Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Drůbež > Vápenka u slepic

Vápenka u slepic

host - xxx.xxx.99.35 (?)
9.7.2019 23:46

Také jsem měl problém s vápenkou. Když jsem si všiml že ji slepice mají, byla již v hodně pokročilém stádiu. Měl jsem asi 15 slepic a dezinfikovat celý výběh a kurník se mi opravdu nechtělo. Vzal jsem použité sádlo z friťáku (používám sádlo místo oleje - víc výdrží, nedělá takové ty lepivé kapky a je i levnější), ohřál ho na příjemnou teplotu a každou slepici namočil až po břicho na půl minuty. Toto jsem udělal jen jednou, všechno pak bylo mastné, ale už je to asi dva roky a po vápence ani památky! Řešení jednoduché, levné a bez chemie!

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

Vápenka u slepic

host - xxx.xxx.12.8 (?), 24.6.2014 15:21
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ako sa to volá a kde sa to dá zakúpiť!!!

Připojit reakci   

Vápenka u slepic

Klapka (35) - xxx.xxx.245.130 (?), 28.6.2014 13:07

Našla jsem to na netu, je to Lekaseptal a 350g stojí cca 380kč. Bez dobírky. Mně teda zabrala vazelína z lékárny a arpalit uplně skvěle, ale měla jsem to jen na jedné koupené slepici, tak jsem ji přeléčila tímto.

Připojit reakci

Vápenka u slepic

host - xxx.xxx.39.19 (?), 30.6.2014 19:16

Podstata účinnosti všech olejů je v tom, že roztočům zalepí vzdušnice a ty pak pochcípou. Proti vápence opravdu stačí opakovaný nátěr olejem a vše bude OK. Nejlepší metodou je postavit slepicím do cesty (např. do vchodu do kurníku nádobu s olejem, aby museli několikrát projít olejem a tak se bez většího násilí dá ošetřit celé hejno. Nejlepší by bylo sehnat použitý fritovací olej z nějaké restaurace (je potřeba větší množství).

Připojit reakci

Vápenka u slepic

host - xxx.xxx.99.35 (?), 9.7.2019 23:46

Také jsem měl problém s vápenkou. Když jsem si všiml že ji slepice mají, byla již v hodně pokročilém stádiu. Měl jsem asi 15 slepic a dezinfikovat celý výběh a kurník se mi opravdu nechtělo. Vzal jsem použité sádlo z friťáku (používám sádlo místo oleje - víc výdrží, nedělá takové ty lepivé kapky a je i levnější), ohřál ho na příjemnou teplotu a každou slepici namočil až po břicho na půl minuty. Toto jsem udělal jen jednou, všechno pak bylo mastné, ale už je to asi dva roky a po vápence ani památky! Řešení jednoduché, levné a bez chemie!

Připojit reakci
1, 2   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení domácích klobás1.6.2020
Uzení domácích klobás1.6.2020
Bílý ocet - dostupnost26.5.2020
Průměr komínu k udírně20.5.2020
Uzení domácích klobás19.5.2020
Generátor kouře15.5.2020
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?14:52
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?14:14
Mravenci v zahrade14:01
Meruňka Vesprima13:41
Veharda13:35
Tanina na cibuli13:31
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů