinak si pejsek ochočí Vás a to byste jistě nechtěla.  Zdravím - Daniela.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.7.33 (?)
26.8.2009 12:53

granule proplan purina, jednou týdně syrové vejce, jednou týdně syrové maso s kostí nebo jen kost, mrkev,ovoce, zelenina,piškotek pouze při cvičení když poslouchá.ale jinak terka smlsne všechno co najde, je to vysavač.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.143.253 (?)
16.9.2009 21:55

Zdravím Vás Danielo tak musím pochválit Beníka už začíná s granulemi jsou sice namočené a míchám do nich trochu masa z konzervy nebo vařené kuřecí, ale budu ubírat, veme si isuché jen trochu ale veme.Trvalo to tři dni než okusil.Marie

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.150.10 (?)
18.3.2013 18:32

paní Daniela má pravdu. Průměrný český člověk vydrží čekat 2-3 dny a pak psovi dá ale pes dokáže čekat a trucovat 5-7 dnů!!! Nebojte se toho, hlad je nejlepší kuchař.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.236.144 (?)
4.1.2010 11:10

Dobrý den, měli jsme stejný problém s našim rozmlsancem. Na radu chovatelky jsem mu do roku a půl vařila jen samé dobroty a když jsme přešli na granule několik dní nežral. Po třech dnech začal z donucení, ale vždy kolem misky několik dnů chodil, než našel odvahu. Nejlepší léčbou bylo pořídit druhého psa! Nyní, sotva granule nasypu, zmizí hned pryč rychlostí blesku! Pokud si nemůžete dovolit druhého pejska, půjčte si třeba od sousedů-musí se mít ale rádi. To také funguje. Zdraví Natálie

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.105.33 (?)
9.9.2009 19:21

Na svého pejska jsem vyzrála tímto způsobem, granule mu namáčím a přidám zarovnanou polévkovou lžící z konzervy 100% masa, udělám mu z toho prostě paštiku. Funguje to výborně, pejsek si není schopen nic "přebrat". Držím palečky, chce to jen trošičku trpělivosti.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.180.186 (?)
13.11.2009 9:01

Zdravím, chci jen upozornit, že nejsou granule jako granule a zajímavém je, že cenou se to poznat nedá.Jsou granule jako Purina, Hils,RC a kvalita ceně neodpovídá.Já osobně chovám Čivavu a Bernského salašnického psa a krmím Firstmate nebo Belcando a naprosto O.K.Veterináře známe jen z očkování.

Připojit reakci

Čím krmíte?

13.11.2009 16:28

To je sice pravda že nejsou granule jako granule a platit za kg vámi zmiňovaných cca 137 Kč opravdu nehodlám.Já osobně krmím NutriCanem a za 15 kg pytel platím 59O Kč, máme německou ovčandu trvale venku, v mrazech také a veternáře vidíme na jaře na návsi kdy přijede očkovat.Připomínám že NutriCan je česká značka.Dobré krmivo je i Brit, vše prémiové krmení.Nepodporujte cizinui když kvalitu máme taky doma:-))Hafanum zdar.David.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.180.186 (?)
27.12.2009 17:43

Mají krásný obal, to je vše, po dlouholetých zkušenostech vím.že Firstmte a Belcando jsou nejlepší co můžu psu dát a když na to nemáte tak krmte třeba ty levnější s pilinama.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.175.31 (?)
21.2.2010 22:30

Nechci strašit ale pejsek je podobně jako náš na dobré cestě dostávat jen masíčko. Náš snědení granulí podmiňuje stále většími porcemi kuřecího. Je vytrvalý, trpělivý a docela úspěšný. Nějak to s námi umí.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.52.88 (?)
7.6.2011 16:09

Jak víte, že v granulích, které kupujete vy je dostatek vitamínů???

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.48.211 (?)
15.11.2009 21:54

Ahoj, také zdravím všechny. Co se granulí týče, tak jsem zkusila snad úplně všechno, ale teď jsem zůstala u značky Chicopee. Tato značka vyhrála Německý test v kategorii prémiová krmiva a našemu ohařisku nejvíc chutnají rybí. Má po nich krásnou srst, malá hovínka :-) a prostě jsem srovnatelně spokojená jako třeba s nesrovnatelně drahou Pro Plankou.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.147.34 (?)
7.12.2009 9:12

hafanům zdar, my krmíme labíka, fenku,K9 a jsme spokojeni, najeli jsme na levné krmivo z marketů, jedla to v pohodě, ale srst neměla tak pěknou a hodně lupů, tak jsem najel zpět na K9,uvažuji o mixu, že bych přidával levnější, ale má to cenu?prý ty levné mají v sobě dost soli, proto psům chutnají, jinak samý šrot.Přidávám sem, tam sardinky, to miluje, ale málo, když dám hodně, má řídké hovínko a proběhne ji to.Takhle můžete dochucovat granule, když je pes nechce, viz výše... Jaké máte názory na levné krmení??

Připojit reakci

Čím krmíte?

11.12.2009 14:55

Levné krmení např ze supermaketů jsem nezkoušel, mám NO trvale venku a krmím Nutricanem, předtím Britem, osobně si myslím že jsou kvalitní a psum celkem chtnají.V zimě je namáčím do vývaru aby měla teplé na zahřátí.Já bych levné krmivo koupil možná tak jako doplněk aby něco v misce pes měl ale to je asi lepší opravdu připlatit a koupit něco lepšího.David.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.173.41 (?)
21.12.2009 6:08

Já si osobně myslím, že psovi samozdřejmě chutná víc maso než granule, ať jsou ze supermarketu nebo superprémiové.Krmetní granulemi je pro páníčky ale pohodlnější, krmím osobně Royal Canin a moje fenka je v dobré výživné kondici, ale jakmile jí dám masíčko, tak granule odmítá a 3 dny čeká, co jí dám do misky! Granule jsou sice plné vitamínů a stopových prvků, ale říkejte to psovi... Maso je maso.

Připojit reakci

Čím krmíte?

Hráběnka (17) - xxx.xxx.222.238 (?)
3.1.2010 12:44

Naše sedmiletá kříženka polkne cokoliv. Spí v předsíni, v létě taky někdy na půdě ve slámě, jak se jí zachce. Je zdravá, srst má krásně hustou. Dostává 2x denně menší rovnou sběračku těch nejobyčejnějších granulí a čerstvou vodu. Na zahradě si sama louská vlašáky, má ráda třešně přímo ze spodních větví, chleba, vařené brambory, kousek banánu, jablko od pusy, umyje zbytky z hrnce. Když je sama doma, nic si nevezme, i když je potrava volně na stole.            Jednou si posloužila na dvoře - nestihli jsme včas pověsit čerstvého zajíce ke stažení a za chvíli jsme našli kompletní předek i s celou kůží. Jen kýty chyběly. Hledala jsem spásu v kuchařce (co s těmi žebry, že), ale všechny recepty začínaly "vezmi dvě zaječí kýty"...

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.147.34 (?)
3.1.2010 21:30

náš labík ma plno lupů, nevíte co je nej?

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.184.88 (?)
23.3.2010 8:34

Ahoj, slyšela jsem, že jsou granule RC stříkány tukem a proto psům tolik chutnají, ale asi nic moc zdravého že? Kombinuji granule Calibra s vývarem a sem tam psovi uvařím vepřové nožičky. Papá dobře, ale jakmile jsou granule suché tak to není takový fičák. A kde nakupujete?

Připojit reakci

Čím krmíte?

25.3.2010 21:57

Náš pes dostává k obědu kuřecí maso a speciální granule dental a skin. Veterinářka ho zatím chválila a ptala se čím ho krmím. Námitky zatím nebyly a pes je celkem zdravý. Vzhledem k tomu že granule neobsahují čerstvé vitamíny je vhodné doplnit stravu čerstvým ovocem (např. jablíčko) nebo zeleninou (mrkev).

Připojit reakci

Čím krmíte?

26.3.2010 8:14

A co to je takový čerstvý vitamín? A víte, že třeba takový vitamín C pes v potravě nepotřebuje, protože si umí sám vyrobit?

Připojit reakci

Čím krmíte?

26.3.2010 20:41

Vitamíny si tělo vyrobit neumí!!!

Připojit reakci

Čím krmíte?

26.3.2010 21:17

Myslíte, že když napíšete hloupost a uděláte za ní tři vykřičníky tak že to bude jako správně?

Představte si, že i naše tělo, teda prý aspoň moje, si samo vyrábí vitamín D, tvorba probíhá v kůži, když na ni svítí slunce. No a pes si nějak vyrábí vitamín C, a bude to tak i když to popřete 5 vykřičníky.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.156.247 (?)
23.2.2010 20:13

Bude moc odvážné, když napíšu, že našemu malému kříženci dáváme zbytky? Většinou jsou to zbytky masa, majdy, zeleniny a těstovin z jídelny. Dřív nikdo o granulích nevěděl a krmilo se vším možným. Teď se nebudu dělat lepší, že svému pejsánkovi dávám vyváženou stravu. Nemám chovnou stanici.Granule si dá vyjímečně když už má masa dost. Všechno se někdy přejí... Pejsana někdo vyhodil z auta, pak se hladový toulal a honil slepice, tak ho chtěli zastřelit... U nás se má ten mazel dobře!

Ivana

Připojit reakci

Čím krmíte?

23.2.2010 21:04

Proč odvážné? My našim psinám taky dáváme všechny zbytky a ještě k tomu vylízat umaštěné hrnce. Akorát, že máme vlčáka a bígla a pro ně je těch zbytků málo, takže základem jsou granule a zbytky jen doplněk stravy.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.128.242 (?)
20.3.2010 13:53

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, čím krmit 8 letého psa kolii? Prvních 6 let dostával Chikopy (Čikopy), poslední dva roky Pedigree. Přestože má dostatek pohybu za poslední rok se spravil o 4 kg. Rád bych předešel i potížím kloubů, která je obvyklá u velkých plemen ve stáří.

Děkuji. Adam

Připojit reakci

Čím krmíte?

20.3.2010 16:53

Vy jste teda dobrý, jestli se pesana za poslední rok spravila o 4 kila, tak co s tím dělat,  je stejné jako u lidí, toho psa přecpáváte, tak ho nepřecpávajte.

Já se občas na naše psiny podívám kritickým okem, řeknu jim: Vy jste tlusté bečky, a začnu jim dávat o hrst granulí míň.

Připojit reakci

Čím krmíte?

micuko (42) - xxx.xxx.19.201 (?)
20.3.2010 19:11

Adame, veterinář a nebo v dobrém zverimexu vám poradí.Dnes jsou granule i pro obézní pejsky, jen je nutno dodržovat dávkování a odolat těm smutným kukadlům a nedávat nic na víc.Viděla jsem velmi obézní fenku labradora a po granulích které ji doporučil veterinář a opatrném "tělocviku" shodila po půl roce 6kg.Potřebovala dostat dolů ještě tak 10kg, ale nevím jestli se to podařilo, majitelé se i s pejskem odstěhovali.Hezký den.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.128.242 (?)
22.3.2010 19:07

Děkuji za rady.  Ano máte dost možná v něčem pravdu. Přestože dostává "jen" ty granule, dostane občas chleba, podotýkám, že suchý a ne celý krajíc! Má rád syrové brambory, ale ten dostane tak jednou za týden, pouze do konce roku, pak už také ne. Nezná sladkosti, kosti, bílé pečivo. Těch granulí dostane jednou denně 2/3 čtvrt.hrnku. - Tohle jsem měl napsat hned. Věřím, že mi veterinář poradí jaké granule dát, aby netloustl. Jen se bojím, aby mi nebylo doporučeno mu dávat granule, které někdo upřednostňuje aniž by tomu rozumněl - obchodník. Jednal jsem tak trochu impulzivně, protože jak mi radíte - poradí nejlépe veterinář. Děkuji za rady i Váš čas.

Hezký den, Vám všem! - Adam

Připojit reakci

Čím krmíte?

24.3.2010 7:31

Tady Adam si asi dělá srandu, 4 kila u kolie to je skoro nic,  když chce mermomocí granule na hubnutí od veterináře ať si pro ně jde. Bych řekl, že kdyby trochu zapojil rozum (svůj), tak by možná přišel na to, že by psovi dával do toho hrnku těch granulí trochu míň a měl by po problému.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.177.212 (?)
1.4.2010 1:00

Jak čtu zdější příspěvky tak jsem asi nějak mimo. Vím, že se obecně granule velmi doporučují, no mám svůj rozum a ten mi říká něco jiného.

Takže můj pesánek voříšek má granule k dispozici jako doplňkové jídlo když má chuť a jinak běžné jídlo jsou konzervy a "čisté" - nekořeněné vařené maso s vločkami, mrkvičkou, občas syrovým vajíčkem na střídačku.

Odmítám dávat jakákoliv lidská kořeněná jídla, i když přiznávám, že občas něco vyloudí... a to jsem pak vzteky bez sebe: D.

Konzultovala jsem to s veterinářem a ten mi to odsouhlasil s dodatkem, že se nesmí přejídat, což nedělá. Je mu 15 let a i když je po těžké autonehodě (v 10ti letech) je stále v dobré kondici.

Nicméně každý pes je jiný a tomu by mělo odpovídat i to co jí...

Hlídala jsem pejska známé, dostala jsem pro něj speciální granule pro citlivé žaludky... měl velké zažívací potíže už od několika měsíců... nedalo mi to a koupila jsem jiné "PDG" k tomu konzervy a světe div se, když jsem ho vracela, problémy už nebyly... možná náhoda, ale...

Jo a ještě k tomu domácímu jídlu, jak to někdo psal... nelíbí se mi to, ale... jeden pán si pořídil pejska z útulku, týraného a nedůvěřivého, krmil ho tím co jedl sám, ale přesto vím, že si pesan prožil klidné stáří a byl spokojený, protože dostal víc než jen misku žrádla...

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.179.90 (?)
14.4.2010 17:38

ahojky, určitě hodně záleží na co je psík zvyklý. Náš maďarský ohař konzumuje především maso a prokládá to granulemi pro aktivní psy naopak oříšek mojí tchýně papá výhradně granulky, protože vše ostatní vyblinká. Je už hodně starý, tak dostává Chicopee Senior a i v 16ti letech vypadá výborně. Jakmile ucítí fenečku ještě pookřeje :-)

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.154.237 (?)
10.11.2010 21:47
Granule a psie konzervy je vinikajúci vynález. Ich množstvo a kvalita závisí od výkonu a zaťaženia psa. Ak má niekto psa celé dni zatvoreného v koterci, nemal by mu dávať veľa kvalitného jedla. Ak má pes chudnúť tak tak isto ako človek zvýšeným pohybom, nie hladovením. Nikto nemusí mať obavy, že pre psa je stále jeden druh druh potravy utrpením. To len my ľudia sme rozmlsaní a chceme stále nejaké nové dobroty. Divoký pes si v prírode raz za týždeň uloví nejakú mrcinu a to isté žerie celý život. Ani mäso ako svalovina nie je pre psa žiadna pochúťka. Pre psa najhodnotnejšie sú surové vnútornosti bylinožravcov s nestrávenými zvyškami potravy. Ak pes náhodou ujde z domu a dostane sa ku sliepkam, takmer vždy im vytrhne práve tie vnútornosti a zbytok, práve to podľa nás chutné mäsko nechá ležať.
Připojit reakci

Čím krmíte?

11.11.2010 7:47

Ak pes náhodou ujde z domu a dostane sa ku sliepkam, takmer vždy im vytrhne práve tie vnútornosti a zbytok, práve to podľa nás chutné mäsko nechá ležať....no nevím jak vaši psi, ale naši v takovém případě sežerou slepici celou, i s peřím.

Ak má pes chudnúť tak tak isto ako človek zvýšeným pohybom, nie hladovením...to taky pro naše psiny neplatí, když je chci zhubnout, tak jim dám míň žrádla a psi pěkně hubnou, na to jsem mistr, zhubnout psa mi nedělá žádný problém. Škoda, že to tak neumím i sám se sebou.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.223.117 (?)
12.11.2010 16:59

já bych doporučila, zmenši dávku a přejít řeba na nějaké light granule+pohyb.Pedigree je hlavně značka nafouklá reklamou a rozhodně ve stejné cenové kategorii najdete kvalitnější granule

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.156.74 (?)
18.5.2011 22:12
Tak já mám 14 letou fenku vořešáka - veterináře známe jen z očkování. Nikdy nejedla granule, byla to většinou rýže, maso, zbytky od oběda a nikdy ji nic nebylo. Krásná, zdravá. Teď mám tři roky výmařího samce. Ať krmíme čím krmíme, je to peklo, nikdy jsem neviděla horší zažívání. Z granulí zácpy z masa průjem, zvrací ho a podle veterináře je v pořádku. Objevili jsme krmivo PLATINUM NATURAL a je to snad jediný krmivo ze všech co máme, po čem mu není špatně a má normální trávení... Doporučuji...
Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.97.74 (?)
28.5.2011 12:40

Zkuste třeba Belcando nebo FirstMate.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.130.41 (?)
28.8.2013 21:43

Nedáváte velké porcě?Náš pes velké porce vyzvrací.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.254.219 (?)
1.9.2013 20:42

Náš veterinář doporučil našemu starouškovi superprémiové krmivo Marp. Je to drahé, ale kdyby mu to pomohlo...

Nemáte s ním někdo zkušenosti?

Připojit reakci

Čím krmíte?

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.247.50 (?)
2.9.2013 15:03

Marp neznám, ale moje zkušenost je taková, že pokud starý nemocný pes začne odmítat obvyklé krmivo, tak už mu nic nepomůže. Už jsme párkrát taky měli psího starouška a když pak přestával žrát, tak už nepomohlo ani zkoušet dávat mu nějakou jinou snad  lepší stravu.

Připojit reakci

Čím krmíte?

tatnda (62) - xxx.xxx.167.132 (?)
7.9.2013 12:15

Zdravím milovníky zvířat, tchán měl starou fenku ovčáka a ta nechtěla žrát, vysledoval u ní, že se chodí sice vyprazdňovat, ale nikde žádná hromádka... měla zácpu, zkoušeli kde co, ale pak pomohlo jen prstíkem z konečníku vyndat hovínka tvrdá jako kámen, pak byla zase v klidu, alespoň na chvilku, měla něco 14 let.

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.167.132 (?)
6.1.2014 15:02

zdravím milovníky pejsků a mám dotaz zda je někde porovnání granulí pro pejsky, pokud možno nějaké aktuálnější, rozhodujeme se co koupit pro naší novou labradorku.Kdysi ksme krmili až do dospělosti asi dvou let K9...

Připojit reakci

Čím krmíte?

pylorus (50) - xxx.xxx.153.234 (?)
24.1.2014 10:51

Ahoj všem - již delší dobu jsme velmi spokojení s německými granulemi Aldi - Romeo. Než začnete pištět cosi o marketech, tak vězte, že granule se umístili výborně v testu německého klubu spotřebiletů (stiftung warentest). Odkaz na test je zde.

Ve štěněčím věku jsme naše Kavkáky krmili masem + Royal Canin Giant junior. Nyní v dospělém věku krmíme cca ze 2/3 zmiňovanými granulemi Romeo a zbytek maso, zelenina, občas kosti. 

U těchto granulí je vynikající poměr cena / výkon. 1kg stojí 1€. 

Kdo máte možnost koupit, doporučuji.

Martin

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.227.2 (?)
26.6.2014 17:38

Krmim Orijen Fish-13,5 kg balik 2-tisice, je to drahe, ale asi snad kvalitni.Slozeni 75% ryba losos,25 % ovoce zelenina, zbytek vitaminy atd.Vcelku doporucuji.Nemelo by se krmit, tam,kde je kukurice, brambor,obiloviny, to pry neni pro psa.

Připojit reakci

Čím krmíte?

Ferda Mravenec (104) - xxx.xxx.247.50 (?)
27.6.2014 14:29

A proč si myslíte, že je to to pravé pro psa?

Myslíte, že někde existuje psovitá šelma, která by měla ve stravě ze 75 % losasa?

Víte, že u vlků v přírodě tvoří maso méně než polovinu potravy?

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.178.38 (?)
27.6.2014 20:51

Orijen jsou vcelku kvalitní granule. Brambory už se doporučujou, hlavně v light granulích, protože,,jen tak projdou" zažívacím traktem, pes je moc dobře netráví. Já krmím Wolfsblut jako doplňkové krmivo - třeba teď, když je tu kolem háravka a nežerou, nemá cenu jim vařit, protože s tím chodíme týden tam a zase zpátky a nakonec to stejně zkyšeno Jimak, ají ráno trošku granulí jen tak na chuť a kousek syrových vepřových žeber, k večeři vařené: maso, zelenina, ovoce, někdy příloha... Konvalinka

Připojit reakci

Čím krmíte?

adri (1) - xxx.xxx.58.247 (?)
10.8.2014 15:44

to tu nikto nekrmi masom? kukam ako puk, ze ked uz maso, tak varene... naco? jaaaj, on si predsa aj vlk v prirode rozlozi ohnik, aby si upiekol to, co chyti, ze? :) ok, teraz vazne - ak sa bojite chorob zo suroveho masa, premrazit ho. ale je fakt, ze vnutornosti varim A) pre istotu a po B) nasa pesanda nema rada sliznate makke trepave kusky, takze varim (po uvareni ztuhnu) plucka, vemeno, ledvinky, jatro. k tomu obcas ovesne vlocky/testoviny a hlavne kosti... masove kosti, nie oholene zo stola, nie tepelne upravene - zebra obalene masem, kureci skelety, cele kureci stehna, praseci hlavy a vlastne aj vykostene lopatky a stehenne kosti (kosti su na celu diskusiu, psa celozivotne na granulach jedna kost zabije, creva uz nevedia fungovat, nas pes kostuje odmalicka)... a ked ma napadne mlieko, tvaroch, syr (hlavne neslane), cele vajko... zelenina je v sezone formou samoobsluhy zo zahrady, mimo sezony nastruhana a priesana so uvarenych vnutornosti (do jatyrek schovam vsetko, tie proste miluje)

jako dobrutku susene kousky kuzi...

granule su pre nu mnamka :) dostava ich za odmenu na prechadzke bez voditka za splnenie pokynov a pod.

maso som nakupovala od sokol falca, teraz uz ani nevozia na SR a hlavne mam blizko velkoobchod, kde kupujem ludske maso aj pre psa.

skratka snaha o BARF. :)

adri

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.178.38 (?)
11.8.2014 11:42

Ale krmíme masem, ale tím ovařeným. jsem ráda, že mi ho alespoň takto začali žrát, protože k syrovému se nechtěli ani přiblížit. Teď mají to chviličku povařené, žebra ke snídani mají syrová, ta jim kupodivu nevadila nikdy. Jinak krmím v podstatě stejně jako Vy. Zeleninu vlastní bio ze zahrady, s těma krůtíma chrupkama, co mají nejčastěj, či nasekanýma kuřecíma skeletama, sní zeleninu v podstatě jakoukoliv. Konvalinka

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.66.91 (?)
25.1.2016 11:25

Také krmíme granulemi, teda stejnými jako vy, čili britem, nevím zda myslíte tyto: Brit 3kg premium adult L. My teda kupujeme už seniorku a jsme spokojení, pejskovi chutnají a ne vše mu vždy chutná, hlavně mu nechutnalo K9, nebo jiné granule, tyhle mu sedli a je od nich už prakticky od štěněte, pak mu přidáváme i konzervy Calibra, ty mu jedou jako jedná báseň, a pamlsky kupujeme Brit care, po těch ujíždí, jsou mnohem lepší, než mu dávat piškoty, sice to výjde dráže, ale pejsek je spokojený :) už mu bobkovi táhne na 11let, a to je co říct, má postavu dobrou a je stále vitální :)

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.100.255 (?)
24.9.2018 13:45

A dáváte navíc i nějaké vitaminy pejskům? Nevím, jestli stačí jen ty granule?

Připojit reakci

Čím krmíte?

host - xxx.xxx.214.72 (?)
6.11.2018 13:21

Ja dávam vitaminy. Ale s granulema mam problem. Pro naseho yorka jedine kvalitní, ktere mu sedí jsou royal canin. Cetla sem vsak nekde, ze obsahuji karcinogeny. Je to podle vas pravda, popr. kde to vim zistit? Celkem ma tahle sprava znepokojila, takze bych byla rada za diskuzi. Dekuku

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Uši u vlčáka167.11.2018495727
Čím krmíte?596.11.2018135644
Krmení Brit1230.9.201827234
Kolik a jaké krmivo?925.9.20188754
Pes bouřka, petardy318.9.2018617
Pes divně chodí711.9.2018772
Pes špatně čůrá528.8.2018746
Který pes chytá hraboše, hryzce1115.8.201816990
Antištěk - máte zkušenost?4613.8.2018141596
Kokršpaněl - kolik se dožije? 356.8.201881155
GPS a výcvikový obojek117.7.2018355
Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit3711.7.201889182
Border kolie do bytu?2925.6.201877172
Jak odstranit extrémní zápach v bytě po psech106.5.20183637
Výcvik pejska611.4.20182324
Uši nestojí1426.2.201835474
Kvalitní krmivo1515.2.201811851
štěně a bleška2619.1.201862749
2měsíční štěně rovnou ven do boudy?167.1.201832666
Pes s citlivým zažíváním - strava2123.12.201710943
Odnaučení kňučení1314.11.201751131
Domácí výcvik vlčáka63.11.201716133
Máte někdo zkušenosti se sousedem který nesnáší psy? 3325.10.201747862
Pes mi přeskakuje plot610.10.20173139
Alergie na chlupy610.10.20173491
Zápach v bytě1325.5.20178687
pes rozhrabuje zahradu207.4.201769861
Interaktivní hračky pro psy: kdo vyzkoušel?84.3.201711120
Jak odnaučit pejska kálet a močit v kotci37.2.20173356
Vhodnost lidských léků pro psy234.1.201772984
Vliv úplňku na chování psů a td219.12.20164872
Pes štěká2717.12.201685435
Pes hubne144.12.201630131
Bílá rasa a krmivo196.11.201657361
Jorkšírka přestala hárat1021.8.20169039
20 Malých ratlíků418.8.20164647
Bolestivé uši28.2.20163797
Nahnědlé dásně labradorského retrívra34.1.20165130
Labradorský retrívr210.11.20154507
Rotvajler1330.10.201536572
Další diskuze: 1, 2, 3, 4  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení Zadní Hovězí9:57
Výroba domácího sýra19.11.2018
Uzení Zadní Hovězí17.11.2018
Problémy s plechovou udírnou5.11.2018
Vše o konzervaci uzených výrobků pomocí vakuování4.11.2018
Uzení Zadní Hovězí3.11.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?14:04
Jak naroubovat višeň (podnož)?13:41
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?13:40
Jak naroubovat višeň (podnož)?13:23
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?13:12
Určení odrudy13:02
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů