Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Plazi > Africký šnek - péče

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.67.228 (?)
18.7.2019 20:33

Dobrý den, partnera mít nemusí máme 1 šneka 3 roky a na podzim měl mladé:-) 25ks doted ještě 9ks daruji nepodchytila jsem vajíčka ty bych byla schopna zlikvidovat ale vylezly už malé ulitky,,,nemůžu nikde udat,,,

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dobrý den, partnera mít nemusí máme 1 šneka ..., host, 18.7.2019
Prosím vás o radu, můj šnek má na sobě divné bouli... , host, 15.6.2019
syn dostal sneka domu pres prazdniny.moc o n..., host, 29.6.2018
Zdravím Vás. Zajíma mě zda sépiová kost je p..., host, 8.7.2017
Dobrý den, mám takový problém mí šnečci mi nakladl..., host, 17.4.2017

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.71.196 (?)
9.1.2010 15:08, počet návštěv: 262125
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Můj šnek žere jen salátovou okurku, ostatní zeleninu, ovoce ani listy různých druhů pokojových květin vůbec neochutnal. Co mu ještě můžu nabídnout ? Jak často se mění podestýlka, když žije ve sklenici od okurek? Na spaní se zavrtává do podestýlky-je normální?

Připojit reakci   

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.120.32 (?)
24.2.2010 9:30
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mám dva šneky asi měsíc, okurky jim taky chutnají nejvíc, ale žerou i rajče, jablko,vajíčko, vař.bramboru a kupodivu mango.Jsou zavrtaní přes den a vylézají večer po celém teráriu.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.121.219 (?)
1.10.2010 16:06

Mango, to je jasný, protože to je u nich v domovině normální. Zajímavý web o achatinách - achatinaweb.cz

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.198.138 (?)
13.6.2013 15:00

taky mám achatinu.asi už půl roku.a všude na stránkách píšou že musí mít partnera k sobě aby mohla mít mládata... poradíte?já mám jenom jednu achatinu..sad

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.87.98 (?)
10.4.2014 17:56
Šnek žádného partnera nepotřebuje rozmnožuje se sám
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.79.27 (?)
30.4.2014 13:54

taky nejsem žádná odbornice, ale to, že je hermafrodit, ještě neznamená, že se oplodní sám... potřebuje tedy partnera.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.127.48 (?)
11.5.2014 10:36

Taky jsem si to myslela, máme jednoho šneka a dneska jsem šla měnit podestýlku a našla jsem plno bílých vajíček, tky nechápu, jak je to možné, pomóc, já je nechci.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.124.1 (?)
27.11.2014 22:02

Pokud je nějaký živočich hermafrodit, nepotřebuje tedy jednoduše řečeno partnera - je oboupohlavní.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.220.85 (?)
24.1.2015 9:51

Taky jsem si myslela, že potřebuje druhého, ale asi před měsícem přišla 1. várka vajíček. Z té nebylo nic, ale za 3 týdny přišla další várka a po týdnu se šnečci vylíhli.Je rok starý, máme ho od miminka, takže není možný aby třeba někde ve zverimexu se oplodnil.Sama tomu nerozumím a terárko je plné malých a velký je opravdu jen jeden.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.205.246 (?)
30.3.2016 10:13

Ahoj, šneka máme asi rok.Partnera opravdu nepotřebuje. Jednoho krásného dne jsme našli v akvariu 60 malích šneků, byl to šok. :)

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.18.24 (?)
18.7.2016 8:38

Dobrý den, včera nám šnek snesl 11 vajíček (od února je sám), je možné, že snese ještě další vajíčka v blízké době, nebo zase až po spáření? díky za odpověď Olča

Připojit reakci

Africký šnek - péče

kristbart (1) - xxx.xxx.245.241 (?)
3.10.2014 17:22

Dobrý den, také bych se chtěla zeptat. :) Mám 2 šneky už rok a pořád nemůžu přijít na to, proč nemají mláďátka :) Mohl by jste mi někdo poradit jak na to? :) děkuju za odpověd :)

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.197.194 (?)
11.4.2015 18:59

Dobrý den, sice to k tomu moc nesouvisí ale mám taky jednoho šnečka a chtěla bych vědět jak poznám že se zrovna oplodňuje?Předem děkuji za odpovď :)

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.202.18 (?)
6.6.2016 14:32

Já mám achatinu 3 roky a měla jsem 7 krát mladé a partnera jsem nemněla

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.67.228 (?)
18.7.2019 20:33

Dobrý den, partnera mít nemusí máme 1 šneka 3 roky a na podzim měl mladé:-) 25ks doted ještě 9ks daruji nepodchytila jsem vajíčka ty bych byla schopna zlikvidovat ale vylezly už malé ulitky,,,nemůžu nikde udat,,,

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.181.122 (?)
10.10.2010 20:03
Moji šneci to samé. Jablko jen tak ochutnali ale jinak jim moc nejede.Žijí též pouze na okurce.Podestýlku měním podle potřeby.Jelikož mám větší akvárium, měním tak cca jednou za dva měsíce.
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.193.53 (?)
14.2.2011 20:49

Mám od Vánoc šneka.Dávám mu sépiovou kost aby se mu vyvíjela ulita.Začala mu popraskávat a neustále si tu okrajní loupe.Poraďte co stím

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.41.105 (?)
25.3.2011 14:46

nejsem sice odborník, ale četla jsem že třeba citrusy a rajčata vápník ničí, tak to možná bude stravou

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.110.160 (?)
24.11.2012 1:03

Mám dva africké šneky, jeden má ulitu v pohodě a druhému popraskává a žerou oba stejnou stravu a už vůbec ne citrusy. Nechápu to. Rajčata jim sice dávám a mají je rádi, ale jeden je v pořádku a druhý ne, tak to asi rajčetem nebude.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.232.108 (?)
25.6.2014 13:46

Rada pro všehny jestli si pořizujete šneka afrického tak to pořadně zvažte protože my máme 4.šneky africké a jeden má velkou ulitu jako decimetr a něco a jak vám vyrostou tak hrozně žerou a je to slyšet dejte si pozor na nedovřené terárium my jme je chytaly i s omítkou podestýlka by měla být rašelina nebo kokosobá podestýlka rozhodně ne hobliny nebo piliny(vysuší mu to tělo) šneky máme asi 2 a půl roku a ještě se nerozmnožili u šneků se sice nerozlišuje pohlaví při rozmnožování ale k rozmnožování jsou potřeba dva hodně jim chutnají piškoty ale nesmítejim jich dávat hodně asi tak2 za týden.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.127.48 (?)
30.6.2014 15:03

My měli před rokem a půl dva šneky, jeden nám zahynul a toho druhého už máme rok a čtvrt samotného. Nedávno jsem objevila vajíčka, která jsem zničila. Prej stejně nebudou oplodněná, když nemá partnera, ale asi po měsíci další várka a než jsem je stačila zničit, tak se vylíhli Takže zřejmě opravdu stačí, když má dobré podmínky. Nebo si to neumím vysvětlit. Taky jsem věděla, že je hermafrodit, ale myslela jsem, že k tomu musí být dva.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.92.38 (?)
1.7.2014 13:24

Hermafrodit - to je takové 2 v 1 - má obojí pohlaví v jednom těle a žádného partnera tudíž nepotřebuje, oplodní sám sebe. Zní to hrozně, ale je to opravdu tak.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

asichovatel (1) - xxx.xxx.202.20 (?)
10.10.2015 17:21

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Dostali jsme 3 šneky a jsem úplný laik v chovu tohoto,,plaza''. Mám jen velmi malou představu co vše k chovu potřebuji, zatím jsou v plastové do'ze jak jsme je dostali(kokosová drť a sépiová kost),mám připraveno 70l terárium, ale nevím,,jak ho zařídit'' :-). Děkuji. 

Připojit reakci

Africký šnek - péče

Veselka10 (365) - xxx.xxx.38.122 (?)
11.10.2015 1:22

Šneci se rádi koupou, takže je dobré, aby v teráriu měli i menší koupaliště/malé jezírko/misku s vodou, samozřejmě v případě misky tak, aby ji nepřevrhli.

Jinak jsou velmi nenároční, rádi prozkoumají, tak je dobré, aby měli prostor na průzkum. 

Mimo to kokosová drť musí být přiměřeně vlhká a je nutné zajistit jim odvětrávání v úrovni/blízko "zeminy".

Sepiová kost je jasná. Co se jídla týče, tak se mi osvědčil mladý salát zapíchnutý včetně kořene. Dá se dobře předpěstovat v malém pařníčku i za oknem. Výhodou je, že se o to pak není třeba nějak výjimečně starat, nejsou hnijící zbytky. Po sežrání se prostě vyndá zbytek kořene a zasadí další. Jinak ten salát mají nejradši, poměrně dobře jim jede také okurka aj., ale u většiny je třeba dbát na čerstvost, protože se brzo objeví mušky a to pak, kromě jiného, ani šneky nezajímá.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.9.198 (?)
5.10.2016 11:34

mám šnečka 3 roky dnes jsem zpozorovala že je úplně zalezlý v ulitě není vůbec vydět ulita je lehká než bývala asi umřel že? Ale nesmrdí nic neteče nevím... sad

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.9.198 (?)
5.10.2016 11:36

už vylezl ale strašně jsem se lekla byl úplně jiný huráááá žije

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.105.187 (?)
5.3.2017 18:52

Dobrý večer.Mám doma šneka Afrického a myslím si že má nějaký nádor nebo něco..Chtěla bych poradit co to může být..

Obrázky:
Africký šnek
Africký šnek
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.11.11 (?)
29.6.2018 14:04

syn dostal sneka domu pres prazdniny.moc o nem nevime.muzete nam poradit co mu davat jist je v akvarku a ma tam raselinu.muzeme ho brat do ruky.dekujem

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.55.114 (?)
30.8.2014 17:57

Mam 5 šnečku a už dva dny jsou schováni v ulitě. Co to znamená?

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.20.66 (?)
1.11.2014 14:37

dobry den, je to tim ze maji malo energie. davate jim sepiovou kost?

A co jim davate jist?

Mohou jíst : A - ananas, avokádo

B - banán, bazelka,bezové květy, brambora (vařená i syrová),brokolice, broskev

C - celer, cuketa,čekanka, čočka (vařená nebo čerstvá)

D - datle

F - fazolky (zelené),fíky

H - hroznové víno, hrášek (vařený nebo čerstvý),hruška

J - jablko, jahoda,jetel

K - kapusta, kedlubnové listy, kiwi,kopretina, kopřiva,kukuřice (vařená nebo čerstvá),květák

L - lilek

M - mango, maracuja,meloun, meruňka, mrkev

N - nektarinka

O - okurka

P - pampeliška (květ i listy),papaja, paprika,polníček, pórek

R - rajče, rucola,řepa

S - salát (ledový i obyčejný),sladké brambory, špenát,švestky

T - třešně

V - vejce (vařené)

Z - žampion

Jako podestýlku KOKOSOVÉ VLÁKNO(dá se koupit ve zverimexu), pro lepší tvrdost ulity je SÉPIOVÁ KOST(dá se koupit ve zverimexu).

Obrázky:

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.55.98 (?)
25.3.2015 18:52

Mám sedm šneků. Pět z nich zhruba od vánoc, rostou jako diví, papkají nejraději okurku, žijí na kokosové drti a mají i sepiovou kost. Očividně se jim daří skvěle a jsou neustále v pohybu. Kromě nich ale mám i dva větší, nevím, jak jsou staří, dostala jsem je už větší, jsou asi 8 cm, ale už nejméně dva týdny zůstávají zalezlí pod podestýlkou. I když jsem je vytáhla ven, jsou nějak zapouzdření, jednoduše vypadají, jako mrtví, ale nejsou cítit, tak myslím, že žijí. Už se to stalo jednou a pak se zničeho nic probrali a začali se normálně hýbat. Nevíte čím to může být a co s tím?

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.151.222 (?)
13.10.2014 20:03

mám pár dnů starý šneky a včera byly 3 a dnes jsou 4 jak je to možné?frown

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.223.3 (?)
2.5.2015 22:22

Tak asi byl ten jeden šnek někde zahrabaný

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.119.78 (?)
27.3.2017 10:50

Kupte jim vitamíny pro želvy na krunýř, je to v podobě prášku kterým jim posypete jejich nejchutnější potravu a tím jsme spravili ulitu našeho Šplhouna. Dají se koupit i vitamínové granule ale těch si ani nevšiml. A dbejte na dostatečnou vlhkost, stavá se to že se jim prý vysušuje. My jsme to vyřešili, že jsme mu koupili kameninovou misku na vodu kde se často potapí.  Taky jsme mu pořídili veliké akvárium h30xš70xv45cm a aby jsme tam nemuseli dávat tolik kokos. zeminy od poloviny jsme mu tam nasypaly kulate 4-5cm velké kameny a zasadili trs trávy z parku a od té doby je šnek velice aktivní přes den a v noci si zaleze spát pod trávu takže dělá rámus přes den a v noci máme klid. Akorád že ty obrovské kameny stěhuje, protože zaléza pod ně a přes jejich velikost nemá problém je nadzvedávat. Celkově se víc zdržuje na kamenech nez na zemině. Krmíme ho především salátem, špenátem, rukolou, okurkou a houbou (žampion, hlíza) v trávě jen spí takže ji neokusuje a musím ji stříhat aby se mi nerozrostla jen pampelišku jí. Sépiovou kost měním každý týden a vodu každý den. Jednou týdně ho též koupeme v ruce pod tekouci vodou chladnější ne ledovou. Koupáni si velice užívá a je pocelou dobu celý vylezlý nikterak se neschovává. Taky jsme zjistili že se velice rád drbe ze strany od tykadel až k ulitě na prst se natlačí a snaží se natahovat aby drbání bylo delší. Z ruky je někdy problém ho sundat protože se přicucne celím tělěm a nechce se pustit rád se nosí. Tak to jsou mé skušenosti s naším Šplhounem

Obrázky:
Šnek hoblina
Šnek hoblina
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.63.76 (?)
17.4.2017 4:47
Dobrý den, mám takový problém mí šnečci mi nakladli vajíčka ale než jsem si jich stačil všimnout už se všechny vylíhli a celkem jich je asi 100 poradíte mi co s nimi mám dělat? 100 šneků je přeci nereálné chovat
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.120.204 (?)
8.7.2017 22:23

Zdravím Vás. Zajíma mě zda sépiová kost je pro šneka lepší suchá nebo je lepší ji trochu smočit? Děkuju předem za odpověď. 

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.121.134 (?)
30.1.2016 13:42

Mám šneky od listopadu a žijí také jen na okurce. Nic jiného nechtějí, zkoušela jsem jim dávat i bramboru, salát a jablko. Toho se jen dotkli ta stejně šli zas na okurku.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.213.22 (?)
8.1.2011 8:12
Budu toho šneka mít za 2 dny a chtela bych se zeptat co tento africky snek ji?
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.45.68 (?)
3.5.2011 16:34

Mám šneky 2 dny a nevím proč se mi jeden šnek vůbec nehýbá. Má obsah ulity tělo a celý od slizu? Umřel?

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.46.117 (?)
15.8.2011 18:00

Doporučuji pampelišky, nebo spíše zelené listy z nich. Moji šneci jsou po nich jako diví. Za půl roku jsou tak 2Ox větší.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.79.12 (?)
21.8.2011 19:12

ahoj potrebuji poradit dostal jsem sneka ale nevim jaky je to presne druh.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.198.5 (?)
15.1.2012 11:01

žije ve sklenici od okurek ježiši nic proti ale je to chudáák měl by mít nakééé terarko nebo akváárko po případe faunxbox... zavrtává se do kokosového vlakna to znamenáá že de spát.  no a jí jen okurku no tak mu davej jen okurku a máš to no

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.252.91 (?)
25.1.2012 14:51

Mám 2 šneky a jeden se mě "zavíčkoval".Může mi někdo poradit, co to dělá?Kdy se zase probere?

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.249.83 (?)
30.1.2012 19:03

Z toho" zavíčkování " mám asi 80 miminek.Už je v poho.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.64.242 (?)
30.1.2012 20:18

jaký je jeho latinský název?? je to jedna s oblovek, ale jaká??

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.245.161 (?)
6.2.2012 14:41

Ahoj, během půl roku jsem se stala majitelkou padesáti malých drobečků, kteří jsou potomky dvou obrů. Pokud mohu poradit k tomu zavíčkování... nikdy se šnek nazavíčkuje před kladením vajec, ale jen v případě nízké vlhkosti a teploty. Je potřeba dvakrát denně vhčit terárko a udržovat teplotu kolem 25-28C. Pokud teplota v terárku klesne, tak si šneček uzavře domeček a spinká, jako spousta jiných šneků v přírodě.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.128.6 (?)
19.10.2012 21:21

Ahoj, já mám 2 obrovzké šneky a dva malé a ještě k tomu rozmnožování jak se to pozná nevíte odpovězte (co nejdříve) spěcháto. Děkuji předem!smiley

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.138.18 (?)
8.11.2012 19:52

Já mám 4 šnečky.Jsou jim asi dva týdny.Slyšel jsem o tom že někdy nějací mladí po vylíhnutí do měsíce zahynou.U mě jsou všichni pohromadě a 3 jsou divoký a jeden skoro jen spí.Je to normální?Vždy se zbudíkolem15hodin, udělá hovínka, sni kousek okurky a zase spí.Já se bojím že uhyne.surprise

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.18.54 (?)
24.7.2012 9:42

Ahoj taky se mi zavickovala a mylsim ze je to proto ze mas malou vlhkost v terariu musis ho vlhcit 2x denne a nevim kdy se proberou :/ to by me take zajmalo :/

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.247.5 (?)
11.1.2013 17:44

má jenom zimní spánek

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.249.169 (?)
8.10.2013 11:15

Mám šnečků 6, ale jeden se pořád víčkuje a nechce nic žrát a na tykadélku a hlavičce má bílý flíček, nevíte někdo co by to mohlo být? Je mi to divné protože všichni ostatní normálně žerou, nevíčkují se a rostou jako z vody :(

Jinak když se tu bavíte o tom jídle tak moji doslova milujou cuketu, do rána z ní vždyky zbydou jen šlupky, ale musí být mladá a menší ne ta velká s tvrdou šlupkou a ještě maji rádi mrkev, okurka je samozřejmostí :)

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.230.85 (?)
7.12.2015 23:47
Kdyz se snek zavickuje tak to znamena ze se dava do zimniho spanku a to delaj jen kdyz ho mas nekde kde na to terarko de chlad lepe receno tahne tak mu to musis strnout tu slupku takovou a dat ho nekam kde je teplo ale ne na primi teplo nekam na stul nebo tak
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.206.242 (?)
24.3.2012 8:34

ahojky mel bys mu poridit neco vetsiho nez sklenici od okurak a do podestylky se zahrabavají všichni sneci

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.85.110 (?)
26.5.2012 10:07

Ahojte v pondělí dostanu afrického šneka je teprve mládě, myslíte že ho můžu dát i do plastové otvírací a průhledné krabice?

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.137.154 (?)
25.6.2012 9:18

Můj jí zase spíš jen pampelišky laugh, Zavrtává se, aby mu bylo teplo, je normální :D

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.48.28 (?)
18.11.2012 16:38

je to normálni protozekdyz api tak se musi zahrabat muze jist cokoli treba salat hlavkovy cuketu slupku banan jablko co koli ale ve sklenici od okurek nemuze zit mohl bych chcipnout nebo onemocnet musi mit nejakou plastovou krabici

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.91.178 (?)
18.11.2012 20:27

Tak na slovensku už jsou ve volné přírodě.Zimu přežijí zahrabani v zemi.No zahrádkáři a zemědělci se mají na co těšit.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.198.138 (?)
13.6.2013 14:48

To že tvůj šnek žere jen salátovou okurku je normální winkoblíbil si jí! to že na spaní se zavrtává do podestýlky je taky normální..

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.145.208 (?)
12.7.2013 19:36

Jak často musí šneci jíst? Jsou na okurce...

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.50.240 (?)
9.9.2013 21:25

Ahojky, okurka je pro šneky jen zdroj vody a nenahradí jídlo v tom případě by měli dostávat i jinou potravu.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.146.140 (?)
24.2.2014 14:23

Myslím, že šneci vydrží poměrně dlouho bez jídla. Jako v přirozeném prostředí se primárně plazí za potravou, která má vysoký obsah vody, proto ty okurky.) Potom, podle svého rozpoložení si třeba nalezou i na to ostatní, ale může se stát, že třeba týden se nedotkou ničeho jiného než jen té okurky a sépiové kosti, popř. salátu. Teda, takovou mám zkušenost :)

Proto lezou i na rajče, když jim ho lidé dají, i přestože asi není nejvhodnější pro tu kyselinu.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.169.235 (?)
11.9.2013 15:59

Můžeš mu dát sépiovou kost aby mohl mít dostatek vápníku. Méla by se vyméňovat mnohem častéji podestýlka ne v terárku. A spát pod podestýlku je naprosto normální. Nemá tak moc rád světlo aby na němpořád byl.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.35.55 (?)
12.1.2014 13:08

Naši šneci se živí hlavně plátky okurek, potom salátem a slupkami z mrkve. Jako podestýlka je vhodné kokosové stelivo, může se však použít i rašelina.

Terárko jsme jim vybavili kamenem, nádobkou na vodu a sépiovou kostí.

Ta přispívá k vývoji ulity. Dříve se jim dolní část ulitky odlamovala, ale jenom

proto, že byli pár dnů po vylíhnutí. Dnes už jim ulita normálka drží. Podestýlku jim měníme tak za měsíc a půl.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.176.169 (?)
9.7.2014 20:25

Chci se zeptat, jestli když vypustím oblovku žravou ven, bude za sebou nechávat sliz???spechá to.

předem děkuji.

Připojit reakci

Africký šnek - péče

adamkonecny1 (1) - xxx.xxx.132.129 (?)
28.9.2014 15:44

Samozdřejmně že jo, oni moc zanechávají slizké cesty :)

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.70.135 (?)
15.6.2019 12:55
Prosím vás o radu, můj šnek má na sobě divné boulicky a ty pak prasknou a má tam flek, čím to může být?
Obrázky:

Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.20.66 (?)
2.11.2014 9:29
Ten sliz za sebou nechávat bude, ale né moc, když chcete aby se vaši šneci proběhli tak ať lezou třeba po vás, je to příjemné a na víc to pomáhá na různé kožní problémy a vyrážky.
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.97.138 (?)
22.1.2014 17:06
Muj jí salat a okurek mu vubec nedelavam a jeste mu davam sepiovou kost
Připojit reakci

Africký šnek - péče

host - xxx.xxx.158.30 (?)
20.11.2015 17:27

Nebojte se můj šnek je taky mlsný, ale to ničemu nevadí. Občas mu zkuste dát třeba salát buď ledový nebo normální, ale jinak nic. A podestýlka se nemění moc často stačí třeba vybrat jen jeho výkaly a podestýlku vyměnit 1-2 do 2 měsiců a zavrtává se do podestýlky proto, že mu je třeba zima nebo se mu tam jenom líbí raději zkontrolujte teplotu kdyžtak dejte sklenici třeba na deset minut pod žárovku nebo na nějaké teplé místo a bude to v pořádku a hlavně musíte ho kropit já na to používám rozprašovač na květiny. Jsem ráda, že jsem mohla poradit

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Africký šnek - péče6918.7.2019262126
mám na zahradě hady - co s nimi?1429.10.201859220
Jak chránit zahradu před hady 2625.4.201878633
Probuzení afrického šneka227.3.20176795
Snek africky 527.3.20178545
Had na zahradě 2515.7.201570965
Mlok? 1810.9.201444460
jak odlákat zmije od obydlí 1420.11.201251497
Leguán zelený224.8.20128092
Jak na slepýše142.3.201243823
Jak nalákat na zahradu hady - slepýše, užovky apod.?813.2.201228763
Ještěrka514.1.200914999
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Kaiserova elektrická udírna13.8.2019
Kaiserova elektrická udírna12.8.2019
Uzení masa11.8.2019
Kaiserova elektrická udírna7.8.2019
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
5/4 hadice doporuceni10:16
Melouny - jaká podnož9:43
Očkování lísky turecké8:39
Ide to aj (ne)chemicky6:57
5/4 hadice doporuceni6:50
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II20.8.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů