Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Králíci > Králíci - očkování

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Souhlasím s vámi. Dávám ACIDOMIT a dále kupu..., host, 19.2.2020
Psal jste, že králíci dostali vakcinu myxoma..., host, 27.8.2016
Na větších klinikách je neprodávají, ale ves..., Veselka10, 27.8.2016
očkujete si sami, nebo veter.lékař?... S..., host, 27.8.2016
Soustrast Vám i Vaší zvířeně! Včas a správně..., host, 24.8.2016
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...>   

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.128.94 (?)
27.11.2009 6:53
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

nevíte někdo, jestli se musí králíci očkovat, proti čemu, kolik to stojí a jestli se to vyplatí?

Díky moc za info.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.176.18 (?), 27.11.2009 18:51
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Trď už králíky nemám, ale očkovali se proti myxomatóze a králičímu moru. Dává se kombinovaná injekce, kdysi stávala 12,-(takže teď asi víc). Nutnost aplikace záleží na ročním období, kdy probíhá výkrm králíků (komáři). Při připouštění koncem ledna a době výkrmu 4měsíce není nutné. Jinak se to vyplatí (co když by vám pak skoro dorostlí zašli??). Jinak je potřeba jim do žrádla přidávat některý z přípravků proti kokcidióze. To není nutné, pokud krmíte celý rok senem (největší riziko je při přechodu ze sena na trávu). Lída

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.168.21 (?), 5.12.2009 16:10

Králíky chovám skoro 15 let a ze začátku jsem je taky očkoval proti myxomatóze a moru (kolikrát) a výsledek byl mizermý až soused přestal s králíkama (chodil připouštět kam mohl), pak to přestalo a také jsem přestal je očkovat.Samce mám vlastní a za nějakou dobu ho koupím na výstavě, popřípadě od chvatele, který chodí na výstavy.Mám větší záruku, že nejsou nemocní.Kokcidiózu mají stále, co jsem se dočetl a snad pomáhá mráz a přípravek proti tomu, takže jim dávám jen proti kokcidióze a krmím jen senem, zelený jim dávám jen z vlastní zahrady (ale do sena vám tam nesmí chodit volně pobíhající kočky, ty to taky přenáší).Králík je náročnější, ale lepší než slepice.

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.176.18 (?), 9.12.2009 0:07

Myxomatóza a mor jsou ale záležitostí komárů, ne sousedových králíků. Dobré je z toho důvodu krmit i v létě senem a na dvířka dát husté pletivo. Kokcidióza nejčastěji vzniká při přechodu z krmení senem na zelené (i z vlastní zahrady), králík má průjem, hubne, přestává žrát a chcípne. Na játrech jsou bílé skvrnky, mám dojem, že ji způsobuje nějaký prvok, ale to už si nejsem jistá. Používali jsme do žrádla Sulfadymidin (y-i?), jestli je něco novějšího, nevím. Na myx.+mor jsme očkovali srpnové vrhy, únorové se stihly vykrmit, než začali komáři létat (měli jsme velké světlé stříbřité, hodně žerou, ale také rychle přibírají). Ještě k tomu očkování - dnes se většinou dává kombinace myx+mor, ale účinější je dát zvlášť myx.a zvlášť mor. To se ale opravdu vyplatí spíš u králíků na výstavy (my je měli), nebo u dobré chovné samice, o kterou nechcete přijít.           Lída

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.168.21 (?), 9.12.2009 22:48

V tom s vámi (s těmi komáry) souhlasím, ale udělal jsem přítavbu a králíky jsem uzavřel v místnosti, stejně nic (byli jsme od sebe jen 5 m).Nejdří to začalo u něj a pak u mě.Soused je čistil častěji než já a stejně nic až se naštval a zrušil je a je klid.Neříkám, že to byla myxomatóza nebo mor, ale jiné, další.A ta kokcidióza je taky ve střevech (jsou to rosolovité kuličky) a to má pak ten průjem atd..Na játrech jsem je míval taky, co je zrušil je nemám.(dodatek - nechtěl držet samce, proč taky, tak chodil všude, dělali to v sousední vesnici, jeden samec,,skokan,, a pak půl vesnice přišla o králíky).U té kokcidiózy jsem používal prášek i roztok.Osvědčil se mi roztok SULFACOX, u pášku jsem musel proces i opakovat a s menší účinností.Ale to je individuální     Míra

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.125.64 (?), 12.12.2009 8:15

Zmíněná onemocnění králíků mají různé příčiny i původce - myxomatóza se skutečně šíří převážně bodavým hmyzem (i blechami) a ptáci její virus dokážou přenášet na dost velké vzdálenosti. Tady hustá síť nebo vnitřní ustájení může pomoct. Virus králičího moru se ale přenáší podobně jako chřipka, stykem s nemocným zvířetem, různými předměty i oblečením, krmivem.. Kokcidióza je naproti tomu parazitární nemoc, způsobují ji různé druhy prvoků, souhrnně nazývané kokcidie. Dělí se v zásadě na střevní a jaterní a většinou se vyskytují společně. Má je v sobě každý králík, mláďata se nakazí trusem matky, chrání je mateřské mléko. Rizikové období je právě proto odstav a pak jakýkoli stres nebo změna, které je zvíře vystavené. Osobně králíky nechávám očkovat každého půl roku, proti kokcidióze podávám léky (různé, střídám je) těsně před odstavem a pak podle situace někdy ještě jednou - při změně krmení, při třídění a stěhování do jiných kotců apod. Obecně je fakt, že chov králíků je čím dál náročnější a ztráty při zanedbání veterinární prevence velké. Králíci od registrovaných chovatelů, kteří na ni dbají a sledují ve svých chovech i nákazu kokcidiemi (pravidelné vyšetření trusu) jsou proto zdravější a odolnější. Zdraví Alena

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.57.54 (?), 7.1.2010 11:37

Vážení přátelé, slova slova, slova.Krmte pouze senem, a budete mít králíky fit.

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.118.44 (?), 7.1.2010 12:04

Můžu souhlasit s předchozím příspěvkem, od té doby co krmím jen senem, se mi ztráty na kokcidiozu skoro nevyskytují, navíc mám králíky ve chlévě kde je skoro stálá teplota a proti přenašečům jiných nemocí -komárům a mouchám bojuji tak že dávám mucholapky.Neočkuji vůbec a ztráty minimální, tak 1 ze 100.

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.168.21 (?), 7.1.2010 21:38

A čím si myslíte, že je krmím Míra

Připojit reakci

Králíci - očkování

host - xxx.xxx.118.44 (?), 8.1.2010 13:03
Já nevím čím krmíte, jen přidávám svůj názor do diskuse tak jako vy, možná někomu pomůže možná ne, myslím že nemáte jen vy patent na rozum a mohou se vyjádřit i ostatní z vlastními zkušenostmi.
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství12.2.2020
Pec na pizzu12.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství11.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství10.2.2020
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Kadeřavost broskvoně 20207:56
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna7:55
Předpěstování košťálovin26.2.2020
Získaní odkopku z koruny26.2.2020
Rašení pod čočkou mobilu26.2.2020
Hrab ako živy plot - vysadba v jednom rade26.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů