Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Kozy > Pořízení kozy

Pořízení kozy

Vanillka (1) - xxx.xxx.4.226 (?)
18.7.2019 10:47
Můžu se zeptat kdyby jsme si pořídili kozu na zahradu musíme k ní jezdit každý den nebo stačí na výkend nebo o výkend a jednou týdně třeba ve středu? Stačilo by to té koze kdyby byla ve výběhu kde by měla trávu a jednou za týden by jsme jí dali zrní jestli by ta koza přežila?
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Zvíře si nepořizujeme proto, aby jakž takž p..., host, 19.7.2019
Pokud by jste dali koze zrní, tak by to ta k..., host, 18.7.2019
Můžu se zeptat kdyby jsme si pořídili kozu na zahr..., Vanillka, 18.7.2019
Jednoduše, nejlépe kdyby jste měli Auto comb..., host, 21.2.2014
Dobrý den,  pokud byjste cht..., host, 21.2.2014

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.13.226 (?)
12.2.2011 22:00, počet návštěv: 96640
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, chtěla bych si pořídit 1-2 kozy. Nechci je pro chov, maso, srst, ale jen z prostého důvodu- spásání zahrady. Chtěla jsem se zeptat jestli koza potřebuje nějaké preventivní veterinární ošetření. Zda se má odčervovat apod. A pak, jestli se musí denně dojit a kolik. Všem děkuji za jejich pomoc.

Připojit reakci   

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.183.242 (?)
13.2.2011 8:30
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

No, kozy jsme nechovali ani nemáme, ale podle toho, co vidím u souseda - pokud máte na pozemku stromy, podaří se je kozám (pokud nebudou uvázané) totálně zlikvidovat. Dojit budete kozu jen v případě, že bude mít kůzlata nebo si po kůzlatech kozu dovezete. Dojí se zpravidla dvakrát denně, kolik nadojí se nedá říct přesně, podle plemene, výživy, laktačního období... Nejlépe bude když budete kontaktovat Svaz chovatelů ovcí a koz - zodpoví fundovaně všechny otázky, poradí plemeno a navíc, stejně to budete asi muset udělat neboť podle vyhlášky již 1 koza podléhá registraci. Elena

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.252.194 (?)
24.2.2011 22:06

Kozy se jen odčervují- zpravidla 2x ročně, jinak samozřejmě musíte počítat s tím, že potřebují přístřešek, vodu, sůl...  Samotnému zvířeti by bylo smutno, tak raději alespoň 2ks. Na svazu je máte za povinnost registrovat, nicméně poradil bych se jinde, např. u nějakého chovatele v okolí. No a zásadní otázka, co s nimi přes zimu...

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.86.24 (?)
24.5.2012 19:48

Dobrý den mam tří měsíční kozu domácí hnědé barvy, jsem v chovu začátečník, mám velkou pastvu s množstvím čerstvé trávy. Mám jí přikrmovat - čím (je to nutné)?

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.147.108 (?)
25.2.2011 7:45

Koza zahradu spásat nebude. Je to neobyčejně mlsný tvor, bude hledat něco jiného, ožere stromy a podobně. Není to ovce. Uvědomte si, že představy o chutnosti trávy na zahradě  - ty Vaše a kozí jsou velmi rozlišné. Zatímco vy si myslíte, že je to pro kozu dobré, koza k tomu ani nečuchne. Z dotazu mám trochu pocit, že jde o jednoduché řešení obyvatele panelákového bytu. Zvíře na zahradě nejde po omrzení kopnout pod kanape a zapomenout na ně. Koza není automatická sekačka.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.218.17 (?)
25.2.2011 15:39
koza je mlsoun mlsný jednu mame doma a je to ta mjemlsnejší jakou znam ;))) pokud kozu nepřipustite a neodrodíte mleko mít nebude... pokud ji nedostanete tedy rozdojenou ;)) jinak se musi dojit každy den dvakrat.. seno taky nežere každé jakile ji neni dobré tak si pod nej lehne ;)) stromky vam ožere dokonale tomu věřte..!! Zkuste místo kozy ovci a nebo sekačku či kosu ;))
Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.13.226 (?)
11.3.2011 20:33

nemusíte mi řikat, jak se mám starat o zvíře. Vím, že zvíře není hračka a dokážu se o něj postarat. nekupuju si zvíře s tím, že ho dám na zahradu jen aby mi spásalo zahradu a tím to pro mě končí. Vím, že mu mám věnovat svůj čas, lásku a dostatečnou péči. Vztah k přírodě a zvířatům mám velmi dobrý

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.147.108 (?)
12.3.2011 19:19

Koze lásku věnovat nemusíte, leda tak klacek. Ale odpověděla už jste si na post, kde je dotaz co s kozou uděláte v zimě? Budete schopná pro ni připravit zásobu krmiva? Mmoto, jak je tu psáno, koza zahradu spásat nebude. ožere všechny stromky, sem tam si ukousne trávy a bude neustále vřeštět nudou.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.164.161 (?)
14.3.2011 10:26

láska k zvířatům je opravdu hezká, má ji jistě mnoho lidí a máte jí i jistě vy ale otázka je taky zvířatům trochu rozumnět a pokud máte takové otázky kolem dojení kozy tak to s vašemi znalostmi nebude až dak dobré a ono i dojení kozy chce grif.na vesnicích je nyní vidět mnoho dobrodruhů kteří utekli z ruchu města a nyní chovají všechna možná zvířata slepicemi počínaje a velkými zvířaty konče, mají je opravdu rádi ale často ta zvířata žijí v docela nepěkných podmínkách a oni si myslí že jim stačí k životu čerstvý vzduch, takže radši si kupte sekačku na benzín než nějakou kozu či jinou živou sekačku.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.139.26 (?)
16.3.2011 8:14

Jen jsem se chtěla informovat o tom, jak často se musí koza dojit. Co se týče dojení, nemám s tím problém. Od mala jsem jezdila na prázdniny k babiččce na vesnici, kde byl kravín a já tam chodila pomáhat. Mám doma psy, kočky, jezdím na konia nemám problém s ničím, co tu bylo zmíněno. Chci si jen pořídit zvíře, které se pase. Máme obrovskou zahradu a chceme tam mít buď kozy nebo ovce. Víme do čeho jdeme, víme co obnáší chov zvířat a dokážu zvíře zabezpečit ve všech směrech. Myslím, že je naprosto normální se o něčem nejprve informovat než si ho pořídit bez jakékoliv rady.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.218.17 (?)
16.3.2011 8:33
pořidte si ovce na spásáni - kozu opravdu ne ta je mlsna a sežere opravdu jen co ona chce, co jí jde pod nos.. A co v zimě? seno koza nežere každé, pekne si vybírá..
Připojit reakci

Pořízení kozy

PP. (23) - xxx.xxx.70.100 (?)
18.3.2011 6:32

To znamená, že jste připravená kozu ustájit v teplé stáji, denně jí připravovat krmivo a pití. Pouštět ji na pastvu a přihánět domů. Připravit zásobu sena a podestýlku na zimu. Dovést ji ke kozlovi, když se prská. Pomáhat při kocení. Ošetřovat kůzlata. Po odstavení dojit a zpracovat mléko.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.153.179 (?)
1.4.2011 13:51
Také bych raději volil ovce. Koza je podstatně choulostivější na zimu, ovcím bude stačit v zimě přístřešek, kam se mohou schovat (viz naše ovce, za celou zimu si zalezly domů tak dvakrát :). Počítejte ale s tím, že koza i ovce nefungují jen jako sekačka, ale také jako křovinořez, elektrické nůžky na keře atd. :)) Prostě sežerou vše na co dosáhnou a koza je v tomhle ohledu ještě šikovnější. Pamatuju naši kozu jak spolupracovala s ovcema - stoupla si na zadní a ohnula větve tak, aby na ně dosáhly i ovce :) Moje představa o bezpracném sekání zahrady tak vzala za své a teď už jsou jen ve výběhu :)
Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.165.174 (?)
21.2.2014 13:21

Dobrý den, 

pokud byjste chtěla víře na spásání zahrady, tak si kupte ovečky nejlépe Kamerunské, nemusí se stříhat, jsou pro začátečníka nenáročné na chov, by bylo dobré jim vytvořit salaš, kde by se mohli schovávat před nepřízní počasí na jaře i v létě, salaš řekněme pro představu - zahradní domek s dveřmi a i klidně s okénkem.Vždy by na pastvě měly mít dostatek vody(pravidelně měnit každý den), sůl a seno. Ovce si rády smlsnou na mrkvičc, suchém chlebu, jablíčkách a jádro.

O té lásce ke zvířatům, řekla bych že ba naopak čim víc jim dáte najevo náklonost, tak oni vám ji opětují. Samozřejmě né hned, ale až si na vás zvyknou a pochopí, že jste přítel a neublížíte jim.

Já mám doma 2 kozy, zejména jednu můžu považovat za psa, páč slyší na jméno a chodí za mnou jak ocásek a moc ráda se mazlí a kozla(čekám na kůzlátka), 4 psi, kočku, slepice, králíky, a ted budeme pořizovat právě zmíněné kamerunské ovce a chovný pár prasat. Jsem také chovatel začátečník.Také se učím, ale už dost věcí jsem se naučila a ráda se o to podělím. M.

Připojit reakci

Pořízení kozy

Vanillka (1) - xxx.xxx.4.226 (?)
18.7.2019 10:47
Můžu se zeptat kdyby jsme si pořídili kozu na zahradu musíme k ní jezdit každý den nebo stačí na výkend nebo o výkend a jednou týdně třeba ve středu? Stačilo by to té koze kdyby byla ve výběhu kde by měla trávu a jednou za týden by jsme jí dali zrní jestli by ta koza přežila?
Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.142.55 (?)
18.7.2019 16:55

Pokud by jste dali koze zrní, tak by to ta koza s největší pravděpodobnosti nepřežila.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.70.168 (?)
19.7.2019 22:44

Zvíře si nepořizujeme proto, aby jakž takž přežilo, ale aby se mu dařilo co nejlíp. Koza samotná taky není nejlepší nápad, potřebuje společnost.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.176.150 (?)
13.5.2013 13:48

I já si pořizuji dvě kozičky pro radost a když se zadaří snad i pro užitek. "Obývák" už mají vybílený s oknem na jih a dvířky sousedí se starousedlíkem - poníkem. Od chvíle, kdy jsme zamluvili dvě odstávčata podílové anglonubijky, stále něco chystám a byť před léty táta kozu Julču měl, pořád si nepřipadám dostatečně vybavená všemi informacemi. Kdykoli mám volnou chvíli, procházím na netu vše, co se dá na toto téma najít. Když narazím na slova člověka, který ví něco důležitého, na co bych nerada zapomněla, napíšu si i poznámku... No a někdy se i zasměju :-) jako v případě Vašeho příspěvku. Děkuji, hned se cítím líp!    Soňa

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.112.219 (?)
25.3.2011 23:46
Dobrý den, a můžete mi prozradit, co dáváte koze v zimě když je rozežraná a nechce seno?
Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.225.45 (?)
1.4.2011 18:58

zkuste ji to seno osolit a nedelam si srandu

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.252.194 (?)
26.4.2011 9:27

No vidím, že tazatelka to celkem schytala. Je pravdou, že ani já nemusím lidi, jenž si hrají na farmáře nebo jak to teď v TV a jinde nazývají, nicméně zase bych nešířil fámy typu- koza nežere seno, nevypase zahradu atd.

My jsme si pořídili tři kozy loni, máme již i mladé, chováme je spolu s ovcemi a již jsme vyhnali na pastvu. V zimě jsme se skrmováním sena neměli problém, je pravdou, že lepší luční seno jim chutná více a nevytahají ho tolik pod sebe, ale u ovcí to není o moc lepší, že by koza nežrala seno byť i průměrné kvality je lež.  Co se spásání louky týče- ovce nežerou některé druhy rostlin a ty vám naopak koza spase- nám vypasájí dobře, nevím jakou skladbu rostlin mají ostatní, ale že koza nespase louku je tvrzení zavádějící. S okusem stromků máte pravdu, ale ještě jsem neviděl stromek, který by se nedal proti kozám ohradit. Já jsem kolem mladých stromků udělal ohrádku vysokou 1,5 metru a nemám problém, do starších, velkých stromů se nepouštějí.

Osobně bych doporučil také ovce , nejsou tak náchylné, nemusíte je dojit (pokud je tedy nechcete na mléčnou užitkovost)jen je potřeba je narozdíl od koz ostříhat. Můžete si koupit třeba jen několik beránků na pastevní sezonu a přes zimu nechovat..

Nemám trochu jasno v tom, že když máte opravdu velkou zahradu, proč uvažujete o 1-2 kozách, jestli je ta zahrada skutečně obrovská jak tvrdíte, tak tak obrovské 1-2 kozy neseženete...

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.153.208 (?)
11.7.2011 10:12

Dobrý den, máme jednu kozu. Spásá nám louku, v budoucnu chceme mléko, tak jáí necháme připustit. S nahlášením problém není, hlášenou jí nemáme, ani odčervenou. Celou zimu byla venku, jen pod přístřeškem a bylo jí dobře. Chce to hodně podestýlky. A s tím senem-pokud má hlad, seno žere a žrát bude. Takže za mě-jděte do toho

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.175.210 (?)
3.6.2011 13:01

Prozadím Vám to. Když jsem měl podmínky a choval kozy, tak měly seno, které jsem získal kosením cizích zahrad v nájmu.To seno měly i v létě ad libitum-podle chuti, strouhanou řepu, posypanou šrotem-nejlépe směsí obilovin a podával nápoj, ve kterém byly pšeničné a režné otruby, dvě či tři polévkové lžíce medu a jedno až dvě syrová vejce. Vím, že řada čitatelů bude mít nejapné poznámky, ale mně obrovskou radost dělala Betyna. Kbelík s nápojem nemusla ani vidět a byla jako u vytržení. Vnořila mulec do nápoje až po oči a její ssací schopnosti se mohly srovnávat s pořádným čerpadlem, kbelík bylo nutné držet, nebo velmi rychle umístit do stojanu aby nedošlo k vylití obsahu. Řepu měly rády polocukrovku, je podstatně menší než bučanský válec, ale zřejmě chutnější.

Jiří

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.54.91 (?)
11.7.2011 23:07
ja osobne mam kozy od brezna a znovu bych je neporidil..nevim jak mate obydli daleko od zahrady, ale kdykoliv se nekdo mihne v jejih zornem poli, zacne nehorazny kraval. co se spasani tyce, jsou vybirave a anglicky travnik jako ovce proste neudela. semtam neco ukousne, ale radsi krovi nebo thuje, smrky, jablone, akaty..
Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.202.55 (?)
2.10.2013 23:57

Potřebujeme přepravit kozu autem na naši chalupu, ale nevíme jak ji máme převézt. Prosím poraďte.

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.229.11 (?)
3.10.2013 20:11

ten kdo ji ma jako mazlika tak si sni sedne na zadni sedacky a tam ji drzi samozrejmne da na sedacky nejakou plachtu sedlak, ktery se stim nepare tak ji svaze do kozelce a da ji do kufru auta takze je to na vas co si zvolite my jsme prvnim zpusobem prevazely i odstavene telatko 200 km

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.71.12 (?)
3.10.2013 22:20

Kozu musíte zaujmout, jestli je to starší kousek, doporučuji drahé auto, velkej barák, zlaté věci kolem končetin, pokud se jedná o mladou kozu, stačí naditá peněženka, případně bílé kecky s proužkama... pak vleze sama, kam chcete  laugh

Připojit reakci

Pořízení kozy

host - xxx.xxx.165.174 (?)
21.2.2014 13:28

Jednoduše, nejlépe kdyby jste měli Auto combíka, za zadní opěradlo na hlavu přivážete nejaké krátké vodítko, pak kozu strčíte do kufru, přicvaknete ji k tomu vodítku, aby po kufru necestovala, ale mohla si i lehnout a můžete vyrazit. Jízda by měla být opatrná, neřezat zatáčky a prudce nebrzdit, aby se ji něco nestalo. Pokud cestujete hodně daleko, tak občas zastavte, napojte ji a nechte ji trošku projít a zas frčte dál. Přeju štastnou cestu :) M

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Pořízení kozy2819.7.201996641
Dotaz k chovu kozy domácí4931.5.2019174962
Podmínky chovu koz a drůbeže19.10.20181219
Jak moc škodí kozy na zahradě?227.4.201881771
Co jí koza2626.11.201739229
Kozy v zimním režimu113.11.20172661
Kůzlata213.4.20173966
Dojící zařízení plánek53.4.201721475
Stáří koz při připouštění 523.11.201512341
Chov koz na porážku711.11.201511662
Je koza březí?21.3.20157986
Pripustenie kozy1229.11.201445537
Koza a kuzlata214.11.20146589
Kozí mečení43.9.201418951
Koza a kůzlátka329.8.20149010
Kůzlata a odčervení128.8.20149850
Říje kozy hnědé krátkosrsté 328.3.201413640
Placenta117.3.20146233
Muze byt koza sama?27.10.20139939
Jak velkou pastvinu pro kozu1025.8.201348835
Krev v mléce413.7.201312110
Připuštění kozy1230.5.201356185
Dotaz na kozlíka224.5.20136991
Koza ztratila mléko, co se stalo?118.3.20137420
Kolik kg331.1.201311737
Mám zahradu 1000 m2 a v ní ovocné stromky - mohu chovat kozy?614.1.201319604
Dojeni kozy514.1.201316933
Kastany231.10.201210891
Očkování230.10.201214792
Kozy a ovce322.7.201211966
Koza domácí113.5.20127724
Jaké ustajení125.1.201210167
Jetel55.9.201121992
Koza méně žere a málo dojí726.8.201124646
Stáří - mládí kozla314.7.201111248
Zvětšené uzliny u čerstvě narozených kůzlat230.5.20118888
Koza domácí - kolik nadojí mléka431.3.201136491
Stáří kozy228.3.201115626
Pastva426.8.201017308
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Kaiserova elektrická udírna13.8.2019
Kaiserova elektrická udírna12.8.2019
Uzení masa11.8.2019
Kaiserova elektrická udírna7.8.2019
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
5/4 hadice doporuceni10:16
Melouny - jaká podnož9:43
Očkování lísky turecké8:39
Ide to aj (ne)chemicky6:57
5/4 hadice doporuceni6:50
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II20.8.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů