Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Drůbež > Otevírání - zavíraní dvířek kurníku

Otevírání - zavíraní dvířek kurníku

host - xxx.xxx.39.23 (?)
11.5.2018 20:30

zdravim,

osvedceny zpusob je nad vcho dat kousek dreveneho hranolu, do toho po 2cm vedle sebe přidelat řetizeky přes celou vysku vstupu a jeste je dobre mit schudky u vchodu zavěšene aby se trochu houpaly. Slipky to zvladaji, jen je potreba behem dne zkontrolovat řetizky aby nebyly moc přes sebe.Večer si zalezou kdy chteji a rano stejne.

Opravdu to funguje.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
zdravim, osvedceny zpusob je nad ..., host, 11.5.2018
Zdravím, za profi výrobek za cca 2000Kč a ví..., host, 16.4.2018
Dobrý den, řešil jsem stejný problém, střída..., host, 25.2.2018
Zdravím vás, musím vám doporučit automatické..., host, 20.2.2018
Je vidět šikovná hlava i ruce. Snad to manžel zvlá..., host, 4.4.2017

host - xxx.xxx.166.207 (?)
10.3.2012 8:43, počet návštěv: 288114
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

vzhledem k tomu co se dnes deje na našem trhu s vajíčkama, rozhodl jsem se, že si postavím kurník a budu mít vlastní vajíčka.

Potřebuji, ale od vás malou radu.

Jak vyřešit ranní otevření a večerní zavírání dvířek.

Prosím něco jednoduchého. Uvažuji tak, že ráno slepičky šlápnou na prkno, které uvolní kolík a dvířka se pak otevřou. Jak, ale vyřešit večerní zavírání dvířek, to fakt nevím. Taky nechci obtěžovat souseda, když odjedu na dovolenou.

Předem děkuji Standa.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.147.59 (?)
10.3.2012 11:46
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

No dříve se to dělalo tak, že ráno, když se šlo krmit, tak se kurník otevřel a večer, když se šla vybírat vajíčka, tak se zavřel...:D

Teď vážně - kolik slepic chcete? tento problém se dá řešit u malého počtu slepic kurníkem s voliérkou - otevírací je voliéra, slepice pustíte a zaženete když chcete a když víte, že budete doma... jakákoliv mechanika časem stejně zklame...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.242 (?)
11.3.2012 7:30

už jsem to někde psal.trubkový pohon na žalutie, který navíjí nebo odvíjí lanko s dvířky a staré spínací hodiny..funguje to několik let bez problémů u kurníku bez voliery, jinak ve volierách nezavírám...

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.40.32 (?)
11.3.2012 23:09

také bych potřebovala nějaký jednoduchý systém na otevírání. zavřu je večer sama, ale ráno nechci vstávat se slepicemi a nemám možnost el. připojení. ten kolík by se mi líbil, jen si neumím představit jak to zkonstruovat :-)

děkuji za radu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.23 (?)
11.5.2018 20:30

zdravim,

osvedceny zpusob je nad vcho dat kousek dreveneho hranolu, do toho po 2cm vedle sebe přidelat řetizeky přes celou vysku vstupu a jeste je dobre mit schudky u vchodu zavěšene aby se trochu houpaly. Slipky to zvladaji, jen je potreba behem dne zkontrolovat řetizky aby nebyly moc přes sebe.Večer si zalezou kdy chteji a rano stejne.

Opravdu to funguje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.177.14 (?)
3.4.2012 14:23

už před 2 roky jsem si postavil zařízení a pracuje absolutně bez problému.. jenže jde o cenu.. je to řízeno mikropočítačem :-) a otvíraní a zavírání je řešeno výpočtem západu a východu slunce podle zeměpisné šířky a datum (čas je řízen pomocí DCF) takže je to absolutně bez jakékoliv nutnosti seřizování.. já vím jsem blázen ale mě tyhle věcí baví :-) kdyby jste měl někdo zájem o elektroniku ozvěte se … mechanickou část každý sám …  aja30@email.cz

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.162 (?)
17.1.2013 22:05

otvírání jsem vyřešil jednoduše varianta z budíkem se neosvědčila jelikož v zímě se budík mrazem zpoždoval a další problém byl s časem jelikož budík nezná 24 hod.čas takže když máte nastaveno otvírání na půl 8 tak se vlastně otevřou dveře večer tak jsem musel chodit v 5zavřít a v 8 nastavit budík prostě po týdnu jsem to změnil.osadil jsem místo budíku motorek na grilování může být i ze stěračů na kerém jsem osadil zarážku která drží dveře pak přes spínací zásuvku se ráno motorek rozjede a dveře samotíhou spadnou.prostě jednoduché a funkční.

Připojit reakci

PP. (23) - xxx.xxx.14.199 (?)
12.3.2012 6:20

V první řadě si uvědomte, že chovat zvířata - jakákoliv, znamená DENNÍ péči o ně. Máloco v jakémkoliv chovu se dá zautomatizovat na delší dobu. Tak i slepice musíte večer zavírat, případně zahánět do kurníku, protže samy tam vlezou jen podle svého slepičího rozumu. Ráno už ta šlapka funguje. Doporučujou do ní navrtat pár otvorů, aby světlo lákalo slepice ven.

Připojit reakci

12.3.2012 16:07

denní, ale ne ranní a večerní..tento systém máme několik let bez problémů, také jsem tomu nevěřil, ale slepici to naučíte do týdne na minutu přesně, aby zalezla a přesně ví kdy má vyjít..nikam nic nevrtejte, uděláte jen průvan a nevěřte že slepice je hloupá,,příroda se omylů nedopouští"

Připojit reakci

PP. (23) - xxx.xxx.14.199 (?)
13.3.2012 6:39

Opravuji, každodenní péči. Na chalupě jsou slepice a důchodce je roky zahání do kurníku každý den stejnou dobou. Kdyby je nezahnal, seděly by snad venku. Asi je špatný krotitel.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.166.207 (?)
14.3.2012 7:53

Dobrý den,

předem bych rád všem poděkoval za příspěvky. Rád bych požádal pána 64.246, který zde uvedl svůj příspěvěk " TRUBKOVÝ POHON" udělaný ze žaluzie,  zda by to mohl vysvětlit podrobněji jak to funguje. Jeho nápad se mi zdá hodně dobrý.

Nerozumím jaký motorek tam je, možná kdyby jste ještě mohl vložil podrobnější foto vnitřku (jestli to jde) byl bych Vám moc vděčný, určitě bych dostal tímto odpovědi na mé další dotazy.

Jinak uvažuji chovat do 10 slepiček (možno i míň) uvidíme.  Chápu, že o zvířata je potřeba se starat denně, ale v šest ráno se mi opravdu nechce vstávat - tak proč si to trošku neulehčit. Až příjdu z práce po ranní či po noční, tak samozřejmě, že se o ně pak postarám.

tak zatím...

Připojit reakci

14.3.2012 19:28

tady

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.102 (?)
27.1.2013 23:41

jen kratce kdyz jdes rano do prace tak je muzes pustit ja kdyz pracoval taky je poustel rano za tmy a vecer za soumraku samy zalezou ted v duchodu je pustim az se vzbudim nekdy i v poledne at se dari

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.26 (?)
21.2.2013 19:14

Je to celkem jednoduché (pro kutila)

1) servo pohon 24V na ventil (používá se v kotelnách)

2) spínací hodiny

3) táhlo od zavírače brano

4) transformátor 220v /24v 2A -za pár korun

Trochu přemíšlení nic složitého mě to maká skoro 15 let.Kontrola jen 2krát do roka, kvůli změně času (přeřídit spinací hodiny). Kdyby chtěl někdo vědět víc tak na lkopui@seznam.cz

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.26 (?)
21.2.2013 20:07

další foto

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.26 (?)
21.2.2013 20:23

další foto

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.77.68 (?)
21.3.2014 21:20
slepice mám ve velký kleci 5x2m z kraliciho pletiva na lesenarskych trubkach a zavírání neřešíme a přes díru mají dvojitý hadr aby jim tam nesla zima. Zadne problemy, zadne starosti a zadna rozhrabana a posrana zahrada. Jo a nad vybehem maji sklo aby tam nemely bahno
Připojit reakci

mcf (1) - xxx.xxx.12.24 (?)
3.1.2016 12:01

elektronické otevírání kurníku

máme ho už 2 rokem, nastavený z výroby, co do otevírání, když se smráká a rozednívá, musím říci, že je to bomba, fakt je, že když dokupujeme slepičky, tak kontrolujeme, aby stihly, tak týden, nebo nax 10 dnů nestíhají, ale vždy se naučí a připojí se dříve, nebo později k ostatním.

Elektrického vrátného každopádně DPORUČUJI

Připojit reakci

host - xxx.xxx.117.14 (?)
27.3.2012 18:31

Dobrý den,

trochu mi nejde do hlavy, jak to automatický otevírání funguje v praxi. Otevření je v pohodě, ale to zavírání nevim nevim. Co když se slepice opozdí a dvířka se jí zavřou před zobákem :-).

Také to teď řeším. Chci si na zahradě pořídit pár slepic, ale nemám je u baráku, takže každodení otevírání a zavírání nepřipadá v úvahu. Chci si vyrobit něco takového co je na obrázku. U toho bude ještě ohrádka s výběhem, do kterého bych je pouštěl jenom, když někdo bude na zahradě. V létě není problém aby byli vnitřní dvířka do kurníku otevřená furt, ale nevím co v zimě. Napadlo mě dát do dvířek takové ty pruhy ze silného průhledného igelitu, aby tam nešla zima a ony mohli volně chodit dovnitř a ven. Co vy na to, nebudou mít problém skrz sto chodit, aby se třeba nebály nebo tak...

Díky Miloš K.

Obrázky:

Připojit reakci

27.3.2012 19:30

Nastavení zavírání dáte na takovou dobu, aby byly bezpečně už uvnitř... Ta folie co navrhujete je krátkodobé řešení, než se zkroutí, stvrdne atd. a bude tam průvan, který je pro zvířata nevhodný.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.2 (?)
8.4.2012 22:28

Někde jsem viděl nápad, že dvířka i s panty jsou uložena šikmo a prosklená. Mohou i trochu zapadnout dovnitř, aby je predátoři nemohli otevřít. Rno přijde slípka, vrazí do okénka, dveře se otevřou a zůstanou otevřené. Nápad zcela bez námahy, bez nášpalných zařízení a hlavně: bez mikropočítače!!!

Připojit reakci

9.4.2012 17:53

nějak nechápu..slepice to otevře a kuna né???blush

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.3 (?)
9.4.2012 20:15
Po styroch dnoch sme sa vratily domov a sliepky su v uplnom poriadku rano o siestej sa dvierka otvoria a vecer o osmej zatvoria sliepky po zapade slnka vzdy idu do kurnika same a krmivo a vodu mam v zasobnikoch aj na tyzden a skontolovat sa daju cez vebkameru ci su v poriadku k zraniu vas aj tak nepotrebuju.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.21 (?)
9.10.2012 9:45

A jak to děláte v zimě? Nezamrzne vám tam voda?Můžete prosím přiložit pár fotek, jak to u vás v kurníku vypadá?Jak je velký? Je dřevěný, nebo zděný? A v jakých nádobách máte vodu a krmení? A co jim dáváte, jen pšenici do zásobníku, nebo granule? Děkuji za odpověd a fotky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.49 (?)
28.11.2012 19:36

Dobrý den, jestli všem můžu poradit, tak proti zamrzání vody jsem pořídila topné folie od české firmy Malapa - a fungují skvěle. Hned jsem tam objednala i otvírač kurníku, se kterým jsme také všichni spokojeni - i slepice i my.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.14.13 (?)
6.1.2013 22:37

Děkuji, poradila jste přesně to co hledám, mám indické běžce (kachničky), vstávají se sluníčkem, tak bych potřebovala něco, co je pustí (to je zde ale celkem drahé, taťka snad něco vyrobí) a hlavně něco, aby měli v zimě vodu, když zůstanu dloho v práci, případně jedeme někam na víkend.

Super.

Bláža

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.209 (?)
20.3.2014 23:52

nejhorší na celé věci je to že se zde přemnožili kuny. Jednou nezavřeš a máš povšem. Do elektroniky jest doré zařadit fototranzistor a udělat ještě 20 min zpoždění.Slepice jdou spát brzy, kačeny jdou pozděj. pokud máte u kurníku přívod stě není nic problém.jde udělat dvě kamery.Jednu mám venku, druhá kouka na bydelko.dále mám kontrolu zavření a otevření dvířek.Večer to spočítám na obrazov ce.v zimně jeto fajn.dnes máte volná pásma TV.1-3 stačí ze starého videa modulátor a někam to posadit. ovladáni se dá použít z modelu, nebo autíčka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.195 (?)
14.4.2012 18:46

Zkus to řešit pomocí servo motorku, např pro otevírání klapek zn. Belimo, k servu tyčku na něj provázek, provázek přes jedno kolečko až k dvířkám to vše by se ovládalo soumrak.spínačem, myslím,že to je velice jednoduché zapojí prům.elektrikář

Připojit reakci

HONZAD (6) - xxx.xxx.176.214 (?)
3.10.2012 16:19

Já jsem to vyřešil i se svými chabým elektrickým vzděláním pomocí autostěrače a dvou spínacích hodin. Jak to funguje, se můžete podívat tady.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.138 (?)
4.10.2012 0:06
Velmi fikané, jen by to chtělo zmáknout estetickou stránku věci.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.214 (?)
4.10.2012 16:18

Ano, pohled do "střev" není nic moc, ale celé je to zakryté deskou shora na na pantu (na videu je deska zvedlá) tak, aby se do drátů nemohla zaplést nějaká slepice.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
8.10.2012 19:21

Bud pres fotobunku, lepe,tam zajit, zkontrolovat,jestli jsou slepice vsechnyv kurniku a vratka zavrit, treba system dvirka, vedeni,nahore kladka, provazek a tecka.Takhle to fotobunka zavre, slepice muze zustat pres noc venku a do rana ji muze treba kuna zabit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
8.10.2012 19:34

Neni nad to, venovat tomu 5-minut rano i vecer, zkontrolovat,zda slepice jsou vsechny v kurniku a zavrit vratka.Naslapne zarizeni ven je hezke, ale slepice si na to muze v noci lehnout, tim padem otevre dvere a kuna bude miti co zrat.Zavru, otevru,seberu vejce, slepice spocitam, zazenu.Denne 10-monut prace, co chcete resit.Kdo je vice pohodlny, nebo z nejakeho duvodu to tak miti nemuze, pozadam seniora souseda, za par vajicek zaridi.Nebo si proste vajicka koupim u nekoho na vsi-domaci, nebo v obchode.Ono pestovat slepice, neprijde tez zrovna lacino.Kolik stoji kurice, obili,ted vam to nesmi marodit, nebo se vam tam dostat kuna, atd.Je naivni si myslet, ze domaci vejce jsou lacina, ted kazde dva, tri roky je potreba slepice menit.Navic, jsou obdobi, ze je vajec nazbyt a prijde doba, kdy tech vajec bude minimalne, atd.Ted prostor, neporadek.Ruzne vyhrabane diry v zahrade.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.214 (?)
9.10.2012 21:18

Automatické zavírání nemám pro to, abych ke slepicím nemusel chodit. Přes den chodím kolem kurníku několikrát, ale problém je ráno a večer. Hlavně v létě je ráno brzo světlo a když se chci v sobotu trochu přispat, tak slepice musí čekat až jim zajdu otevřít. Myslím, že to takto vyhovuje lépe chovateli i slepicím. Normální slepice mají silný pud se do kurníku navečer vracet, ty co chodí na večerní vycházky jsou divné a nezaslouží žít.wink

Zvířata se chovají, rostliny se pěstují. Je až s podivem, kolik lidí si to pořád plete. HONZA

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
11.10.2012 19:18

Pane, slepice jsem choval roky a zapomente na to, ze v kurniku vecer vsechny budou.Nektere se proste tam nechce, nebo ji vyplasi, treba neni v kolektivu oblibena, atd.Slepice, byt minimalni, ale peci potrebuji.Zejmena vecer, bych urcite fyzickou kontrolu pred uzavrenim kurniku u slepicek urcite nevynechaval, dal tj.na Vas.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
11.10.2012 19:20

Nerikam, casto budou vecer vsechny v kurniku, ale spolehnout bych se na to nedovolil.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.2 (?)
13.10.2012 7:44

176.214:  Brakovat slepice podle toho, kdy chodí sedět mi připadne jako nesmysl. Co když si tím zlikvidujete nejlepší nosnice?

Připojit reakci

starling (4) - xxx.xxx.59.151 (?)
24.2.2013 10:30

Honzo, jaký tam máte použitý zdroj pro ten pohon motorku od stěračů. Dík.

Připojit reakci

11.10.2012 18:52

teda vy jste pesimista..to je jako do kolbenky a u píchaček... co když se vožeru a zapomenu a nemám seniora souseda???Asi by ho to přestalo bavit za mě zavírat, dost chlastámcheeky...proto mám spínací hodiny s časovou rezervou půl hoďky po západu vlastně tma.. a ještě se nestalo, že by zůstala nějaká venku... To víte, někdo dělá do papoušku já do čistého plemene slepic a díry mě moc nedělají když máte udělané hrabaniště a popeliště a dobře krmíte tak i travička je krásná... marodí přešlechtěné vysokosnáškové hybridky, ale možná by stálo za to si něco o drůbeži přečíst...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.102 (?)
28.1.2013 1:05

ja mam vzdy 4slepice menim je kazde 4roky nesou i 4ty rok zasobuji vejci 2rodiny 50kg.psenice staci na 2a pul roku obcas koupim srot na prilepseni par kilo kukurice seberu na posekanem poli nejake zbytky daj sousedi a nebo si prinesu ze z.jidelny obcas ted jsem v duchodu tak to mam hlavne jako zabavu ale kdyz jsem pred30ti roky zacinal tak jsem to pocital a za par mesicu se zaplatily a to jsem pocital i pletivo na vybeh obden je poustim na louku a zahradu tam je hlidam hlvne kvuli jahodam a psum nemame plot mam je 40m.za domem tak to je v pohode ze zahrady jim davam plevel z domova zbytky nema to chybu vsem preji hodne uspechu jirka f. nachod

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
9.10.2012 13:03

Otvirani kurniku, tam jeste technicky, treba na fotobunku, tam bych to, jako mozne jeste videl, ale zavirani, technicky tez jde.Nekdy se vsak slepicim vecer do kurniku nechce a bez zahnani zustanou pres noc venku, pak hrozi, ze je sezere kuna, nebo v zime prochladnou, pak prestanou nest, atd.Stejne je potreba, alespon jednou denne k nim jit.Vetsinou vymenit, doplnit vodu, krmeni.Hlavne tez sebrat vejce, pokud je vajicek ve hnizde vice, hrozi rozbiti, jak se vejce rozbije, tak se to pak nauci slepice zrat a co snesou z casti sezerou, coz je pak tezko odnaucite, jedine slepici vetsinou zabit a koupit jinou, atd.Urcitou minimalni peci to chce i pri vyuziti techniky, to chce minimalne jednou denne tak par minut tomu obetovat.Tj.muj nazor.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.230.20 (?)
12.10.2012 17:16

V receptáři byl návod na otvírání dvířek pomocí budíku na natahování.Nařídil se na určitou hodinu, a jak se při zvonění otáčela vzadu natahovací hřídelka, navíjela nasebe provázek, který zvedal dvířka.Budík byl přípevněný vedle dvířek.Zkuste najít v archivu receptáře návod. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.248 (?)
13.3.2013 16:21

odpovedam na vasu otazku.nasiel som to je to v receptari prima napadov. v archyve 2012-1VYDANIE a na 18minute.dufam ze vam to pomoze.ja to mam tiez a som s tym ok.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.146.203 (?)
10.2.2013 18:59

Jednou jsem je zapomněl zavřít a bylo po nich.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.254 (?)
26.2.2013 21:56

K tomuto přízpěvku chci připojit velice důležitý poznatek, jedno takovéto zařízení velice dobře vyřešené, ovladane pomocí signálu DCF dokázalo slipky zmast natolik že je všechny odnesla liška proto že slepky neznají přechod letniho a zimniho času a tak se mile kamaradky vratili jednou domů a dviřka byla hodinu zavřena čehož ta chytra liška využila ke prospěchu svemu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.43 (?)
9.3.2013 13:40

Mohu doporučit hotová dvířka reagující na soumrak.
http://www.youtube.com/watch?v=SDSgghMVXUc
http://www.youtube.com/watch?v=lWLOdmqDVKk
kontakt: renatko@centrum.cz

Obrázky:
dvířka kurníku
dvířka kurníku
Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.46 (?)
18.2.2016 9:25

tak tak hodiny jsou kničemu já to pořád říkam (zase jako lidé chceme ošálit přírodu misto toho aby jsme ji naslouchali)  když chce někdo udělat dvířka nadruhou stranu jako konstruktér jsem měl velký problém se spolehlivosti soumrakového spínače... kdo neudělá neuvěří... Nakonec semi to podařilo úspěšně vyřešit...

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.46 (?)
18.2.2016 9:27

Nevím proč to otočilo fotku...

Automaty kurníku

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.50 (?)
13.7.2016 13:01

Jeden chovatel mi poradil otevírání kurníku ze starého natahovacího budíku.

Budík natáhneme na požadovaný čas otevření, na natahovací klíček se přidělá špulka od šicího stroje s vlascem. Když budík začne zvonit, klíček se začne otáčet a navíjí vlasec, který vysouvá dvířka.

Přijde mi to úplně jednoduché. Určitě vyzkouším. Jen zatím nemám toho starého budíka crying

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.138 (?)
13.7.2016 21:41

Jednoduché, jen se vám nesmí slepice tlačit na dvířka a ta musí jít úplně lehce. Nám dělají problém i u kupovaného systému, pořád to zlobí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.134.151 (?)
18.5.2014 23:43

Omlouvám se, že se vkrádám... problém už je nejspíš vyřešen, ale přesto mi to nedá...

Pro slepice mám kompletně krytý výběh - jednoduchá dřevěná konstrukce  - dřevo a pár šroubů, vyplněné pletivem - pletivo a sponky do sponkovačky. Dva panty a zavírání na dveře. Tím je snadno vyřešeno možné napadení slepic.

Před tímto výběhem máme zateplený výběh, přímo navazuje na zateplený kurník - OSB desky vyplněné perimetrem, taktéž dveře mezi tímto a venkovním výběhem + panty a zavírání, konstrukce ze sádrokartonových profilů, střecha výběhu pletivo a pod ním vložené tvrzené tabule dvojitého plastu. Slepice se můžou "projít" a hrabat si dle libosti i když je venku ošklivě příp. zima, jsou v suchu a voda samozřejmě nezamrzá.

Do zahrady pouštíme slepice pouze když jsme doma, jinak využívají svůj výběh dle libosti. Ráno jim otevíráme kurník cca okolo 10té, pokud odcházíme ráno brzo, tak otevíráme vlez klidně v pět ráno, jim je to jedno, stejně si vylezou až budou chtít a zavíráme prostě večer až se vrátíme domů. Víme že naše slípky jsou v pohodě, nikdo je nenapadne ani jim není zima a to i kdybychom se vrátili nad ránem.

Je vážně takový problém udělat slepicím chráněný výběh?

Připojit reakci

HONZAD (6) - xxx.xxx.39.19 (?)
21.4.2014 23:14

Co takhle Stando sestrojit vylepšenou verzi zavírání na mém principu. Tentokrát jsem použil elektrické stahování z okýnka auta a nemá to chybu. Motorek se při změně polarizace otáčí buď do prava nebo doleva, stačí jen přehodit +-. Takto jezdec buď zavírá či otvírá. Když se to napojí na dva okruhy s různou polaritou a s časovacími hodinami tak to funguje velmi dobře. Největší problém jsem měl sehnat vhodné koncové spínače, proto jsem je vyrobil z kousku žaluzije (na tuto vychytávku jsem obzvláště hrdý laugh. Vše je velmi jednoduché a dobře zřejmé z fotografie. Není snad třeba více popisovat. Náklady na pořízení jsou cca 700 Kč. (trafa nepočítám). HONZA.

Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.186.10 (?)
23.4.2014 20:23

Pěkný, ale co se týče elektro zapojení zbytečně složité, na co pak dvoje spínací hodiny, když by stačily jen jedny, respektive pokud jste elektrotechnicky zdatnější, místo spínacích hodin tam dát soumrakový spínač.

Automatické otevírání kurníku podle slunce

A třeba tento soumrakový spínač - stavebnice TIPA PT017 Soumrakový spínač s relé 230V/8A

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.19 (?)
23.4.2014 22:28

Bohužel moje elektronické znalosti jsou omezené (každý nemůže být odborník na všechno). V tomto zapojení jsou potřeba dvoje spínací hodiny, na jedněch by to nefungovalo. Každé hodniny mají opačnou polarizaci obvodů. Aby to fungovalo na jedněch, musel by být zapojen prvek, který mění +a-. To je už na mě moc složité. Soumrakový spínač by jistě použít šel, ale takto mi to přišlo nejjednoduší. HONZA

Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.104 (?)
21.5.2014 0:55

Zdravím, dvířka od kurníku nezavírám, slepice si jdou ven kdy chtějí a zpátky taky, nemám čas ráno chodit otvírat a večer zavírat, bydlím jinde, zatím za půl roku se nic nestalo, řešil bych to až po zabití jedné slepice kunou, nebo po sežrání vajec nějakým vetřelcem, chovu zdar a pohodlnosti zvlášť, Milan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.177 (?)
7.6.2014 6:14

jednoduše: dvířka mají pant nahoře - jsou padací zvenku, ja na nich lanko taky zvenku nahoru na kladku a pak dolu se závažím aby uneslo a nazdvihlo dvířka.Na spdní části dvížek je z lechu/ aspň 2 mm/ prfil L, v kurníku je před dvířky platíčko  - houpačka na kulatině asi i cm průměr, na konci platíčka je z plechu taky profil L o bráceně jako když zaklesnete proti sobě prsty u rukou. No a teď už jenompřidržíte ve výšce závaží, zavřete dvířka, zaklesnete profily, spustíte závaží a čekáte do rána kdy první slepice skočí na platíčko, profily se rozpojí, dvířka se otevřou a slepice jdou zobat.Funguje to už deset let - foto a návod zašlu.Oskar.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.243 (?)
11.6.2014 15:13

Dobrý den, také jsme slepice nezavírali, spaly půl roku na střeše kurníku a byly moc spokojené, pak přišla kuna a stihla zakousnout tři slepice, jednu jsme zachránili. V okolních zahradách kuna požrala za týden asi 30 slepic. Pořídili jsme před měsícem nové slepice a automatické otevírání kurníku. Pěkný den Kateřina

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.254 (?)
14.6.2014 20:10

My si pořídili automatické otevírání a zavírání dvířek kurníku hlavně proto, aby mohly slepice brzy ráno za světla jít ven jak budou chtít a nemusí čekat na nás, až se vyspíme. Večer se zavíráním by problém nebyl. Vypozorovali jsme, že naše slepice v 9 hodin večer už jsou v kurníku a dvířka se zavírají tak kolem půl desáté. Princip zavírání-otvírání je na světelné čidlo.

Připojit reakci

jariel231 (9) - xxx.xxx.146.203 (?)
21.10.2014 20:25

Pokud máte vrátka kurníku na petlici, tak je tu jednoduchý způsob jejich otevírání - Otvevírání slepic.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.193.185 (?)
30.10.2014 15:03

a co když nemám možnost připojení elektřiny, lze otevírání vyřešit třeba přes vyřazenou autobaterii???

Připojit reakci

jariel231 (9) - xxx.xxx.146.203 (?)
30.10.2014 21:52

Otevírání lze řešit i na baterii. Jen je potřeba vyřešit spínání motoru. Může se použít třeba elektrický budík. Baterie i budík musí vydržet zimní teploty.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.162 (?)
29.1.2015 13:52

Dobrý den, jen tak pro radost si manželka pořídila slepičky, no došlo i na otevírání a zavírání našich pipek. Jsme v Čechách, takže vše co přicházelo v úvahu bylo nechutně předražené a nespolehlivé. Objednal jsem mašinku na dvířka v Anglii, cena poloviční než u,,dealerů,, v ČR! Dvířka s mechanismem přes UPS doma za 3 dny, zapojení, montáž cca 2 hodinky s mnoha přestávkami. nastavení denního svitu přes čidlo, nastavení času, prostě paráda!! A pipky přesně vědí, že je o jejich bezpečí postaráno!!! Ale jak říkám, v Čechách nekupovat, hnusně předražené!!! 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.239 (?)
29.1.2015 14:40

Jak je v tomto systému vychytaná možnost mimořádného setmění, např. při bouřce apod?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.93.210 (?)
4.5.2015 21:20

Dobrý den, také uvažuji o koupi nějakého otvírače, mohl by jste uvést cenu vaší mašinky (pokud to není tajemství) Děkuji AVI

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.218 (?)
5.1.2015 15:56

Dobrý den.

Posílám fotografii aut.zavírání kurníku. Je zde použit vyřazený servomotor směšovacího ventilu ÚT který má výhodu, že je osazen koncovými spínači.(vyráběl se na napětí 24V a 230V.) Ten koncový spínač, který je patrný na fotografii je jen pro dálkovou světelnou signalizaci, že jsou dvířka skutečně ("fyzicky")zavřena. Pro ovládání jsem použil soumrakové čidlo (světelné relé)Ta konzerva je protizávaží a je naplněna pískem.

Petr z pod Vysočiny.

Obrázky:
fotografie dvířek
fotografie dvířek
Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.42 (?)
25.9.2016 15:26

Zdravím všechny slepičáře :-)

po nějaké době pátrání jak na to, jsem našim slepiškám zprovoznil automat na dvířka kurníku. Přidávám do fóra pro inspiraci.

Základem je 24V servo pro ovládání trojcestného ventilu teplé vody (někde jsem tady něco podobného viděl). Je to taková stará verze, co už se asi moc nevidí, ale na toto je úplně super. Kouká z něj páka co se otáčí o 90° a má v sobě koncové dorazy. Jako napájení postačí malinkaté 2W trafo na 24V (takové to plastové). Řídící elektroniku tvoří soumrakový spínač od firmy TIPA (stavebnice za asi 160 Kč) s přepínacím relé na výstupu. K trafu jsem udělal jednoduchý zdroj se stabilizací 12V zenerkou, to je pro lelektroniku. Viz obrázek

Funguje perfektně.

František

Obrázky:
Dvířka kurníku
Dvířka kurníku
Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.59 (?)
28.12.2016 8:56

Ahoj všem, pořídili jsme našim slepičkám automatické zavírání s časovým spínačem za cca 2000,- a jsme moc spokojení. Kamarádka má zhruba za stejnou cenu na světelný spínač, má ho už několik let a je také spokojená.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.237.131 (?)
4.4.2017 11:32
Je vidět šikovná hlava i ruce. Snad to manžel zvládne. Mně nedělá problém vstávat nebo je večer zavřít, ale už 2 krát nám všechny slepice zakousla kuna, tak trnu každou minutu, kdy se někde zdržíme po setmění. Jitka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.31 (?)
20.2.2018 14:47

Zdravím vás, musím vám doporučit automatické dvířka Chick door. Nejsou drahé, něco přes dva tisíce. Sám je mám, a jsem z nich nadšený.Samy se zavřou se západem slunce a při východu zase otevřou. Jsou samostatné, nepotřebují napájení.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.92.68 (?)
25.2.2018 21:08

Dobrý den, řešil jsem stejný problém, střídal se se ženou, aby byl někdo z nás před setměním doma a ránno nezapomněli otevřít těm blbkám. Asi před třemi roky jsem koupil! kouzelnou krabičku" ADK 10 od pana Michala Hrubce (kontakt na internetu). Spolehlivě zavírá a otvírá dvířka, letos jsem pooprvé měnil 4 tužkové baterky. Cena byla asi 2000,- Zkraje párkrát slepice spaly před zavřenými dvířky, ale časem si zvyknou. Dvířka samotná jsem udělal z lehkého hliníkového plechu, provázek dal na kovový kroužek od klíčů, dvířka jezdí v dřevěné drážce. Při montáži je potřeba důkladně pročíst návod, nejdříve jsem u toho měl dost napružené nervy, protože jsem to stále nějak nedával, ale pak jsem zavolal pana Hrubce, který poradí jako přítel na telefon. Nyní jsem naprosto spokojený a o slepicích vím jen to, že je krmím a vybírám vajíčka. 

Jirka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.158 (?)
16.4.2018 17:09

Zdravím, za profi výrobek za cca 2000Kč a víc se mi nechtělo utrácet, tak jsem si pomohl takto: MK125 soumrakový spínač - stavebnice (200Kč), + úprava - relé se musí vyměnit za 2x přepínací relé (např Relé s DC cívkou 12V FINDER 41.52.9.012.0010) + 2x mikrospínač (100Kč), 2x vybitá autobaterie (zadarmo), motorek ze škodovky 120 na stěrače - změna polarity - změna směru otáček (šrotoviště), 2x kladka, 1x dvířka (ruční výroba - zadarmo), vymyslet zapojení přepínání pólů napájení a mikrospínačů jako dorazy (zastavování) dvířek. Zavírání a otvírání dvířek mi řídí intenzita denního světla (něco jako neonová reklama), na stavebnici je fotoodpor. Jednou za čas nabiju autobaterie nabíječkou (v zimě častěji). Funguje mi to jako automatické zavírání i otevírání, ale v jednodušším provedení by to třeba jen ráno otevíralo automaticky a večer by se muselo zavírat ručně. Chtělo to trochu kutila a nějaké znalosti z elektriky. Udělal jsem si tím malinké plus u slepiček a manželky.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Drožďování krmiv1020.5.201810695
Jaký druh slepic vybrat1420.5.201865403
Chov krůt6018.5.2018223080
Otevírání - zavíraní dvířek kurníku7111.5.2018288115
Zlodějina Kavapo8811.5.2018214350
Nepřijetí nových slepic59.5.20184346
Kdy nasadit dovezená vejce?19.5.2018132
Slepice terorizují menšího kohouta629.4.2018653
Slepička nebo kohoutek? 226.4.2018415
Slabá skořápka u dvojvačíčka325.4.2018350
Kohout nekokrka, sotva stoji na nohou a je dezorientovany622.4.2018494
Slepice kokrha320.4.20188400
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg720.4.20182191
Kohout - poranění nohy2928.3.201831455
Proč slepice vůbec nezačaly snášet?2619.3.201855004
Plašiče - funguje to nebo to jsou vyhozené peníze?172.3.201844910
Krmení ptáků912.2.20182086
Slepice stále kvokají3030.1.201871616
Plastová snášedla pro slepice 1530.1.201831410
Čmelíci - sirné knoty320.1.20184016
Kohout a co teď?2620.1.201832955
Kdo mi zabíjí slepice?6813.1.2018153631
Nemoc husy 621.12.201711923
Pomoc při začátcích chovu slepic614.12.20173212
Zimní napájení414.12.20171516
Pozor Kavapo a Slepicar.cz jsou ta sama firma161.12.201716399
Kurník - izolace?4318.11.2017201255
Co s kohoutem?98.11.201715959
Máslo, vejce a co pak?120.10.20171400
Husa kulhá299.10.201710379
Liheň na drubež Bioska monoplast 602029.9.201776230
Fotky kurníku a slepic9020.9.2017290887
Houser49.9.20171770
Vejce bez skořápky + něco? 36.9.20173354
Kolik slepic na kohouta?3726.8.2017107890
Slepičky malou zahrádku?1812.8.201716290
Jak huse zafixovat zlomené křídlo69.8.20172434
Trus39.8.20172548
Čmelíci1926.7.201766869
Parazit ve vejci 125.7.20174225
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Nakládání a vakuování masa na uzení14:49
Dehtování18.5.2018
Dehtování18.5.2018
Dehtování18.5.2018
Dehtování18.5.2018
Dehtování18.5.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 201816:16
Který filtr je lepší?15:45
Hnědá voda v bazenu voda studniční14:38
Pokrútené listy zemiakov, čo to môže byť?13:11
Filtrace nexus12:56
Rozdíl mezi chilli papričkou a feferonkou12:42
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů