Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Drůbež > Kohout a co teď?

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.52.5 (?)
14.7.2018 17:52

Pokud chcete mirne utoceni kohouta resit sestrihem letek, tak to udelejte jen na jedne strane. Mela jsem utocneho kohouta, sel i na hlavu a byl nebezpecny. Pockal, az se sehnu - a uz jsem ho mela ve vlasech. Mrcha. Pritom, kdyz jsem ho chytla, tak rval uzkosti jako male dite, velmi zvlastni. Poradili mi, zastrihnout letky a ocas, ze ztrati sebeduveru. Zastrihla jsem, ale nepomohlo to, nebot jsem to udelala na obou stranach stejne a kohout si zvykl a nedostatek napravil silnejsi praci. Utocny byl porad a tak sel pryc. Dalsi kohoutek Wyandotek byl zlaty, slepickam daval zobat ze zobaclu, z ruky zral jemne, no zlato. Ted mam kohoutka, tez Wyandotka - a bohuzel je to macho a zkousel utocit. Sel jen po nohach, nikdy vysoko. Tak jsem mu zastrihla letku jen na jedne strane a pozdeji jeste vystrihala na te strane pera na preskacku, tak je mel nejen kratka, ale i mezi nimi mezery. Zcela ztratil sebeduveru - zkousi kridla mavanim na miste, na bydilko vyskakuje opatrne a dolu sleza bidlo po bidlu, protoze na zem dopada docela tvrde. A neutoci, jen se zle na me diva. Ale to je v pohode.smiley

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Fajn, jen nezapomeňte-jednou přepeří! SPCH, host, 14.7.2018
Pokud chcete mirne utoceni kohouta resit ses..., host, 14.7.2018
pokud na vás útočí kohout, hlavně ho nesmíte..., host, 20.1.2018
Hezky cteni. Ja mam druheho kohouta. Prvni b..., host, 15.1.2018
. Dnes jsem četl o kohoutech. Ikdyž jsem (i p..., host, 14.1.2018

Kohout a co teď?

Oxalistriangularis (74) - xxx.xxx.45.164 (?)
15.6.2015 11:32, počet návštěv: 41229
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Loni touto dobou se mi pod kvočnou z 6ti pokusných vajec vylíhla kuřátka, 5 slepiček a 1 kohoutek (vlašky). Vychovala jsem si je, bylo to fajn a zábavné. Letos kohout z ničeho nic začal svádět líté boje s labradorem, nevyhrál, ale přesto na psa občas útočí, teď už zásadně jen zezadu. Po dvou týdnech od prvního útorku na psa provedl už druhý útok na moje nohy. Udělal mi pěkně krvavé škrábance, takže ať jdu kam jdu, vždycky si beru koště. Vzhledem k tomu, že je výborný letec (plot 2 m pro něho není žádná výška), obávám se jeho náletu na mou hlavu, proto bych se nechtěla ocitnout při jeho případné útočné akci s holýma rukama. Ráda bych věděla, zda někdo má zkušenost a mohl poradit zda něco dělám špatně, nebo co dělat, aby kohout neútočil. Kohout se slepicema mají volný pohyb jak po dvoře, tak i po zahradě. Nelze se jim vyhnout, naopak, jak se objevím už jsou okolo mě. Bude nutné z něj uvařit polévku, nebo ne?

Připojit reakci   

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.157.239 (?)
15.6.2015 12:34
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Přistřihnout křídla, obrousit ostruhy, přidat cca 10 samiček a dám ruce do plamene, že pak na Vás zapomenewink! S.P.,Ch.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

Veselka10 (365) - xxx.xxx.134.151 (?)
15.6.2015 13:07

Tak já bych nejdřív zkusila ty další slípky a ev. až teprve poté řešit jinak.

Osobně si myslím, že to další nebude třeba, když bude mít kohoutek dostatečný harém a znaven povinnostmi už nebude mít potřebu dělat "blbosti".

Připojit reakci

Kohout a co teď?

15.6.2015 15:26

Já svůj názor dal do placu, zastřižení letek je dočasná záležitost-nepleťme si s týráním-do toho má na kiláky dalekoenlightened! Na krátkou dobu to nabušenému mladému kokrháči srazí-obrazně-hřebínek, taky ho to celkově mírně ochladí a on přestane vidět své okolí červeným filtremwink. Potom bude chvíle času na pořízení dalších nositelek. Než se tak stane, počítejte s recidivou agrese, ale nenechte se vyprovokovat k nepřiměřeně silné, prudké reakci, stavte se kurovi čelem, klidně na něj mluvte, metlu používejte spíš jako štít. Před vstupem mezi hejno hoďte hrst pšenice naširoko do výběhu-tam, kam zrovna nemáte v úmyslu kráčet. Pohybujte se pomalu, vzpříma a sebevědoměwink. Pes se musí s opeřenci nutně kontaktovat? S.P.,Ch.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

Oxalistriangularis (74) - xxx.xxx.33.226 (?)
15.6.2015 16:50

Kohout má těch slepiček celkem 9, čtyři jsou starší, z nichž jedna ty mladé loni v létě vyseděla. Otec mého kohouta (od sousedů) šel na pekáč právě proto, že to s ním dál nešlo jak byl zlý a právě v té době můj kohoutek začal nasedat na slepice. Nedařilo se mu to pokaždé a moje starší slepice, které neměly nikdy kohouta, mu i nabančily, tak uletěl přes plot, kde slepice zvyklé na kohouta byly teď bez něj a přijaly ho. Byl tam asi měsíc, když sousedka přinesla do jejich zahrady 5 nových kohoutů. Asi se mu nechtělo svádět s nimi boje, tak se zase vrátil. Vypudili ho ale moji dva psi, kteří ochraňovatelsky zasahovali, když nasedal na slepice ač teď už to uměl a slepice už neprotestovaly. Tak znova uletěl. Vrátil se za 2 týdny, dávala jsem pozor, aby si ho psi nevšímali a psi poslechli. Od té doby, zhruba od ledna t.r. si bendí jak v ráji, má svoje slepičky a psi si ho nevšímají. 

Víc slepiček si opravdu nechci pořizovat, protože ty původní 4 byly akorát dostačující. Když z nich jedna začala kvokat, nepomohlo nic, aby přestala. Byla rozhodnuta sedět na hnízdě, kdyby jí to mělo stát život. Seděla na podkladku, byla už tak lehoučká (kost, kůže a peří) a vytrvalá až k neuvěření. Proto jsme udělali ten pokus s pár vajíčky. 

Letky určitě přistřihnu, ale jak se brousí ostruhy vůbec nevím. Jsem šikovná, ale zvládla bych to vůbec? Asi se bude vzpouzet. Jak se to dělá?

Připojit reakci

Kohout a co teď?

16.6.2015 2:22

S přistřihováním letek, ev. ty ostruhy Vám S.P.Ch. určitě rád poradí. Já jsem to nepotřebovala použít, takže praktické zkušenosti nemám.

Neodpustím si, ale jednu věc. Chápu, že máte ideální počet slepic pro Vás, ale rozhodně pro kohouta a mlaďocha už vůbec ne.

Už jsem to tu psala v jiné diskuzi, nelze to brát úplně striktně, ale na jednoho dospělého kohouta běžné velikosti by mělo být cca 20 slepic. Kohoutek má své potřeby a při malém počtu slepic je obtěžuje příliš často. Důsledky z toho plynou dva... buď se slepice nechají, kohout je v pohodě, ale slípky to přímo fyzicky odnášejí vytrhanými brky, podrápaním apod. a nebo se slepice nenechají a kohout nemá prostě kde vybít tu energii.

Kohout není mužskej, který když ženská nechce sex, může vědomě třeba zalézt pod studenou sprchuwink.

Budu-li to brát podle našeho hejna, já si radši pořídila kohoutka liliputa... častější obtěžování vzhledem k jeho velikosti slípky spíše snesou... tak poté co nám zůstalo už jen 11 slepiček už bylo znát, že je jich na něj málo a tak jsme dokoupili 6 kuřic krátce před snáškou a k tomu si odchovávám 5 kuřat Maransek. Akorát jak rostou tak to vypadá, že z těch pěti budou 3 kohoutci, tak buď se mi podaří najít jim domov a nebo budou muset prdky na pekáčsad, protože tolik slepic, aby to klapalo už opravdu mít nemůžeme.

Nicméně jestli 9 nebo o pár více, to fakt nehraje pro člověka tak významnou roli, pro kohouta ano a případné vajíčka navíc se vždy někde udají.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

Oxalistriangularis (74) - xxx.xxx.33.206 (?)
16.6.2015 21:45

Paní Veselko, určitě máte pravdu, dík za snahu pomoci. Je pravda, že pár slepiček navíc by možná kouhoutka zklidnilo. Současný přebytek vajíček řeším vylepšováním krmných dávek pro psy a také i krmných dávek pro slepice.  Zatím se ale pořád trochu bojím sad.   Uvidíme jak to bude a jestli to pomůže. 

Připojit reakci

Kohout a co teď?

17.6.2015 0:31

Je to pochopitelně na Vás jak se zařídíte, ale zkuste rozšíření hejna Vašich slepiček alespoň pozitivně zvážit, protože se dá říct, že kromě nevyhovujících podmínek chovu, je malý počet slepiček tím nejčastějším a nejvýznamnějším problém s kouhoutkysmiley.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

17.6.2015 6:46

Dobrý den do Chlumu-na Chlum? Jak pokročil případ Skokan? Byl pokrácen na peruti? Nebo už proBůh plave v hrnci? Váž. p.Veselka-možná mimoděk naťukla eventualitu, že kohoutovo negativně vnímané chování může souviset s jistým nepohodlím v chovu jako takovém. Mají Vaši kurové odpovídající zázemí, prostorný, bezpečný, vzdušný stánek pro fyzickou a duševní relaxaci-kvalitní spánekcheeky? Třeba Vás kohout jen jako přirozený mluvčí jemně upozorňuje na např.nevyhovující hřady-bidla, obtěžující breberky...-prostě když se hejno v noci vrtí, je šéf od rána nevrlý. S.P.,Ch.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.178.38 (?)
17.6.2015 12:54

Už jsem to psala někde jinde ke slepicím. Babička měla slepice celý život, tcháni měli slepice celý život a věřte, že každý druhý kouhout, kvůli útočení na lidi, skončil na pekáči. Alespoň ten od babičky měl slípek vždycky minimálně 12(to vím, bydlela jsem tam) a tohle opravdu nepomohlo. Slepice měly k dispozici hektarový pozemek, kurník, zakryté popeliště, vodu... řekla bych, že pro většinu dnešních slepic v pidi výběhu - slepičí ráj. Nepomohlo.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

17.6.2015 13:26

Nevím no, nějak si myslím, že ten problém nejsou kohouti.

Jak už psal S.P.Ch, co se týká podmínek jako je výběh, popeliště atd., můžou být problém i například breberky jako třeba čmelíci, všenky aj. a znovu říkám, že málo slepic taky může být problém a to i zmíněných min. 12.

Moje babička měla poměrně velké hospodářství a co si vzpomínám, tak měla vždy okolo 40-50 slepic, dva kohouty a nikdy s nimi neměla problém i přestože byli dva na hejno. Dokonce se tam průběžně občas vyskytl nějaký který byl spíš víc přítulnýsmiley .

Připojit reakci

Kohout a co teď?

17.6.2015 15:07

A teď tu o Červené Karkulce... Mnohý dospělý-aby uchránil dětičky před traumatem- okecal nad talířem s masitým pokrmem skon toho donedávna milého kuřete slovy-víš, on jak vyrostl, tak začal být móóóc zlý, tak musel na pekáč-a my jim to žrali-obrazně i doslovawink. Takže ten JEDEN měl určitě 12 partnerek-a co ti VŠICHNI další? Těm to vlezlo do palice a dělali kotrmelcecheeky...I kdyby byl výběh ještě větší, kohout ho bude vždy považovat za své+slepičí teritorium! Chceme-li si pomoci od zde řešeného problému-společně s nabízenými postupy je vhodné mít kohouty dva, tři..., žádného, nebo-a to především, mysleme alespoň trošku jako kursmiley. S.P.,Ch.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.54.2 (?)
19.9.2015 23:43

Dobrý den, zvyšováním poštu slepic v hejnu jeho povahu nezmněníte. Jestli Vám nebo komukoliv v rodině kohout nabíhá na nohy, vyléčí ho jedině sekyrka. To je jako beran. Jak začne trkat, už ho to nikdo neodnaučí, jedině pistol mezi oči. 

A nebo mu tam pořiďte na "hraní" šámo a bude taky brzy klid.   :-) 

aseel fight

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.251.83 (?)
20.9.2015 12:15

Souhlasím. Útočícího kohouta velmi málokdy odnaučíte, aby tak nečinil. Počet slepic v hejnu s tím nemá nic společného.  Kohout je buď kliďas, který se zaobírá vlastním hejnem, nebo mrcha lidi napadající. A speciálně kohouti vlašek dokážou být takové potvory, že jiná možnost než polívka, aby byl klid a třeba nepřišlo nějaké dítě k úrazu, neexistuje. 

Už několikrát se nám potvrdilo, že naprosto stejný počet slepic včetně odstatních podmínek chovu nemá žádný vážný vztah k tomu, jak se kohout chová. Jeden kohout útočí, jiný (jiné plemeno)  ani náznakem - je klid.

Zkrátka a dobře - útočící povahu kohouta vůči lidem z něj "nevytřískáte".  Nejjistější je vyměnit kohouta.

P.S. V níže uvedeném odkaze najdete největší bojovníky, s jakými jsme se kdy setkali :-) Škoda, jinak jsou moc pěkní.

Vlaška rodobarvá šedoprsá

Připojit reakci

Kohout a co teď?

Oxalistriangularis (74) - xxx.xxx.35.112 (?)
21.10.2015 20:34

Tak už asi vím důvod, proč mi ten můj kohoutek zaútočil na nohy. Vypozorovala jsem, že slepičky, když jdu po dvoře, nebo na zahradu, tak se ke mě sbíhají, neb občas jim nosím nějaké zbytky z kuchyně i mimo dobu jejich pravidelného krmení. Samozřejmě že za hejnem přimašíruje i kohoutek, který tuhle okamžitou pozornost slepic ke mě zřejmě nese velice nelibě. Bohužel jsem je naučila i na to, že když přijedu odněkud autem, hned za vraty jim na kousíčky nalámu pár rohlíků. Slepice si to tak dobře pamatují, že jak uslyší moje auto za vraty, ženou se ke mě. Koště sebou proto vozím dokonce i v autě. Zaútočil už několikrát, i když jsem to koště měla u sebe, naštěstí tam byli i moji dva psi, kteří mu důkladně provětrali pérka. Od té doby je poměrně klid, psi jsou vždy se mnou, koště ale pro jistotu taky. 

A tohle je ten nezbeda smiley.

Obrázky:

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.25.89 (?)
26.3.2016 20:26

Taky mám takového krasavce. A dnes mi dvakrát skočil na záda. Zítra koupím lahev vína a bude..

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.103.6 (?)
8.4.2016 14:11
Take mame takoveho zmetka 😂 Jen slysi me nebo deti uz susti. Chodi tam jen manzel. Uz nekolikrat na nej zautocil, dostal par ran cim-koli co bylo po ruce a uz si nedovoluje. I kdyz kazde 2-3 mesice to zkusi, ale manzel se ho neboji 👍
Připojit reakci

Kohout a co teď?

Veselka10 (365) - xxx.xxx.23.217 (?)
8.4.2016 14:34

Jasně, kohout je zmetekfrown.  Ach jo. 

Minulý týden jsem tu měla také podobný zážitek. Náš hodný kohout (nejmladší ze čtyř) je pouze zvědavý a společenský, přijde, poskakuje okolo a to je vše. Ovšem přišla k nám slečna, došla kousek na zahradu, Koza hned k ní a už jsem slyšela ten řev, ať jí nechá být a holka zdrhala a že sem nejde protože se bojí. Stála za plotem, pos... á až za ušima, ovšem ne z našeho kohouta, alébrž ze svého strachu.

Je zajímavé, že nikdy nikdo neměl a nemá s našimi kohouty problém, všichni lidé chodí na zahradu bez problémů, až na tu slečnu no, Je dost smutné házet vlastní nedostatky na zvířata.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.92.254 (?)
8.4.2016 17:28
Kohout je takovy od te doby co ho mame. Tezko to bude nas nedostatek!!!
Připojit reakci

Kohout a co teď?

Veselka10 (365) - xxx.xxx.23.217 (?)
8.4.2016 19:14

Ach tak. Když je pro vás bití zvířete normální, je asi pochopitelné, že to tak vnímáte.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.5.13 (?)
22.5.2016 8:02

Tak tohle se mi stalo taky. Rok byl v pohodě ale asi před měsícem najednou bez jediného důvodu na mně zaútočil a hned 3x ovšem se zlou se potázal protože přesně 5 minut po útoku jsem mu hned useknul hlavu. naštěstí jsem měl jiného(toho jsem musel mít jinde protože tamten ho nenechal ani najíst) bezvadně ochočeného a ten teď kraluje všem 17 slepicím a je to paráda protože když k nim příjdu krmit tak je první kdo se příjde pomazlit.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

Oxalistriangularis (74) - xxx.xxx.36.69 (?)
1.5.2017 16:08

Tak kohoutek už má za účelem odstranění útočnosti celkem 13 slepiček. Různých. Vylíhl se s 5 slepičkama z vajec vyměněných se sousedem, kvočna - černá moravie byla vzorná. Kromě jeho útočnosti se objevil další problém. V celém hejnu má pouze 3 favoritky a to ony původní 3 černé morávie, ostatních si buď nevšímá, nebo je dokonce i klove. Nejhůře se chová ke kropenatým moráviím, které jsem koupila 4 najednou. Z těch kropenek, které byly na dvorku nejdřív v ohrádce byl úplně paf nejen kohout, ale i slepice. Z ohrádky na ně hledělo nebojácné kropenaté cosi se 4 hlavama. Už jsou tady několik měsíců a kohout je klove i při krmení. Krátce na to jsem dokoupila bílé sussexky, jsou ignorovány rovněž. A to se mu, na rozdíl od kropenek, předpokládám že vlichocují tak, že mu ozobávají ty dlouhé rousy pod zobákem. Líbí se mu to asi, neprotestuje, neodhání je od krmení, ale přízeň věnuje jen nejstarším 3 černým moráviím. Že to není normální? Kvůli jeho útočnosti mám 13 slepic, ač by mi stačilo max.5 a on tohle :-(((A útočný je dál a nevypočitatelně, někdy jo a někdy ne. Jako kohout asi stojí za houby ale velmi zmohutněl a je nádherný fešák. Co s tím, milí rádce, co teď?

Připojit reakci

Kohout a co teď?

bunny (13) - xxx.xxx.67.176 (?)
1.5.2017 17:15

rozosmiali ste ma! tiež mám doma približne toľko sliepok, niektoré má kohut rád, iné ignoruje. to je ako v bežnom živote so ženami :) tiež je agresívny, mama sa ho bojí, nemecký ovčiak tiež!!! keď zaútočil na mňa, tak som mal po rúke prútik, šlahol som mu cez hlavu (áno, som sadistu a slobodu útočných kohútov na mňa), kohút sa začal gúľať, skákať, také tie "predsmrtné tančeky" ako ked kohút stratí hlavu v dôsledku kontaktu so sekerou. tak som ho nechal tak, išiel domov dať variť vodu a mame povedať, že kohút už videl svetlo na konci tunela a už je zrejme v nebíčku :D mama mi vynadala, že máme plný mraziak. išiel som von a kohút na mňa zazeral ako by som mu dal po hlave, ale už nebol agresívny, útočný. úplne zlatý kohút. výskumom som zistil, že dlhodobá pamäť o tejto zvery trvá cca rok, lebo opäť začal byť útočný, tak keď bude príležitosť, tak zase sa budeme spolu hrať na vláčik, svetlo a tunel :) nechcem vás nahovárať na túto metódu, u mňa zaberá :) 

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.147.188 (?)
14.1.2018 9:55

. Dnes jsem četl o kohoutech. Ikdyž jsem (i po třech letech) začátečník. Přece jenom jsem získal jeden postřech(skušenost) o kohoutech.  Měl jsem 15 slepiček a jednoho zuřívého kohouta PEPINA.. Napadal mně mou ženu dospělého syna středne velkého psa i prase,  K slepičkám byl však pozorný, ba naopak. Když dostali nažrat sám zůstaval v pozadí, aby se slepice nažrali a až nakonec on. Soused mi daroval kohoutka s tím že mám málo kohoutů. Kohoutka jsem přidal, spočátku byl klid. Pozděli se však děli krvavé bytvy a Pepíno napadal nadále vše a i mladeho kohoutka. Napadlo mně ho přívázat tak aby měl stín, vodu i žrádlo aby si mladí kohoutek odpočal a já získal čas a něco provedl.. Tak jsem učinul po tři dni. Pepino si zvykl že kolem něho chodíme i kohoutek. Po třech dnech jsem ho již nepřivázal. A Pepíno se ne jenom sklidnil ale ze všema zkamarádil. Dneska příjde i sám, nechá se i pohladit.

Neříkám tak to dělejte. Je to jenom má skušenost s kohoutem Pepinem. Dnes už ani po slepičkách neskáče no nechavam ho protože se mi zdá že slepičky i nový kohoutek jsou klidnější.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.250.122 (?)
15.1.2018 6:37

Hezky cteni. Ja mam druheho kohouta. Prvni byl agresivni, napadl i zenu, ze se k nemu bala chodit. Na me si netroufl, jak po me jednou sel dostal kopanec, ze se zvedal ze zad. Na hruby pytel hruba zaplata. Pak kolem me chodil obloukem. Slipky ale obskakoval zdatne. Ted mame hodneho kohouta, ale mam dojem ze to obskakovani trochu flaka.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.245.108 (?)
20.1.2018 8:16

pokud na vás útočí kohout, hlavně ho nesmíte kopnout nebo zkoušet odrážet nějakým klackem, situaci jen zhoršujete. Pokud mu nechcete useknout hlavu a udělat vynikající omáčku, zkuste ho chytit do rukou a několikrát s ním pořádně zatočte, tolik, aby se po puštění motal. Sice to zní legračně, ale funguje to, nechá vás pak na pokoji. Nejlepší je tohle udělat co nejdřív, než si vás zafixuje jako terč, pak stačí ho chytit a zatočit třeba jen jednou, jestli už si zvykl útočit, budete to muset párkrát zopakovat. Hlavně po něm už nevyrážejte nohama i když to svádí, kohout vás pak bere jako soupeře.

Připojit reakci

Kohout a co teď?

host - xxx.xxx.52.5 (?)
14.7.2018 17:52

Pokud chcete mirne utoceni kohouta resit sestrihem letek, tak to udelejte jen na jedne strane. Mela jsem utocneho kohouta, sel i na hlavu a byl nebezpecny. Pockal, az se sehnu - a uz jsem ho mela ve vlasech. Mrcha. Pritom, kdyz jsem ho chytla, tak rval uzkosti jako male dite, velmi zvlastni. Poradili mi, zastrihnout letky a ocas, ze ztrati sebeduveru. Zastrihla jsem, ale nepomohlo to, nebot jsem to udelala na obou stranach stejne a kohout si zvykl a nedostatek napravil silnejsi praci. Utocny byl porad a tak sel pryc. Dalsi kohoutek Wyandotek byl zlaty, slepickam daval zobat ze zobaclu, z ruky zral jemne, no zlato. Ted mam kohoutka, tez Wyandotka - a bohuzel je to macho a zkousel utocit. Sel jen po nohach, nikdy vysoko. Tak jsem mu zastrihla letku jen na jedne strane a pozdeji jeste vystrihala na te strane pera na preskacku, tak je mel nejen kratka, ale i mezi nimi mezery. Zcela ztratil sebeduveru - zkousi kridla mavanim na miste, na bydilko vyskakuje opatrne a dolu sleza bidlo po bidlu, protoze na zem dopada docela tvrde. A neutoci, jen se zle na me diva. Ale to je v pohode.smiley

Připojit reakci

Kohout a co teď?

14.7.2018 18:32

Fajn, jen nezapomeňte-jednou přepeří! SPCH

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Kohout120.11.2018247
Sušená syrovátka - dávkování319.11.2018349
Zlodějina Kavapo8912.11.2018244326
Jak naučit slepice hřadovat2711.11.201851009
Plašiče - funguje to nebo to jsou vyhozené peníze?2011.11.201857101
Nemocná chodidla slepic 176.11.201818751
Krmítko s nášlapem?142.11.201818643
Nemoci slepic211.10.2018896
Která vajíčka jsou zdravější v pořadí druhů drůbeže?111.10.2018645
Kdo mi zabíjí slepice?7110.9.2018178416
Zelená vajíčka238.9.2018134629
Chov krůt641.9.2018246860
Otevírání - zavíraní dvířek kurníku7214.8.2018323919
Jaký druh slepic vybrat153.8.201873168
Kohout a co teď?2814.7.201841230
Nemoc husy 710.7.201814460
Pozor Kavapo a Slepicar.cz jsou ta sama firma179.7.201823870
Kdy nasadit dovezená vejce?314.6.20181445
Slepá slepice431.5.20181783
Brojleři531.5.20182049
Žloutnoucí hřebínky429.5.20181448
Kolik slepic na kohouta?3828.5.2018121217
Slepice stále kvokají3127.5.201885582
Drožďování krmiv320.5.201813799
Nepřijetí nových slepic59.5.20188192
Slepice terorizují menšího kohouta629.4.20182549
Slepička nebo kohoutek? 226.4.20181840
Slabá skořápka u dvojvačíčka325.4.20181715
Kohout nekokrka, sotva stoji na nohou a je dezorientovany622.4.20182251
Slepice kokrha320.4.201810141
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg720.4.20184673
Kohout - poranění nohy2928.3.201837855
Proč slepice vůbec nezačaly snášet?2619.3.201864049
Krmení ptáků912.2.20184525
Plastová snášedla pro slepice 1530.1.201836827
Čmelíci - sirné knoty320.1.20186794
Pomoc při začátcích chovu slepic614.12.20175646
Zimní napájení414.12.20173142
Kurník - izolace?4318.11.2017216663
Co s kohoutem?98.11.201718716
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení masa11.12.2018
Uzení masa11.12.2018
Uzení masa10.12.2018
Uzení masa8.12.2018
Dehtování8.12.2018
Dehtování7.12.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Skrápěná filtrace20:05
Rajčata 201919:54
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna19:04
Jak skloubit pěstování a dovolenou?17:52
Malý hnědý motýlek17:34
Lysice 201817:31
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů