Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Drůbež > Kdo mi zabíjí slepice?

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.245.108 (?)
11.1.2018 20:23

je mnoho predátorů, kteří dokáží zabít slepici, mezi nejzákeřnější a nejrozšířenější patří potkan.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Zdravím, před týdnem jsem našla ožraného mla..., host, 10.9.2018
Kde hospodaříte? Kolik slepic cekem držíte? ..., host, 8.7.2018
Dobrý den, už podruhé jsem našla ..., host, 8.7.2018
je mnoho predátorů, kteří dokáží zabít slepi..., host, 11.1.2018
Taky si to myslím. Mám housera čistého slová..., host, 8.1.2018

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.126.3 (?)
7.9.2011 9:44, počet návštěv: 177599
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Prosím o radu. Nějaké zvíře mi postupně likviduje slípky. Děje se to ráno a nebo dopoledne. Pokaždé bylo sežráno půl slepice, hrudník i s žebry a všechnz vnitřnosti. hlava zůstala. Dravce ze vzduchu spíš vylučuji, protože totéž se děje sousedce a shodly jsme se na tom, že jsme žádného neviděly. Prosím o radu o co jaké zvíře by mohlo jít a jak se ho zbavit. Děkuju Šárka

Připojit reakci   

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.145.194 (?)
7.9.2011 17:19
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Asi to přece bude ten dravec a řekl bych, že jestřáb. Že jste ho ještě neviděli se sousedkou to neznamená, že tam nebyl. Jestřáb je totiž výjimečně chytrý a rychlý, nakrmený je do pěti minut a zase tichounce nad zemí odletí. Mohu z osobní zkušenosti říct, že se ho jen tak brzy nezbavíte, když už objevil místo potravy. Chybu možná děláte i v tom, že pipky pouštíte brzy ráno, když jsou dravci po noci hladoví a ještě si nestihli ulovit kořist ve volné přírodě. Vyzkoušejte pouštět pipky až 3-4 hod. po rozednění, až budou nuceni si něco ulovit volně v lese, anebo na louce. Já jsem byl nucen pouštět slepice až odpoledne a zatím mám už jeden měsíc klid, ale trneme hrůzou, kdy opět přiletí. Když se chcete přesvědčit jestli to byl jestřáb, tak důkladně prohlédněte ulovenou slepici na hřbetu, jestli rozfouknutím peří neobjevíte stopy po pořátech. Jestřáb totiž obyčejně útočí zhora, ale může to být i z boku a ty vpichy drápů jsou vidět.Dejte potom pro zajímavost zde na forum zprávu co jste zjistili.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.160.168 (?)
7.9.2011 19:15

Proti dravcúm se dříve na plot věšeli barevné skleněné koule.Teď je prodávají vietnamci za pár korun.Koule vypadají jako velké vánoční ozdoby.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.196.233 (?)
28.4.2013 18:24

Mám všude vyvěšené staré CDčka, která se pěkně blyští a nepomáhají. Jestřáb si u nás loví vesele dál. Nevím co s tím a jsem už z toho pěkně zoufalá.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.126.3 (?)
8.9.2011 7:10

Pořád si myslím, že dravec ze vzduchu to není. Slepičí kadáver jsem ohledala s pečlivostí krimi patologa, že by i sběratelé kostí mohli závidět:))) nenašla jsem žádné stopy po pařátech, nikde ani modřinka a ta by určitě byla. Ale hlavně ta má sousedka má nad celým výběhem propletenou sít ze špagátu a navěšená CD. Co je mi záhadou, že mezi mnou a tou sousedkou je ještě jeden soused který má na zahradě volně slepice i kachny(i malé kačenky) a jemu se nic nestratilo ani nebylo sežráno. Šárka

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

konvalinka (101) - xxx.xxx.143.17 (?)
8.9.2011 7:51

A má ten soused psa? Spíš bych to tipla na kunu, ale pes to může být taky. I když si myslím, že by jste našla nějaké kousnutí krku. Můj pes ,,ulovil" u babičky kdysi slepicino neviděla jsem co a jak, ani slípku nezkoumala, ale našla jsem ho nad ní, jak jí právě vyžírá hrudník surprise

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.54.27 (?)
8.9.2011 9:26

No, on by to mohl být i potkan, to jsou taky pěkný bestie. Elena

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

28.4.2013 18:26

Ještě se mi nestalo, aby mi potkan napadl a sežral slepici. Malé kuře, to asi jo.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.121.8 (?)
5.6.2015 12:52

Zdravím, je to potkan. Nám takhle vykousal už 3 slepice. Je jim úplně jedno že není noc. Nejlépe kolem 22 - 01h vzít vzduchovku a střílet ty bestie. Stačí osvítit 40W žárovkou aby bylo vidět. Krásně lezou ven aby sežraly co slepičky nestihly, a stačí střílet. Jarda

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.149.13 (?)
30.5.2015 20:37

pes by to sežral na místě podle mně kuna nebo lasička

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.43.228 (?)
11.9.2017 22:28

Všetko čo ma velkú tlamu by to zožralo alebo odnieslo iba ak by to niekto vyrušil a to sa nestalo... Takže to musí byť niečo menšie ale potkana vylučujem to je hovadina...

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.124.74 (?)
5.12.2014 8:26

Zdravím, řesil jsem podobnou situaci, přišel jsem o osum slepic - šest s "upířím" kousnutím, dvě roztrhané a vyžrané odzadu... a byla to lasička od souseda. Past sklapla. Kupte sklopec, použijte zbytek slepičího masa. Par dní to trvalo, ale zadařilo se.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.143.28 (?)
1.6.2013 20:49

Kanibalismus! Taky jsem řešil dravce a oni se žraly navzájem :-)

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.147.107 (?)
9.9.2011 10:39

Pes.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.137.188 (?)
28.10.2011 17:23

Mohi by jste mi prosím poradit, které zvíře slepici žere za živa bez zakousnutí?Našla jsem slepici s vytrhaným peřím na hrudníku, od nohou až po prsa měla jen kůži.Dřív se mi stalo, že jsem našla slepici s vyžraným břichem i několikrát posobě.Nevím na jakou škodnou se mám zaměřit, mysleli jsme si že to dělají potkani, ale lidé mi říkají, že kuny.Seník je plný trusu.Jednou jsem u nás viděla hranostaje, ale kuny nebo lasičky jsou tu určitě taky.Zajímavé je to že ji to nezakousne a za živa jí to vytrhá peří a pak začne hodovat... i si to tu slepici dokáže odtáhnout, že jsem třeba torzo našla za plotemsurprise
(vždy to bylo po setmění nebo brzo ráno, slepice mi chodí spát pozdě)
Děkuji za každou odpověd´

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

Oxalistriangularis (74) - xxx.xxx.64.11 (?)
28.10.2011 21:00

Maso jen ze slepičích prsou obvykle vyžírá káně. Káně ze slepice nikdy nic jiného nesežere a odfrčí. Jestřáb slepici umí rozpárat dokonale a co sežere a kolik záleží na tom, kolik má času, než ho někdo vyruší a odežene. Břicho slepici vypárává rád zejména tchoř. Lasičce často stačí jen vypít krev, ale zrovna tak jako kuna hoduje na slepici kde ji zrovna napadne.

Také tady máme káně, jestřáby, kuny i lasičky. Nejvíc slepic zamordují obvykle krátce po opadu listí ze stromů, to je okolo Mikuláše.  Jestřábi měli letos dobrý rok, vychovali dva mladé, nad vesnicí už mám krouží čtyři. angry

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.199.2 (?)
23.1.2012 5:28

Myslím, že to bude kuna. U prostředního souseda nedělá škodu, protože tam má svoje hnízdo - doma.škodná

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.172.246 (?)
29.1.2012 21:53

Podobně zabitá slepice. Neporušená hlava a krk, vyžraný hrudník a břicho a stehna. Ve 14.30 h odpoledne. Ta doba je mi záhadou

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.34.52 (?)
30.1.2012 0:05

Pro káně není tato doba nikterak neobvyklá. Bylo to koncem léta a seděli jsme na dvorku před domem, pili jsme kávu a pozorovali jsme, jak přímo nad vesnicí v obrovských kruzích létá káně. Pomyslila jsem si, že by asi bylo dobré jít pro slepice na zahradu za domem a zahnat je na dvůr. Ale byla u nás návštěva a tak jsme si povídali ještě asi půl hodiny, když mi to nedalo a šla se na ně podívat. A bylo už pozdě. A bylo to také před třetí hodinou odpoledne. Jedna slepice měla vytrhané maso na hrudníku, byla ještě úplně teplá. Ostatní slepice byly rozprchlé a poschovávané kde se jen dalo a byly v šoku. Na volání se ani neozvaly, natož aby vylezly. Musela jsem je jednu po druhé vyhledat a do chléva odnosit. Na zahradu nešly asi dva týdny a schovávaly se, jakmile zaslechly šustot křídel, i když nad dvorkem proletěl jen holub. sad

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.226.194 (?)
30.1.2012 17:46

Z Vašeho psaní mi je zřejmé, že jste seděli venku, a viděli jste kroužit káně a tak zní otázka jak mohla káně načít slepici, když jste seděli venku a káně kroužila na nebi. A to jste neslyšela žádný křik? Kdoví jak dlouho a co tam bylo a v tichosti už mělo slepici zabitou. Svést všechno na myšilova je jednoduché, protože tento dravec je bohužel lidem nejvíc na očích. Krouží nad krajinou. Jestřáb nikdy nekrouží, ten lítá při zemi až kopíruje terén. Krouží jedině v časném předjaří při námluvách, a to je jen malý úsek roku. Jinak sedí v krytu a přepadá ze zálohy. Bohužel jestřáb samice je stejně velký jako káně, a tak to zase, je-li spatřen odlétající od usmrcené kořisit, odnáší káně.

Jinak sousedův pes dovede taky hodně a může si přitom na Vás nevině tvářit a vrtět ocasem. Ale stačí když nejste doma.

Juraj Kafka

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.226.194 (?)
30.1.2012 17:52

Jinak ještě, slepice zabitá dravcem leží v kole uvolněného i vytrhaného peří.

Slepice nepoškozená může mít kousanec pod hrdlem, kuna.

Slepice nepoškozena ale uslintaná umáčená, hrající si pes.

Slepice vyžraná z vnitřností, dravec, a často také druhotně dojídá toulavá i domácí kočka, nebo pes, hladový pes zpravidla zbaští slepici celou nebo aspon půlku. Podle velikosti psa. Překouše i kosti.

Slepice zmizelá bez jediného pírka, liška, výr - jsou-li slepice v noci na stromě.

Juraj Kafka

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.178.235 (?)
7.2.2012 8:57

Slepice zmizelá bez jediného pírka...Ani liška, ani výr.Člověk.A jak?Uvidí-li vaši zatoulanou slepici (a teď nechci být rádcem!)vypustí své hejno do neoplocené zahrady a... zažene je zpátky hned poté, kdy se k němu ta cizí zatoulaná přidruží.Soused na zabití.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

VladoPE (1) - xxx.xxx.99.248 (?)
22.2.2012 11:05

Dobrý deň!
Lasica je toho času v Bratislave, tak ten to nebude. Ale teraz vážne. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude kuna. Poviem Vám prípad, ktorý sa stal priamo u nás na našej ulici. Naši susedia o dva domy vyššie prirábali na plochú strechu prístavby nízku mierne do jednej strany sklonenú strechu Tam vznikla dutina v rozmeroch od asi 15 cm, po 60 cm. Bola síce ošalovaná, ale napriek tomu si kunia rodinka tam našla medzierku, kadiaľ sa dostala do tohto priestoru. Bývali tam snáď i štyri roky. Boli veľmi opatrné a dlho sa nedali vidieť. Všetci ľudia si mysleli, že sem chodí kuna z lesa, lebo ten je hneď na konci ulice. Len práve tejto dotyčnej susedke sliepky nekapali, čo si mohli ľudia všimnúť skôr. Vraví sa, že v ktorom dvore kuna býva, tam sliepky nedrhne, čo sa aj u nás potvrdilo. To môže potvrdzovať aj tú skutočnosť o Vašom susedovi, že práve u neho býva kuna. U nás ich objavil jeden sused, ktorý videl ráz podvečer jednu liezť práve skulinou v doskách pod spomínanú strechu. Potom ich odchytil jeden zverolekár, pracujúci v ZOO Bojnice. Váš sused by asi mal urobiť revíziu, na svojom dvore a pohľadať prípadné zákutia, kde by mohla kuna hniezdiť.
Prajem veľa zdaru.    VladoPE

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

28.4.2013 18:37

Pan Vlado má pravdu, u nás to taky tak fungovalo. Několikrát se zapomněl zavřít kurník a nikdy se nic nestalo. U sůsedů bylo vymeteno. Měli jsme domácí kunu, která chodila jenom k sůsedom.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.112.71 (?)
3.7.2012 23:36

Pokud má slepice ukouslou hlavu a vyžrané vnitřnosti, je pachatelem s největší pravděpodobností kuna.Pozor v této době kdy má mladé je možné se s ní setkat i ve dne, navíc si ráda slepici odtahuje či se k ní vrací...

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.64.242 (?)
30.1.2012 18:42

tak to jsem s toho jelen..už od školy vím, že káně se živí hraboši a když je nouze popadne i zajíčka do velikosti potkana, ale většinou má s ním takovou práci, neb není pařátama na tento druh boje a potravy přispůsoben, tak se tohoto dopouští jen zřídka..není možné aby ulovil zdravou slepici..také od školy vím, že je to jarní věštec roku,,čím víc hrabošů tím víc vajec v jeho hnízdě" kdyby se řídil i slepicema a bude hnízdit nad mou usedlostí, tak bude mít vejce v hnízdě ve dvou patrechwink

nenene..to není káně

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.220.182 (?)
31.1.2012 21:36

U nás to dělával tchoř.           Lída

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.172.246 (?)
6.2.2012 23:20

i ve dne?

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.175.210 (?)
16.2.2012 10:18

Poptejte se v okolí myslivců, můž to být přivandrovalec z Ameriky - psík mývalovitý. Slepice vypustit do malého výběhu a oklo nachystat pár želez.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.49.39 (?)
16.2.2012 11:57

Myslím, že používání želez je zakázáno jako nehumánní. Mohlo by se Vám to vymstít v pořípadě, že byste byl/byla usvědčen/-a z jejich používání. Určitě je to alespoň přestupek, ne-li trestný čin.

Josef.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

pylorus (50) - xxx.xxx.8.216 (?)
16.2.2012 12:31

Pane bože chytání do želez je prasárna podobně jako chytání do ok sad a lidé co je používají nechť dopadnou jako záletný soused v písni Ivo Jahelky laugh 

Jaký problém je použít sklopec?!!

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.1.20 (?)
16.2.2012 12:35

železa a oka jsou zakázaná a nevhodná.. na druhou stranu si s jejich návodem poradí kdekdo, kdežto nastražit sklopec, ví-li dotyčný co to je :-) - je obtížnější :-)) chtělo by to trochu osvěty třeba od myslivců

včetně ukázek... pak je tu ještě nutnost sklopec odtransportovat na dobře vybranou lokalitu a zde pachatele vypustit :-)) kdo sáhne třeba pro tchoře do sklopce už to v životě neudělá :D

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.0.146 (?)
16.2.2012 15:26

kuna je predátor tchoře skoro neuvidíte a těžko jí do sklopce chytíte má ráda sušenou švestku

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.129.250 (?)
21.11.2014 22:00

Psík nepochází z ameriky, ale z asie. Neplést s mývalem severním. Samozřejmě je psík daleko nebezpečnější predátor než mýval.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

jariel231 (10) - xxx.xxx.146.203 (?)
10.2.2013 20:15

U nás jsou jenom káňata a jednou jsem viděl já káňě v akci.Slepice zamordovaná kánětem byla samá modřina. Po druhé slepici zachránila od káňete moje žena, a za týden ji oddělila hlavu kuna která prolezla škvírou max.32mm na širší straně. Odtrhala si PVC. Fotku roztrhané slepice kánětem lesním jsem smazal.Bylo na ni vidět peří a uvnitř kruhu byla slepice s vytrhanými vnitřnostmi.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.50.12 (?)
9.4.2017 11:56

dobrý den nějaký živočich nám zlikvidoval slepice

měly jsme 2 v kurníku jedna uplně zmizela a druhá byla zdravá živá tam 

a kurník byl otevření byl jsem si jistí že jsem ho zavíral 

pak jsme koupily další 2 a dali jsme je ke kotly aby jim bylo teplo byly moc malé pak vyrostly byly to brojleři měly už váhu na zabití tak jsme je přesunuli k uhlí tamta slepice měla trauma protože přišla o kamarádku

tak jsme je daly k sobě a druhý den byla tam jen jedna mrtvá a druhá fuč 

tak jsme se šli podívat po te třeti a tam byla zas živá má nějaké štěstí

ale měla takové trauma že nevím co a kurník ani sklep nechtěla ani vidět

ale jak sme jí mohly vihovět pořádně jsme zavřely kurník a žila tam asi 30dnů a pak najednou ji jdu otevřít a je tam zakouslá peří měla 

tak jsme jí tam nechaly další den mrtvou a druhý den tam byla rozporconá jako na řízky tak jsme nechaly otevřený kurník a nalíčily past

háček na ryby slanina no a níc 3 den byla venku na zemi a ležela tam 

prostě chodí si tam proní každý den

poradíte my co to je a jak na to udělat past nebo se toho zbavit

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.157.239 (?)
10.4.2017 7:06

Bude to něco, co má hlad nebo se to učí lovit kořist, nebo to učí lovit mladé. Řešení? Lépe pozorovat, mechanicky chránIt-ploty, dvířka..., anebo nic nechovat. SPCH

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.50.12 (?)
11.4.2017 13:22
  1. díky za radu a hlavně nevěděl jsem že takle rychle odpovíte dík
  2. udělaly jsme nový kurník na zámek nedostane se tam ani miška doufám že nebude mít klíč :-)
  3. Stačí jen koupit další slípky ale asi to vyměníme za kachny  

bude více k jídlu :-) ale pro nás wink

díky

mějte se dobře a hezké velikonoce všem 

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.208.55 (?)
10.4.2017 20:27

popsáno docela podrobně a tudíš mi to pasuje na mývala. On je dost šikovný, aby si i otevřel, nikdy nevyhubí kurník jak kuna.

Pokud máte náladu, sežeňte si sklopec a počkejte pár dní, jistě ho i uvidíte (mimochodem, je to krásné zvířátko,...ale sviňa!!!)

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.31.175 (?)
8.7.2018 13:17

Dobrý den,

už podruhé jsem našla na zahradě mrtvé slepice, minule 4 dnes 12.Mají vyklované krky zvrchu.Které zvíře tohle dělá?Vždy zůstanou na zahradě, některé jen mrtvé bez žádného potrhání, ale většina s naklovaným krkem... kohout byl tak zmordovaný, úplně holý krk bez peří, ale žije... Mám na zahradě, kde slepice máme strašáka ověšeného cd a plechovkami, dlouhou dobu byl klid, ale teď po pár dnech 2 x.

Děkuji všem předem za reakce

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

8.7.2018 14:16

Kde hospodaříte? Kolik slepic cekem držíte? Kdy bylo to MINULE-ty 4kusy? Máte-nemáte možnost dohlédnout očima na děj okolo Vašich ptáků-den, dva dovolené...? Je pro Vás nereálné chovat drůbež voliérovým-bezpečným způsobem? Strašák má minimální účinnost, hlad je silnější než strach! SPCH

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.78.74 (?)
2.4.2013 15:46

Nám se jednou stalo že to udělali krysi. jestli je tam máte tak je musíte vyvraždit :)

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

rbata (4) - xxx.xxx.183.190 (?)
30.4.2013 0:39

Pokud ta slepice nemá poškozený krk a je vyžraná hlavně z měkkých tkání mohl by to být mýval, ten je natolik drzý, že je - li vyrušen, vrací se ke kořisti když je vzduch čistý

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

rbata (4) - xxx.xxx.174.196 (?)
30.4.2013 17:02

Napadl mě ještě jeden- mírumilovně vypadající "neřád" - ježek. Ale ten uloví slepici jen v noci pokud tato spí na zemi a nebo sedí na hnízdě. Vyžere ji, v podstatě zaživa, vnitřnosti.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.143.28 (?)
1.6.2013 20:47

Slepice byla vyžraná od zadku, vytrhané střeva, zůstal jen dutý skelet s dírou zezadu? Je to kanibalismus, žerou se navzájem. Z 9 slepic od dvou prodejců mi zůstaly 3. Slepice z drůbežárny P... se povraždili navzájem a po dokoupení od dalšího chovatele povraždili i tyto. Poslední žije sama ve výběhu se stafordširským terierem a říkáme jí Kájínek :-).  Opakuji: žije ve výběhu se stafordem :-)

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.234.146 (?)
1.6.2013 21:48

Kdo s koho?

Jsem zvědav na výsledek. :-)

Josef.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.168.68 (?)
16.7.2013 21:42

Nevím, ale ježek není schopen zabít slepici, pouze ji vyžere, je-li třeba před tím usmrcena kunou.  Marie

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.9.182 (?)
30.7.2013 18:42

Dnes jsem našla zakouslou slepici, odpoledne,asi 13,30. pár dalších slípek chybělo, další i z kohoutem v kurníku v koutku, ani nepípli.Za další tři hodiny vylézaliostatní. nemohla jsem pochopit, cose stalo, když peří bylo jen z té jedné, poostatních ani peříčko.Z té zakouslé byly střeva vytrhaná. Myslím že jsem příchodem nějakou mršku vyrušila.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.9.182 (?)
13.8.2013 20:13

Dva dny na to, jsem brala kolo z garáže, a za mnou nějaký pískot, poskakování.Říkám si ti ptáci to přehání,"po zahradě se prohání konipásci", otočím se..a ony dvě mladé kuny, si vesele poskakovaly, lekly se a utekly zpátky k potůčku. Byly nějaké urousané, asi se v horku chladily. Syn sice říkal, že to mohly být ondatry. Ale dávno jsem tu žádnou neviděla...

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.85.5 (?)
15.8.2013 22:16

ahoj jednou jsme resily zahadne mizeni slepicek a roztrhane slepicky a prisly jsme na to jak skodnou zastrasit, zeleza jsou zakazane tak jsme prisly na efektivni zpusob ktery zazene lisku, kunu, lasici, a zde je rada... zajedte si do ZOO a pozadejte o lvi nebo tygri trus, peclive dane hovinka rozhazejte kolem kurniku a plotu pekne nesetrete a zarucuju vam ze liska a jina skodna se tam jiz neukaze, protoze podle pachu si bude myslet ze v kurniku zije neco vetsiho a kdy to nani ten lev vybehne nebo tygr :)) u nas to zabralo uplne spolehlive a od te doby mame naprostej klid a sousedum se slepicky dale straci nebo je nachazeji roztrhane

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.252.33 (?)
5.12.2014 18:39

Rejsec je nejdravější a nejžravější zvíře na světě! pohybuje se poblíže vody, potoků, řek.V zubech má jed! Je k nepoznání od obyčejného rejska.
Sousedka si udělala králikárnu těsně u potoka, a pak jen chodila a stěžovala si: mně něco žere králíky, hlavně mladé. Já se jen smál, viděl jsem v potoce v Plesné mezi krami ledu pod vodou rejdit malé černé myšky.

Jinak, když slepic či holubů je povražděno hodně, najednou, tak takový masakr bývá od Tchoře.Jiný soused ho chytil do želez a já se přišel podívat právě když už skoro vychladl. Hrůza, lezly po něm blechy, klíšťata a kdovíco, jen se to hemžilo.čili čerstvě zabité zvíře není moc dobré nechávat uvnitř, nebo těsně za dveřmi jak nám to dělá kočka.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.40.135 (?)
23.8.2017 11:24

Předevčírem jsem takhle za soumraku ježka nachytal, držel zdravou kuřici předníma packama a pokoušel se jí strhnout na zem a za živa okusovat, tak jsem ho s nadávkami sundal a poponesl dál. Hloupě jsem si myslel, že náhodou přišli do styku a ježek útočil v obraně. Včera v noci se to opakovalo a ježkovi se podařilo kuřici zabít, vyžral jí obsah břišní dutiny a mozek.  Dneska si na něj počkám a jestli se to bude opakovat, už se to znovu opakovat nebude, nasral mě.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

23.8.2017 12:46

Neumíte drůbež zabezpečit tak, aby z Vás nebyl ježčí nepřítel? Tomu nevěřím! SPCH

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

Veselka10 (365) - xxx.xxx.119.247 (?)
23.8.2017 23:37

yes

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.40.135 (?)
6.9.2017 10:19

Nejsem ježčí nepřítel, nepřejíždím je cíleně autem a nezabíjím je na potkání. Slepice zabezbečit umím, ale všechno má své hranice a meze. Tak jako kvůli jsetřábům nemám nad výběhem sítě, nehodlám ani kvůli ježkům chovat slepice v klecích. Stačí, že je zavírám na noc. Kuna nám bydlí přímo pod kurníkem a rozhodně ji nehodlám vyhánět... dokud tam bydlí, je klid. Chodí lovit jinam, neupozorňuje na sebe tím, že by lovila " v hnízdě" a cizí kunu do svého teritoria nepustí. Liška k nám občas chodí jedna, a i ta dá přednost misce granulí a zbytkům masa. Konkrétního ježka jsem vyřešil a je opět klid.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

7.9.2017 12:07

Slepice zabezpečit umí. Kuřice asi ne. Jestřáb, kuna i kmotra liška-tu dokonce hostí- ho neiritují, ježek však ano-na něj si troufl. No, co se dá dělat-nejslabší, máte padáka! SPCH

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.21.70 (?)
10.9.2018 10:51

Zdravím, před týdnem jsem našla ožraného mladého kačera. Nemohla jsem zjistit co ho mohlo tak vykousat. A včera jsem na to přišla. O půl 11 v noci, začal křičet další kačer, tak jsem šla se synem ven a to co jsem viděla. Ježek byl zakouslí nad ocasem a ne se pustit. Kačer křičel bolestí. Nakonec se podařilo ho sundat. Kačer měl ránu asi 6 cm vytrhané peří. Ježek byl převezen na bezpečné místo.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.201.60 (?)
18.12.2014 21:42

dobrý den, mě zmizeli 3 slípky a byla to liška, je pravda, že bydlíme na samotě a pozemek je velký až na okraj lesa. změnil jsem dobu otvírání i dobu zavírání slepiček, taky jsem je otvíral nepravidelně - 2x v týdnu zůstali otevřené ve stodole...

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.141.200 (?)
24.5.2015 11:08

S jistotou Vám mohu říci že se jedná o jestřába nebo jiného dravce. Tento problém jsem měl též a řešil mnoha způsoby. Nějaké cetky a CD pomáhají jen krátkodobě. Z mé zkušenosti mám odskoušeno toto, barva slepic černá, pomůže to ale pořád to nebylo ono. Pak jsem na to přišel náhodou. Pořiďte si dvě tři... HUSY. Nejlepší hlídač jaký může být. Při mé úmrtnosti slepic 15Ks ročně je nyní NULOVÁ.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.120.116 (?)
8.1.2018 0:06

Taky si to myslím. Mám housera čistého slováka, husu hybridku, se slepicemi se snášejí výborně, zas tolik nesežerou a hlídači perfekní. Vlastně je mám hlavně proto, jelikož o kuny a lasice tu rozhodně není nouze. Z pernatých jsou tu jen krahujci a káňata, žádný z nich slepice neloví.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.0.146 (?)
31.5.2015 7:05

oni to taky ty slepice dělají rady mezi sebou jedna je slabší uhodí se ostatní cítí krev a to je fofr jak jí likvidují skuste schválně jednu polít krví a uvidíte že mam pravdu

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

31.5.2015 9:51

Kanibalismus může nastat tam, kde slepice trpí na více způsobů, nejčastěji je to základní neznalost chovatele, nebo jeho úchylka, hrubost, týrání, málokdy se na sebe zvířata vrhnou jen proto, že je některá z nich potřísněna vlastní či cizí krví-např.při zabíjení králíků, prasete... S.P.,Ch.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.112.69 (?)
19.10.2016 14:02

dobry den dnes jsem prisel k vyběhu slepic a s pěti slepic jsem našel 4 bez hlav a jedna byla uplně pryč co za zvíře to mohlo udělat a jsme opklopeni sousedy kde mají velké psi dekuji za info

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.19.98 (?)
20.10.2016 20:13

Kuna.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.216.152 (?)
30.10.2016 21:53

Jak už psal kolega nademnou, vidím to na kunu.

Jak máte zabezpečený kurník?

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.157.2 (?)
1.11.2016 17:32
Dobry den. Dnes odpoledne jsem na zahrade nasel uhynulou slepici - viz foto. Myslim si ze jestrab ale nejsem si jist. Pred par dny takto dopadla i kacenka.Jedna se o jestraba nebo o neco jineho? Dekuji za Vase reakce
Obrázky:

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

jariel231 (10) - xxx.xxx.146.203 (?)
1.11.2016 20:13

Ano, je to od ptáka. Bývá to když padá listí. Já natahuji nad plochu výběhu bílou pásku 2 až 4 cm širokou. Při přistávání ptáků pásky částečně zbrzdí let. Tím mají slepice více času na útěk.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.240.228 (?)
2.11.2016 10:16

Nebo sousedův peswink pokud se k vám do výběhu dostane. Takto přesně zlikvidoval babči slepici můj pes... když byl mladýfrown

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.210.193 (?)
8.12.2016 21:12
Dobrý večer, dnes nalezená slepice odpoledne. Muselo se to stát krátce po poledni. Co to mohlo být? Díky.
Obrázky:

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

vesnice (10) - xxx.xxx.130.6 (?)
1.5.2017 15:15

Je to jestřáb, taky mi takhle zlikvidoval slepici a sousedovi si pro slepici zašel až do skleníku, kde se slepice schovávali.

Připojit reakci

Kdo mi zabíjí slepice?

host - xxx.xxx.245.108 (?)
11.1.2018 20:23

je mnoho predátorů, kteří dokáží zabít slepici, mezi nejzákeřnější a nejrozšířenější patří potkan.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Kohout120.11.2018204
Sušená syrovátka - dávkování319.11.2018294
Zlodějina Kavapo8912.11.2018243271
Jak naučit slepice hřadovat2711.11.201850755
Plašiče - funguje to nebo to jsou vyhozené peníze?2011.11.201856731
Nemocná chodidla slepic 176.11.201818548
Krmítko s nášlapem?142.11.201818500
Nemoci slepic211.10.2018828
Která vajíčka jsou zdravější v pořadí druhů drůbeže?111.10.2018603
Kdo mi zabíjí slepice?7110.9.2018177600
Zelená vajíčka238.9.2018134367
Chov krůt641.9.2018245983
Otevírání - zavíraní dvířek kurníku7214.8.2018322887
Jaký druh slepic vybrat153.8.201872976
Kohout a co teď?2814.7.201840985
Nemoc husy 710.7.201814385
Pozor Kavapo a Slepicar.cz jsou ta sama firma179.7.201823640
Kdy nasadit dovezená vejce?314.6.20181407
Slepá slepice431.5.20181748
Brojleři531.5.20181993
Žloutnoucí hřebínky429.5.20181407
Kolik slepic na kohouta?3828.5.2018120841
Slepice stále kvokají3127.5.201885223
Drožďování krmiv320.5.201813705
Nepřijetí nových slepic59.5.20188121
Slepice terorizují menšího kohouta629.4.20182490
Slepička nebo kohoutek? 226.4.20181802
Slabá skořápka u dvojvačíčka325.4.20181671
Kohout nekokrka, sotva stoji na nohou a je dezorientovany622.4.20182187
Slepice kokrha320.4.201810098
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg720.4.20184600
Kohout - poranění nohy2928.3.201837636
Proč slepice vůbec nezačaly snášet?2619.3.201863730
Krmení ptáků912.2.20184439
Plastová snášedla pro slepice 1530.1.201836646
Čmelíci - sirné knoty320.1.20186724
Pomoc při začátcích chovu slepic614.12.20175575
Zimní napájení414.12.20173074
Kurník - izolace?4318.11.2017216110
Co s kohoutem?98.11.201718604
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení masa22:13
Uzení masa8.12.2018
Dehtování8.12.2018
Dehtování7.12.2018
Dehtování7.12.2018
Vše o konzervaci uzených výrobků pomocí vakuování6.12.2018
Další příspěvky > 
Zahrada - rostliny, ovoce, zelenina, hnojiva, škůdci, zahradní technika, stavby, bazény, jezírka
Zavlažování - ochrana proti vyčerpání nádoby22:21
Aroma slivovice22:06
Nepadá listí22:02
Nepadá listí21:52
TOP odrody sezóny 201821:31
Koupací jezírko nebo bazén?21:21
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů