Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Ovce > Co na okousané stromy?

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.91.123 (?)
14.2.2013 9:56
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Hezký den přeju.

Mám dvě ovečky už druhou zimu. Vloni se stromů nedotkli, ale letos jim přišli na chuť. Bohužel jsme si toho všimli poměrně dlouho a nestihli je zabezpečit proti okusu drátěnkou. Ty naše potvůrky jim dali co proto. Doslova je svlíkli z kůžefrown. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo zvás nemá dobrou radu čím by se dali zachránit. Natřít nebo jinak ošetřit. Jsou to vzrostlí a hodně rodící jabloně a je mi to líto je jen tak nechat zajít.

Děkuju Verča

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.57.250 (?), 14.2.2013 10:31
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Můžete zkusit kmínky omotat gumou z nastříhané duše. Jestli je ale kůra stažená kompletně kolem dokola, je šance na záchranu stromu malá. 

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.64.242 (?), 14.2.2013 15:09

namazat kravským lejnem a zamotat

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.185.138 (?), 15.2.2013 11:42

Buď ten kravinec, nebo jíl. Ale já to měl na trhance od koček, velké plochy jsou problém, strom to neuživí.

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

pylorus (50) - xxx.xxx.115.186 (?), 23.2.2013 11:26

Mám podobný problém - několik stromů poškozených okusem zvěře. Budu to řešit výměnou celého stromu (okousané jsou v drtivé většině jen mladé stromky). Možná, že by sice šlo strom zachránit štěpařským voskem, jílem, kravincem či jinak, ale nevěřím, že vyroste v plnohodnotný strom, který bude dobře plodit.

Souhlasíte, nebo máte jiný názor? 

Díky Martin

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.9.2 (?), 24.2.2013 15:38

Záleží na rozsahu. jestli je to řekněme max. do poloviny průměru kmínku, jakási naděje je. Zatřít balzámem co nejdřív, spíše ve dvou vrstvách aby kmínek nevysychal.Pokud je to kolem dokola, jak popisuje tazatel s ovečičkami, je to ve většině případů na motyku. V knížkách sice jsou popsané způsoby přemostění, nebo připlátování kůry, ale stěží to bude fungovat. Rychlejší je zasadit nový strom. Ten poškozený stejně bude roky živořit a nikdy to nebude ono.

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

Ferda Mravenec (111) - xxx.xxx.86.111 (?), 25.2.2013 8:17

Teď řeším něco podobného, psi mi zničili dva stromky tak, že ve výšce asi půl metru překousli kmínek mladého stromku.Nejspíš si ty stromky nechám a zapěstuju jim nové korunky, jsou už zakořeněné, tak možná se podaří nechat kousek poporůst kmínek i založit korunku během letešního roku

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.187.76 (?), 8.5.2014 14:43

Před deseti lety mě ovce okousaly kůru na 15 stromcích. Kde nebylo okousáno dokola, ošetřil jsem štěpařským voskem. Stromky přežily a dnes rodí krásné ovoce.

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.149.162 (?), 5.5.2014 10:22

Dobrý den, také mě ovce na podzim oholily jabloň asi průměr kmene 40cm kolem dokola a kmen byl natřený vyjetým olejem.Jabloň bylá zarostlá tak jsem ji prořezal, měla pupeny a už kvete a je vidět oproti jiným ovoc.stromům trochu opožděná.Soused na jedné straně mě povídal že je po ní a jedině skácet což jsem něudělal a dobře jsem udělal.Druhý soused mi poradil že staří dědové to přemosťovaly vrbovými proutky za kůru jako při roubování.Proutek silný jako tužka okolo 8mm z jedné strany sežíznout tak 3-4cm, kuru rozříznout a vložit pod rozříznutou kůru a zamazat štěp.voskem a na měsíc obalit.To samé udělat na druhé okousané straně.Proutků bych dal více tak 10cm od sebe a kolem dokola.Mám japonský topol tak to skusím s ním a musím udělat co nějdříve.Snad se mi ho podaří zachránit když neuschnul a kvete, přeji hodně štěstí čenda.wink

Připojit reakci

Co na okousané stromy?

host - xxx.xxx.51.255 (?), 6.5.2014 14:08

Velmi pochybuji, že by vrba přirostla na jabloň, v literatuře se popisuje přemostění proutky (rouby) téhož druhu, tedy jabloňovými.

Mně se osvědčilo těsné obalení rozstřiženou duší z kola, za rok se vytvořila pod napnutou gumou nová kůra. J.

Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Proč?6.8.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení20.7.2020
Maso jíž ze začátku černé16.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení12.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení11.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.7.2020
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Veličenstvo Redhaven11.8.2020
Uschlá třešeň11.8.2020
Top Gigant11.8.2020
Top Gigant11.8.2020
Mantet11.8.2020
Top Gigant11.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020