Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Drůbež > Můžu dát rok starého kohouta k 12-týdenním slepičkám?

Můžu dát rok starého kohouta k 12-týdenním slepičkám?

tatnda (62) - xxx.xxx.167.132 (?)
7.9.2013 8:49

oddělit nebo polévka, rivalita je věc, jinak to nejde. Až jsou mladé silnější tak dají pokoj, ale než jsou silnější, dokážou nějakou mladou, společně jak smečka vlků, zabít.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.100.46 (?), 6.9.2013 13:05
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

jak docílit aby staré slepice neklovaly ty mladé, poradte. děkuji jirka

Připojit reakci   

tatnda (62) - xxx.xxx.167.132 (?), 7.9.2013 8:49

oddělit nebo polévka, rivalita je věc, jinak to nejde. Až jsou mladé silnější tak dají pokoj, ale než jsou silnější, dokážou nějakou mladou, společně jak smečka vlků, zabít.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.2 (?), 13.4.2015 8:43

Kuřata - kohout. Tak u mě kohout s kuřaty skončil. Týden jsem měl kuřata (dvouměsíční) v ohrádce v kurníku, aby si na sebe zvykli. Kohout je bránil při každém mém příchodu. Kontroloval, jak krmím výhružně se stavěl mezi ohradu a mě. Po puštění kuřat s nimi chodil a vše v pohodě. Průšvich nastal, když jsem našel dvě kuřata s pochroumanou kostrou a běháky (klouby) kohout je začal pojímat a rošlapal je. Byl odňat od hejna i se svoji (naší jedinou nostnicí) družkou do karantény, a kuřata se mají čile k světu a již ovládli celý výběh. Dříve se zdržovali u kurníku. Na kohoutu se zdřejmě dnes provede exekuce, dle dřívějšího rosudku, kdy byl přistižen při činu. Slépka se vrátí ke kuřatům. Občas je taky prožene a párkrát klovne u koryta, ale jinak v pohodě. Toť má zkušenost.

Lukáš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.239 (?), 13.4.2015 12:24

Chudáksad. Lukáši-jedna slepice na jednoho kohouta je proklatě málo, není divu, že se neudržel! Pokud není příliš agresivní vůči lidem, dejte nu, prosím, ještě šanci. S.P.,Ch.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.2 (?), 15.4.2015 8:40

Šanci již nedostane. On je opravdu divoch. Skočil i na mě a myslím, že by se to začalo stupňovat. Sousedovi jsem dal jeho bráchu a je to to samé. 7 slepic a morduje je od rána do večera. Halt divoká míšená krev. Slépku jsem vrátil ke kuřatům a v pohodě. Kuřata se krásně rozchodila po celé ploše a šmejdí od rána do večera. Když tam byl kohout, tak si netroufli ani před kurník. Kohout je v karanténě a výbírá se mu recept tak nějak na míru. Vyhraje to asi na víně, protože se provinil indecision

Lukáš

Připojit reakci

Veselka10 (365) - xxx.xxx.134.151 (?), 16.4.2015 18:28

Lukáši, chápu, že kouhout už to má nejspíš za sebou, takže jde už jen o konstatování..., ale na vině jste Vy nikoliv kohout.

Vy s jednou slepicí a soused s těmi 7 nemáte vůbec kohouta mít. Na jednoho standartně rostlého kohouta by mělo být zhruba 20 slepic. S tím co máte by byl divoch asi i kapoun.

Možná to jako mužský berete podle sebe, ale zrovna v tomhle se srovnávat nedá. Kohoutek může a chce o mnoho víc než jednou za den či týden nebo měsíc:).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.2 (?), 17.4.2015 11:16

Kohout ještě žije, neb bylo teď hodně práce na zahradě. No ale víikend je za dveřmi a nedělní oběd...

Není kohout jako kohout. Todle je pošuk. Pamatuji si kohouty mého otce. Vždy kliďasové. Srovnali hejno, pojali družky a klid. Jakmile se oběvil takovíhle rapl, měl to spočítané. Musí se halt hledat.

add Kapoun by se určitě udržel, páč mu člověk chyrurgickým zákrokem vštípil jiné myšlenky.

add Srovnání já a kohout. Tak to mě ani nehne. To bych musel být hodně výkoný, nebo hodně bohatý. Ani jedno kritérium nesplňuji tak že tak

Ať se daří Lukáš

Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.239 (?), 17.4.2015 14:10

On je rozdíl, pokud je někdo rapl odmala, nebo se z něj při normální hladině hormonů, kvůli neznalosti chovatele, stanecool. S.P.,Ch.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.134 (?), 25.5.2015 17:14

Také jsme měli kohouta, kterému postupně stářím :) povymíraly družky, až zůstala jen jediná... Kohout (čtyřletý) je mazlíček, polévka nepřipadala v úvahu, koupili jsme mu pět kuřiček, zůstaly oddělené pletivem až do 21. týdne a všechno v pořádku. Tak to asi bude opravdu i kohoutem, nejen chovatelem. :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.239 (?), 25.5.2015 18:14

Jaký pán, takový pes-v tomto případě kohout, jsou to spojené nádoby.Tvrdí nejen devět z deseti stomatologůwink, S.P.,Ch.

Připojit reakci
1, 2   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Proč?6.8.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení20.7.2020
Maso jíž ze začátku černé16.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení12.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení11.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.7.2020
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Veličenstvo Redhaven11.8.2020
Uschlá třešeň11.8.2020
Top Gigant11.8.2020
Top Gigant11.8.2020
Mantet11.8.2020
Top Gigant11.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020