Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Kozy > Dotaz k chovu kozy domácí

Dotaz k chovu kozy domácí

host - xxx.xxx.43.138 (?)
4.4.2018 14:24

Ve veterinárním zákoně to opravdu není, ale ve Vyhlášce č. 208/2004 Sb. o minimálních standardech pro ochranu hospodářských zvířat v paragrafu 4, který se týká ochrany ovcí a koz, najdete v písmeně e), že lze jen vyjimečně chovat ovce nebo kozy individuálně. A myslím, že ústava s tím nemá co dělat. :-)

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Ve veterinárním zákoně to opravdu není, ale ..., host, 4.4.2018
urcite aspon hrnek 2krat denne jecmene,4litr..., host, 20.3.2016
samozřejmě že je to kravina, ale koza když j..., host, 16.3.2015
jako prominte ale já mám slepice.. a ty žero..., host, 12.7.2014
pastva, seno, čistá voda, zrní, šrot, zeleni..., host, 21.4.2014

host - xxx.xxx.147.128 (?)
14.9.2010 19:47, počet návštěv: 161492
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den.

Pořídily jsme si kozu domácí, bílou bezrohou, ale jsme začátečníci a nevíme zda je možno tento druh kozy chvat v zimě venku v (přístřešku).

Prosím všechny kdo má nějaké skušenosti o pomoc.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.40.135 (?)
15.9.2010 7:29
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

otevreny pristresek je malo kdyz uz nemuze byt zatepleny tak alespon ze vsech stran kryty a bez pruvanu

Připojit reakci

16.9.2010 18:51

Dobrý den.

Moc krát děkuji za odpověď, pokud Vás to bude zajímat, tak bych blíže objasnil jak je koza ustájena.Kozu máme v bývalém dřevníku o roměrech 1.5 x 3,0 metrů..Dřevník je celý otlučený prkny a má dveře které na noc zavíráme.Průvan koza nemá, ale mám strach v zimě aby jí nebyla zima když bude mrznout.Jako podestýlku jí dáváme slámu a staré seno.

Pokud máte ještě nejakou zajímavou skušenost, tak se semnou o ní podělte.

Předem Vám moc děkuji a budu Vám vděčný za každou pomoc.

S pozdravem

Parolek Zdenek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.26 (?)
16.9.2010 21:38

dobry den melo by tam byt take okno protoze v zime budou zavrene dvere a je potreba deni svetlo pri mrazech je nutno ji davat teple piti a kdyz rodi tak tam nesmi byt pod 0 my jsme take meli kozy ve drevenem chlivku bez zatepleni a byly v pohode kdyz tam jsou uz pred zimou tak se prizpusobi horsi by bylo kdyby se privezla z nejake salase kde je teplo protoze je jich tam vice a strcila se samotna do mrazu

Připojit reakci

17.9.2010 10:07

Dobrý den.

Chci Vám moc poděkovat za Vaši odpověď.

Okno tam koza nemá, ale hned jí ho tam udělám.

Chtěl jsem se zeptat zda při nějakém problému se mohu na Vás znovu obrátit.

Předem moc děkuji.

Parolek Zdenek

Připojit reakci

17.9.2010 14:06

samozrejmne pokud budete neco potrebovat tak sem dejte dotaz verim ze chovatelu je dost tak vam nekdo odpovi i kdyz tentokrat jsem odpovidal jen ja ze dvou adres ale urcite se jeste nekdo najde ja jsem se staral o kozy uz jako decko patrilo to k mym povinostem. jeste malickost koza je spolecenske zvire a kdyz je sama tak dost meci lepe je ji ve dvou ale to urcite prijde az se vam chov rozmnozi.  Pavel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.153 (?)
17.9.2010 21:53

Stáj pro 1kozu s kůzlaty má být asi 2,5m2. Prostor suchý, dobře větratelný, bez průvanu.V zimě je vhodné provést zateplení a kozy chránit před podchlazením.Okna by měla být pokud možno na jižní straně.Pod kozami má být vždy sucho.K podestýlce se používá sláma, často i rašelina-pro dobré nasávání moče a malou zapáchavost, nebo i jiné materiály.Na 1kozu je nutno počítat se zásobou 100kg slámy.Nejlepší ustájení je volné, bez uvazování.Koza by měla mít aspoň malý výběh.Vybavení stáje je jednoduché.Pro krmení objemnými krmivy-jesle s korytem, pro napájení stačí škopík.Koza by se měla pravidelně česat, alespoň 2x ročně ošetřit paznechty.  "Opsáno z knihy Domácí chov zvířat".Tak ať se Vám chov daří B.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.194 (?)
16.11.2010 20:15

Já bych se tímto návodem neřídil do detailu. Slámu a rašelinu až tak moc potřebovat nebudete, ustájení na hluboké podestýlce stlaní moc nevyžaduje-kozy si pod sebe natahají seno samy. A okno z jižní strany je snad vtip- myslím, že je jedno kde bude okno. No a pravidelně kozu češe asi jen nadšenec nebo rovnou magor...  Jinak nezapomeňte v zimě na sůl a jádro a nějakou tu zeleninu či ovoce na přilepšení- ze sena a vody to žádná hitparáda nebude. Samotné jí myslím bude smutno.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.73 (?)
18.11.2010 11:37

Ve svém příspěvku udáváte, že koze podestýláte slámou a starým senem. Na staré seno pozor! nesmí být plesnivé. Plísně mohou vyvolávat poruchy ve vývoji plodu a následně pak narození mláďat neschopných života. Jinak to na nic vliv nemá, klidně ho bude i žrát. Koza si vybere co jí chutná, občas zírám...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.148.2 (?)
19.4.2012 13:16

takze koze domaci staci k vyzive seno a voda jinak chleba nebo nic

a staci ji k tomu pastva za ano???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.164.4 (?)
20.4.2012 11:04

ano, k tomu pastva-pozor na stromky, ožere je, jinak spase všechno, samo,že když si může vybrat, tak si vybere

Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.74 (?)
21.4.2014 20:19

pastva, seno, čistá voda, zrní, šrot, zelenina, ovoce, vařené bambory, větvičky (smrk, vrba, ovocné stromy), sůl ... je toho hodně nevystačí si pouze se senem, vodou, chlebe a pastvou.. potřebuje vitamíny. chlívek musí být suchý, dobře větratelný, čistý!.. když budete chtít dojit (pokud budete mít možnost) tak jí omyjte vlažnou vodou vemínka a pak dojte. jinak bude mléko smrdět a výrobky z něj též. :) 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.160.51 (?)
20.3.2016 23:33

urcite aspon hrnek 2krat denne jecmene,4litry vody vypije zaraz tak dostatek vody po cely den.,ale zeli, mrkev,slupky z brambor snedi kde co, bacha na listi oresaku to ne.,ozerou gde co mury.,mame ted dvojcata matka nechce krmit kozlika, prikrmuji mlekem od krav dojnic po porodu je v poho jen redim 1ku 3,rozkousal dudlik lahve dostal z hrnku minil se utopit ale chlemta a nasel mliko u bybicky tak bude okk je mazel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.51 (?)
19.11.2010 8:38

Kozám rozhodně víc než mráz vadí průvan (jak už tady bylo řečeno) a taky vlhko. Nicméně před velkými mrazy je opravdu lepší zateplený, nebo aspoň dobře utěsněný přístřešek.  Normy na velikost ustájení počítají s výběhem nebo pastvou, držet kozu celoročně zavřenou v tak malém prostoru je trápení, což se odrazí i na užitkovosti. Koza je opravdu společenské zvíře, já bych jí tam dala alespoň králíka, už jsem podobnou dvojici viděla a fungovalo to. Nějaké poznatky, rady a zkušenosti najdete např. i na ifauna.cz.

Hodně zdaru při chovu, koza je skvělé zvíře.

Připojit reakci

19.11.2010 9:19

my jsme meli vzdycky u koz i kraliky a morcata jen jsem jim udelal budky aby se meli kam schovat a s krmenim jsme o nich ani nevedeli jinak i v zime jsem poustel kozy probehnout nebyly stale zavrene

Připojit reakci

Oxalistriangularis (74) - xxx.xxx.255.0 (?)
19.11.2010 12:13

Mohl byste prosím uvést, jak jste to měl zabezpečené, aby Vám králíci a morčata při úklidu kotce s kozama nebo při krmení koz neutekli? Zejména králíci dokáží skákat dost vysoko, tak by asi nějaká prkenná hrázka nemusela stačit. Při vyšším zahrazení z prken by zas asi musel při úklidu a krmení koz dost vysoko skákat ošetřovatel koz? Jinak by se mi ta idea s králíkama u kozy docela líbila. Zajímá mě, jak to jde prakticky vyřešit?

Připojit reakci

19.11.2010 12:55

kralici meli budnik v tom nejvzdalenejsim konci a mel zavirani kdyz se slo ke koze tak oni vetsinou zalazli do budniku nebo se tam dali lehce zahnat, protoze tam se citili v bezpeci no a pak uz jen zvrit dvirka a k vuli morcatum jsem mel pred vratkama chlivku prkno aby neprobehli pri otvirani

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.51 (?)
20.11.2010 13:46

Ono jde jenom o pár dní, než si králík zvykne, že v chlíívku má svoji "noru". Pak i když uteče ven, stačí zadupat a on vběhne "domů". Králík se obecně moc nevzdaluje od svého bydlíku, když se mi občas stane, že špatně zavřu dvířka králíkárny, uprchlík se stejně drží u ní, v nejbližším okolí. Problém při chytání je spíš ten, že se naučí běhat, užívá si to a člověk ho musí buď zahnat někam do uzavřeného prostoru, což není jednoduché, nebo uštvat, což je ještě těžší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.26 (?)
20.11.2010 19:37

jeste to doplnim zaviral jsem je jenom kdyz se koze cistil chlivek protoze zustavali vratka otevrena a koza behala venku ten budnik byl postaveny jako pul stanu A u zdi to aby koza nemohla na nej vylezt a nedrzel se na nem hnuj a samozrejmne byl otviraci aby se dal cistit a kralici take chytnout 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.58 (?)
5.4.2011 14:13

Koza stejně jako ovce je stádové zvíře a chovat samotnou kozu je proti zákonu o ochraně zvířat. Měly by být minimálně dvě.  Také byste měl mít registrované hospodářství, kdyby vám chtěl někdo zkomplikovat život, je za to pokuta asi 50.000,-Kč.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.45 (?)
5.4.2011 19:10

registraci podleha ale nevim o zakonu podle ktereho nemohu chovat 1 kus kozy

Připojit reakci

host - xxx.xxx.244.130 (?)
7.4.2011 14:43

zdravím, ono s tím zákonem (veterinárním) je to trochu jinak.

Předepisuje sice registraci zvířat, ale počet kusů, které smí chovatel vlastnit nikoli, z hlediska ústavního práva ani nemůže. Samozřejmě máte právo vlastnit a chovat jaký koliv počet zvířat, splňuje-teli podmínky pro chov. Registraci, ustájení ošetřování atd.

Obvyklé námitky o tom, že nesmím vlastnit jediný kus, protože se jedná o společenské zvíře pramení z toho, že pokud je společně chováno více než jedno zvíře, měly by na sebe vidět aby netrpěly stresem. U prasat, které jsou každé v jedném kotci stačí, když jakákoliv část zděného kotce je opatřena například trubkovým hrazením, nebo část dvířek tak, aby prostě stojící prase vidělo na svého kamaráda. Stejně tak je to u všech společenských zvířat, chtějí na sebe vidět, tak proč jim to neumožnit.

Klidně chovejte jednu kozu, nikdo vám ji nezakáže (vyjma některých velkoměstských sousedů), to je pak neštěstí se s nimi handrkovat.

koza je asi nejvíce společenská a snese se s každým tvorem, je s ní zábava, je velmi temperamentní. Pár jsme jich už měli k vůli dětem i mléku. K dětem je vhodnější bezrohá. Je třeba dávat velký pozor co koza může sežrat, je velmi náchylná na potíže zažívání. Ne nadarmo se říká - "Chodí jako s kozou". Když má zažívací potíže nesmí ležet, je třeba se sní stále procházet, moc to pomáhá.

Jinak potřebuje skutečně kontakt s okolím, jinak mečí, je jí smutno.Velmi ráda se pohybuje venku, jak bylo výše psáno nemá ráda vlhko a už vůbec ne průvan.  Když se otuží, snáší bez problémů chlad. Ráda leze tam, kde by se odvážil jen horolezec s lanem, proto pozor. Klidně, máli kudy, vyleze na střechu a prochází se po hřebeni. Sleze sama, nevolat hasiče. Hodně zdaru a málo mečení.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.185 (?)
19.5.2011 7:41

Nevím jesrtli to umístuju správně když tak se omlouvám.Mám takový problém koza se nám sama vydájí jestli s tím máte někdo skušenosti prosím o radu předem dík za odpovědi Broněk

Připojit reakci

19.5.2011 11:03

to je zlozvyk je potreba usit pytlik s kalounama a nasadit na vemeno a uvazat nad kyclema zaroven bude mit ciste vemeno a ohcrani to i pred mouchama

Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.17 (?)
19.5.2011 13:19
Dotaz: koza žere v pohodě jak jadro tak se pase, je na čisté podestílce, ale mleko je cítit jakoby po "vemenu". Ta co ji dojí jí vemeno umeje ale jen mokrou hadrou, ne desinfekci (třeba na vemena pro krávy), ale i přesto je to tam cítit..Máte nekdo s tím zkušenosti? Pomůže vývěva? Či je to přímo v koze?
Připojit reakci

19.5.2011 13:35

nevim jak je citit vemeno nikdy jsem k nemu necichal ale mleko rychle nabere pach ze staje nebo je vemeno spatne umyte a take dojicka si musi umyt ruce zkuste normalni mydlo terplou vodu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.175.210 (?)
3.6.2011 18:39

I kravské mléko smrdí. Proto se zpracovává v mlékárně. Kozí mléko má také svůj charakteristický prk. Na farmách, kde se zabývají výrobou sýrů jsou kozy selektovány. Ty co mají mléko s výrazným prkem jsou brakovány. Vůni i chuť mléku dává koza a člověk ji nemůže ovlivnit.

Jiří

Připojit reakci

19.5.2011 13:39

V tomto případě ten pytlík asi moc nepomůže, protože koza ho může roztrhat. Nejspolehlivější ochranou je obojek vyrobený z několika latí a dvou řemínků, nebo šňůrek. Délku latí je nutné vyzkoušet, aby jí moc nebránil v pohybu, ale zabránil ji v dosažení na struky. Jestli má mléko výrazný kozí prk-zápach, nelze jej téměř konzumovatj Jestliže má mléko, které chuťově vyhovuje, můžete až z třídenního nádoje vyrábět tvaroh. Je o hodně měkčí, než kravský, ale zato jemnější a tučnější. Dá se pak zpracovat na tvarohový koláč, nebo na velmi dobré pomazánky. Nezapomeňte ji dat častěji ke konzumu kopretinu vratič. Jinak přeji hodně úspěchu v chovu, pěknou zábavu s milým, ale mlsným zvířetem a v neposlední řadě dobrou chuť.

Jiří

Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.17 (?)
19.5.2011 13:45
No právě sýry a tvory děláme co 3 dni ona nadoji skoro 4 litry mléka denně ale ten pach... prvni týden to bylo ok ale pak se to změnilo...
Připojit reakci

19.5.2011 21:08

hlavne nedelejte zadny obojek z lati to uz zavani tyranim zvirat jeste si v tom muze ublizit nebo si ani nebude moci lehnout pytlik z platna neroztrha to neni pes verte je to vyzkousene

Připojit reakci

21.5.2011 11:14

Dík za odpovědi vyskouším ten ytlík a uvidím Broněk

Připojit reakci

3.6.2011 12:36

Ten obojek neni z mé hlavy, ale z odborné literatury. Jestliže mléko koy páchne, je lépe se této kozy zbavit. Věděl jsem o koze z jejihož mléka vyrobený tvaroh nekonzumovaly ani slepice. Jestliže je koza při dojení velmi neklidná používají se dva způsby ke zklidnění. Předkládá se jádro, anebo se uváže za obojek nakrátko, totéž se udělá s nohou, kerá je blíže dojiče. Noha se musí uvázat tak, aby vázaná noha byla krok zpět. Nesmíte být při tom útlocitný a koza si po několika takto provedených dojeních zvykne a pak již stojí klidně, zvláště, má-li k dispozici jádro.

Jiří

Připojit reakci

3.6.2011 21:29

slepice nemaji cich aby poznaly pachnouci tvaroh a proto ho odmitly

Připojit reakci

5.6.2011 20:19

Kdo ti to řekl, nebo kde jsi na to přišel. Z prkatého mléka je tvaroh smradlavý a navíc velmi nechutný a kyselý.

Jiří

Připojit reakci

host - xxx.xxx.204.213 (?)
6.11.2011 21:51

to se mi ulevilo, všichni chovatelé mi psali že ze zákona musím mít dvě kozy že jinak to je týrání podle zákona č.409/2008 Sb. ale nikde jsem to v něm nenašla. Že na mě příjde kontrola a dá mi za to že je koza sama (bez kozy druhé) pokutu.blush

Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.74 (?)
12.7.2014 12:20

jako prominte ale já mám slepice.. a ty žerou naprosto všechno.. i zkvašené zbytky.. myslím že by jim nedělalo problém sežrat kyselý tvaroh..  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.247.102 (?)
16.3.2015 6:28

samozřejmě že je to kravina, ale koza když je sama strádá a může umřít steskem..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.138 (?)
4.4.2018 14:24

Ve veterinárním zákoně to opravdu není, ale ve Vyhlášce č. 208/2004 Sb. o minimálních standardech pro ochranu hospodářských zvířat v paragrafu 4, který se týká ochrany ovcí a koz, najdete v písmeně e), že lze jen vyjimečně chovat ovce nebo kozy individuálně. A myslím, že ústava s tím nemá co dělat. :-)

Připojit reakci

20.7.2011 6:32

koupil jsem kozu udajně po druhych kůzlatech a mám problém s vemenem jeden střik má maličký a ta půlka vemene je zatvrdlá a téměř nedojí a z tohho malého střiku je jen troška mléka žluto hnědě zbarvená dík za rady Broněk

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.82 (?)
20.7.2011 17:32

Tipoval bych zánět vemene. Doporučuji navštívit veterináře.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.188.81 (?)
9.9.2011 11:14

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Mám kozu, má vynikající mléko,...jako malvaz, je mazlivá, má hezkou srst, dostává se jí všeho - pastvu má, seno, mrkev, šrot, granule, ovoce... přes to se mi zdá, že je tak nějak hubená a má vystouplou páteř. Mohl by mi někdo prosím poradit? Možná dělám jenom z komára velblouda!!!

Připojit reakci

9.9.2011 13:55

pokud chcete mit tluste zvire tak si pridte prase ne nadarmo se rika je hubena jako koza proste dojna koza neztloustne a kdyz ji budete prekrmovat srotem tak ji vic ublizite nez pomuzete

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.146 (?)
8.12.2012 13:07

Zdravím připomělo mi to zážitky z dětství a dobu kdy děda odešel pracovat do JZDa zustala v chlévě jen jedna kráva tkzvaná záhumenková a když se i stou rozloučili měli jsme berana ovci a kozu odpoledne babička otevřela vrata zvířata se seřadila na silnici první koza za ní beran pak ovce a jehnata na pastvě se ovce chodila k babce položila si hlavu na klin a přežvykovala koza nesměla vidět sousedku vezoucí káru krmení místo pastvy žrala jí trávu z káry a jak se ohnala byla koza na zadních vypada to že se zase k tomu vrátíme kvuli vnoučatum dcera o to ma zájem

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.161 (?)
24.2.2013 19:24

Zdravím, chci se zeptat. Může být koza ustájená s ovcemi? Děkuji Václav

Připojit reakci

host - xxx.xxx.203.255 (?)
4.3.2013 19:49

Tak to by mě taky zajímalo.Dneska jsme si přivezli kozu a je s ovcema.chvilku se trkali, tak snad to bude zítra lepší.Nikde jsem to nedohledala.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.14 (?)
5.3.2013 19:22

Dobrý večer, naše kozy chováme společně s ovečkami a je to bez problémů. :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.146 (?)
7.3.2013 7:26

Zdravím právě pro ně stavím chlív z ohrádkama včera mi přivezli koryta e hladinové napáječky tak uvidíme jak se jim tam bude líbit včera mi vnučka řekla že si přivede ovečku už má pro ni jméno a od ní jehnátka že sníme

Připojit reakci

host - xxx.xxx.141.152 (?)
5.4.2014 12:05

Dobrý den, máme kozičku kamerunskou a chci se zeptat co kozy nesmí jíst... jako například mokrý jetel jsou ještě nějaké pro kozy škodlivé pokrmy...? předem děkuji za odpověďsmiley

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Podmínky chovu koz a drůbeže19.10.2018347
Jak moc škodí kozy na zahradě?227.4.201875331
Dotaz k chovu kozy domácí484.4.2018161493
Co jí koza2626.11.201728710
Kozy v zimním režimu113.11.20171708
Kůzlata213.4.20172953
Dojící zařízení plánek53.4.201719714
Stáří koz při připouštění 523.11.201510369
Chov koz na porážku711.11.20159748
Pořízení kozy2522.8.201588760
Je koza březí?21.3.20156917
Pripustenie kozy1229.11.201442039
Koza a kuzlata214.11.20145767
Kozí mečení43.9.201417379
Koza a kůzlátka329.8.20147885
Kůzlata a odčervení128.8.20148744
Říje kozy hnědé krátkosrsté 328.3.201412451
Placenta117.3.20145388
Muze byt koza sama?27.10.20138937
Jak velkou pastvinu pro kozu1025.8.201345177
Krev v mléce413.7.201310789
Připuštění kozy1230.5.201351881
Dotaz na kozlíka224.5.20136261
Koza ztratila mléko, co se stalo?118.3.20136676
Kolik kg331.1.201310760
Mám zahradu 1000 m2 a v ní ovocné stromky - mohu chovat kozy?614.1.201317663
Dojeni kozy514.1.201315377
Kastany231.10.201210062
Očkování230.10.201213656
Kozy a ovce322.7.201210953
Koza domácí113.5.20127109
Jaké ustajení125.1.20129490
Jetel55.9.201120339
Koza méně žere a málo dojí726.8.201122759
Stáří - mládí kozla314.7.201110278
Zvětšené uzliny u čerstvě narozených kůzlat230.5.20118126
Koza domácí - kolik nadojí mléka431.3.201134226
Stáří kozy228.3.201114613
Pastva426.8.201016087
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení masa11.12.2018
Uzení masa11.12.2018
Uzení masa10.12.2018
Uzení masa8.12.2018
Dehtování8.12.2018
Dehtování7.12.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Kde sehnat rouby16.12.2018
Kde sehnat rouby16.12.2018
Malý hnědý motýlek16.12.2018
Malý hnědý motýlek16.12.2018
Uchování opakování kvašení turbokvasnic16.12.2018
Pamatujete někdo Naturacentrum Třebeš?16.12.2018
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů