Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Ovce > Pořizovat plemenného berana či ne?

Pořizovat plemenného berana či ne?

host - xxx.xxx.47.186 (?)
18.3.2014 18:05
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, chtěli bychom si pořídit ovečky, sháním proto informace ohledně jejich registrace, několik věcí mi není úplně jasných, poradí mi prosím někdo?

Co se týče samotného průběhu registrace chovu a ovcí, ten je mi, alespoň myslím, celkem jasný – zaslat registrační lístek pro získání čísla provozovny, objednání známek, jejich navěšení a následné přihlášení ovcí atd…

Co mi ale není úplně jasné – zda je nutné mít speciálně plemenného berana či mi postačí „obyčejný“ – respektive, zda to případné kontroly vyžadují?

Pokud ano a pořídili bychom ho, plynou z toho potom nějaké povinnosti (nějaké poplatky „plemenářskému svazu“ či co)?

Dál by mne zajímalo, kde a v jakém cenovém rozmezí lze takového berana pořídit (případně, zda se to dá někde zjistit)?

Na závěr mám ještě dotaz k celkovým povinnostem vyplývajícím z registrace ovcí – co vše případné kontroly požadují, co kontrolují – zda například požadují nějakou určitou velikost pastvy na jednu ovci, zda kontrolují chlév atd…?

Mnohokrát děkuji za každou radu a omlouvám se, pokud jsou mé otázky příliš hloupé. Raději zjišťuji věci a detaily ještě předem, dokud je čas, než až příliš pozdě, abychom měli vše v pořádku. Děkuji za pochopení! Monika

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství12.2.2020
Pec na pizzu12.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství11.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství10.2.2020
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Mušky smutnice v bytě13:12
Prolectus - Moniliova spala13:04
Prolectus - Moniliova spala12:54
Nádrž na vodu - zelený povlak na stěnách12:52
Nádrž na vodu - zelený povlak na stěnách9:38
Brambory se předčasně rozváří - co s tím?9:24
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů